Ponad miliard złotych zostanie zainwestowane w budowę fabryki pomp ciepła w Dobromierzu - Branża OZE w Polsce | Top-Oze
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje z rynku OZE oraz prezent!
Partnerzy
x

  Ponad miliard złotych zostanie zainwestowane w budowę fabryki pomp ciepła w Dobromierzu

  Paulina Molenda, 21.04.2023 r. godz. 9:05

  Firma Bosch wybuduje nowy zakład w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej na terenie gminy Dobromierz. Fabryka za około dwa lata produkować będzie nowoczesne pompy ciepła na potrzeby instalacji grzewczych i ma kosztować ponad 220 mln euro.

  Ponad miliard złotych zostanie zainwestowane w budowę fabryki pomp ciepła w Dobromierzu

  Grupa Bosch w Polsce bardzo prężnie działa od wielu lat, stawiając na wdrażanie nowych technologii i zwiększanie liczby zakładów i ośrodków badawczo-rozwojowych. Teraz firma postanowiła zainwestować w fabrykę pomp ciepła. Na projekt zostanie łącznie przeznaczone 1,2 mld zł.

  „Bosch inwestuje we wzmocnienie pozycji na europejskim rynku pomp ciepła. Naszym celem jest sprawić, by domy były komfortowe i zielone. Pragniemy, by nasza technologia pomogła ludziom żyć w zgodzie z klimatem. Pompy ciepła są jednymi z narzędzi do osiągnięcia europejskich celów klimatycznych. To ważna gałąź naszego biznesu, której udział w rynku globalnym w 2022 roku wzrósł o 54 proc. W samej Polsce rynek pomp ciepła urósł o imponujące 120 proc. Szacuje się, że w bieżącej dekadzie w Europie zainstaluje się 30 milionów nowych pomp ciepła. Dlatego spodziewamy się ogromnego wzrostu zapotrzebowania na urządzenia w najbliższych latach.” – mówi Birte Lubbert – Członek Zarządu Bosch Home Comfort Group.

  Jednym z pierwszych kroków w kierunku dynamicznego rozwoju będzie budowa nowego zakładu na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest Park w gminie Dobromierz.

  „To wielki krok dla Dobromierza i całego subregionu a dla Specjalnej Strefy Ekonomicznej ogromny zaszczyt. Współpraca z inwestorami o tak dużym, międzynarodowym zasięgu i niekwestionowanej renomie, to dla całej Strefy unikalna okazja do transferu wiedzy, wymiany doświadczeń i wzrostu konkurencyjności naszych przedsiębiorstw. Inwestycja Grupy Bosch i zaangażowanie prawie miliarda złotych świadczy o sile i atrakcyjności naszego regionu. Inwestycja to nie tylko milowy krok na drodze europejskiej transformacji energetycznej. To także najlepszy dowód na doskonałe rozeznanie inwestora w wyzwania zrównoważonego rozwoju stojące przed Polską, jak i całym kontynentem.” – mówi Piotr Wojtyczka – Prezes Zarządu WSSE Invest Park.

  „Potwierdzamy to, że Polska jest stabilnym, rzetelnym i wiarygodnym miejscem do inwestowania. W zeszłym roku przekroczyliśmy barierę 3,7 miliarda euro inwestycji zagranicznych w Polsce. Liczymy, że uda nam się przekroczyć ten rekord w tym roku i utwierdzają nas w tym takie wydarzenia, jak to dzisiejsze.” – mówi Piotr Dytko – Członek Zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

  Firma uzyskała niezbędne pozwolenia i już wkrótce rozpocznie inwestycję w Dobromierzu. Uruchomienie nowego zakładu planuje się na przełom 2024 roku i 2025 roku.

   

  #OZE #Pompyciepła #Inwestycja #Rozwój #Polska #Europa

  Udostępnij w mediach społecznościowych:

   Formularz zapytań - w czym możemy pomóc?

   Nasze usługi marketingoweUsługi najlepszych Wykonawców OZE

   ReklamaArtykułLinkowanieWsparcie sprzedażyObsługa KlientaInne usługi

   Jesteś zainteresowany instalacją OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, magazyn energii lub inna usługa)? Kliknij w ten baner.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Jesteś zainteresowany usługami marketingowymi? Kliknij w ten baner.

   Instalacja fotowoltaikiInstalacja pompy ciepłaMagazyn energiiWymiana piecaTermomodernizacjaInne usługi OZE

   Wybierając Wykonawcę, kieruję się w pierwszej kolejności:
   Wysoką jakościąGwarancjąCzasem realizacjiCenąInne

   Rodzaj użytkownika:
   Osoba indywidualnaFirmaRolnikSpółdzielnia

   Kiedy planujesz instalację?
   TerazDo 3 miesięcyDo 6 miesięcyDo 12 miesięcy

   W celu umówienia spotkania wypełnij poniższy formularz. Doradca wybranej dla Ciebie najlepszej firmy skontaktuje się z Tobą możliwie szybko.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Administratorem Twoich danych osobowych pozostawionych na portalu jest właściciel portalu TOP-OZE.pl Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

   Chcesz być częścią TOP-OZE? Dołącz do nas!

   TOP-OZE.pl - o Nas
   Portal z aktualnymi informacjami z rynku OZE, a w szczególności: fotowoltaika, wymiana pieców i instalacja pomp ciepła.
   Informacja o polecanych: Wykonawcach, Producentach OZE
    
   Informacje o programach, dofinansowaniach dla osób zainteresowanych systemem fotowoltaicznym i pompami ciepła
   Pomożemy znaleźć dobrych Pracowników i Pracodawców
   Kontakt

   Marketing Relacji Sp. z o.o.
   ul. Mangalia 4, lok. 206
   02-758 Warszawa
   NIP 9512275561

   Copyright © 2021 TOP-OZE.pl  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Polityka prywatności  •  Regulamin

   Realizacja: Bazinga