NFOŚiGW ogłasza start programu "Moje ciepło". Kiedy i ile będzie można dostać na pompy ciepła? - Branża OZE w Polsce | Top-Oze
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje z rynku OZE oraz prezent!
Partnerzy
x

  NFOŚiGW ogłasza start programu „Moje ciepło”. Kiedy i ile będzie można dostać na pompy ciepła?

  Artur Pokorski, 10.02.2022, godz. 13:20

  Od 7 do nawet 21 tys. zł dotacji będzie można otrzymać na zakup i montaż pompy ciepła w domu jednorodzinnym w ramach nowego programu „Moje Ciepło”, który Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomi na przełomie I i II kwartału 2022 r. – poinformował Fundusz na swojej stronie. Beneficjantami mogą być tylko właściciele nowych budynków o podwyższonym standardzie energetycznym.

   

  Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zapowiedział, że rozpoczęcie naborów wniosków w programie „Moje Ciepło” otwarte zostanie na przełomie marca i kwietnia 2022 roku.

  Dofinansowanie w ramach programu „Moje Ciepło” będzie dotyczyć powietrznych, wodnych i gruntowych pomp ciepła, „wykorzystywanych albo do samego ogrzewania domu, albo w połączeniu z jednoczesnym zapewnianiem ciepłej wody użytkowej”. Beneficjentami będą osoby fizyczne.

  Konsekwentnie rozwijamy w Polsce energetykę prosumencką oraz ogrzewnictwo indywidualne, a  program „Moje Ciepło” stanowi kolejny krok w tym kierunku – podkreśla minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

  Szerokie zastosowanie w domach jednorodzinnych pomp ciepła, które zaliczają się do najnowocześniejszych, ekologicznych, zeroemisyjnych źródeł ciepła, przyczyni się poprawy jakości powietrza w naszym kraju i do osiągania wytyczonych celów klimatycznych – dodaje szefowa resortu.

   

  Ile można otrzymać w ramach programu „Moje Ciepło”?

  Dofinansowanie jest udzielane w ramach bezzwrotnych dotacji. Te mogą stanowić od 30 do 45 proc. kosztów kwalifikowanych. Oznacza to, że Fundusz będzie dokładał beneficjentom do zakupu pompy ciepła od 7 do 21 tys. zł.

  Pieniędzy wystarczy dla pokaźnej grupy wnioskodawców, gdyż budżet programu „Moje Ciepło”, zasilany z Funduszu Modernizacyjnego, wynosi 600 mln zł – zaznacza wiceprezes NFOŚiGW Paweł Mirowski, który odpowiada za operacyjne uruchomienie programu.

  Warto dodać, że dopłaty mają dotyczyć zakupu i montażu pomp ciepła w nowych domach o podwyższonym standardzie energetycznym, przez co „Moje Ciepło” będzie komplementarne wobec programu „Czyste Powietrze” – zauważa wiceszef NFOŚiGW.

  Budżet programu „Moje Ciepło” pochodzi z Funduszu Modernizacyjnego, czyli nowego instrumentu Unii Europejskiej dla 10 krajów o największych wyzwaniach związanych z realizacją unijnych celów redukcji emisji dwutlenku węgla.

   

  Kto może otrzymać dotację w ramach programu „Moje Ciepło”?

  Z dofinansowań będą mogli korzystać właściciele i współwłaściciele nowych domów jednorodzinnych.  Przez nowy budynek mieszkalny w programie ‘Moje Ciepło’ rozumie się taki, w przypadku którego (w dniu ubiegania się o dofinansowanie z NFOŚiGW) nie złożono zawiadomienia o zakończeniu budowy albo nie złożono wniosku o wydanie pozwolenia na użytkowanie domu” – czytamy w komunikacie NFOŚiGW.

  Wyjątek stanowią przypadki, kiedy  zawiadomienie o zakończeniu budowy lub wniosek o pozwolenie na użytkowanie złożone zostało nie wcześniej niż 1 stycznia br. Wnioski będzie można składać do 31 grudnia 2026 roku.

   

  #moje_ciepło #dofinansowanie #beneficjenci #nfośigw

  Źródło: NFOŚiGW

  Fot.: Devolk/Pixabay.com

  Udostępnij w mediach społecznościowych:

   Formularz zapytań - w czym możemy pomóc?

   Nasze usługi marketingoweUsługi najlepszych Wykonawców OZE

   ReklamaArtykułLinkowanieWsparcie sprzedażyObsługa KlientaInne usługi

   Jesteś zainteresowany instalacją OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, magazyn energii lub inna usługa)? Kliknij w ten baner.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Jesteś zainteresowany usługami marketingowymi? Kliknij w ten baner.

   Instalacja fotowoltaikiInstalacja pompy ciepłaMagazyn energiiWymiana piecaTermomodernizacjaInne usługi OZE

   Wybierając Wykonawcę, kieruję się w pierwszej kolejności:
   Wysoką jakościąGwarancjąCzasem realizacjiCenąInne

   Rodzaj użytkownika:
   Osoba indywidualnaFirmaRolnikSpółdzielnia

   Kiedy planujesz instalację?
   TerazDo 3 miesięcyDo 6 miesięcyDo 12 miesięcy

   W celu umówienia spotkania wypełnij poniższy formularz. Doradca wybranej dla Ciebie najlepszej firmy skontaktuje się z Tobą możliwie szybko.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Administratorem Twoich danych osobowych pozostawionych na portalu jest właściciel portalu TOP-OZE.pl Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

   Chcesz być częścią TOP-OZE? Dołącz do nas!

   TOP-OZE.pl - o Nas
   Portal z aktualnymi informacjami z rynku OZE, a w szczególności: fotowoltaika, wymiana pieców i instalacja pomp ciepła.
   Informacja o polecanych: Wykonawcach, Producentach OZE
    
   Informacje o programach, dofinansowaniach dla osób zainteresowanych systemem fotowoltaicznym i pompami ciepła
   Pomożemy znaleźć dobrych Pracowników i Pracodawców
   Kontakt

   Marketing Relacji Sp. z o.o.
   ul. Mangalia 4, lok. 206
   02-758 Warszawa
   NIP 9512275561

   Copyright © 2021 TOP-OZE.pl  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Polityka prywatności  •  Regulamin

   Realizacja: Bazinga