Na Mazurach powstanie nowa fabryka pomp ciepła - Branża OZE w Polsce | Top-Oze
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje z rynku OZE oraz prezent!
Partnerzy
x

  Na Mazurach powstanie nowa fabryka pomp ciepła

  Paulina Molenda, 25.05.2023 r. godz. 12:10

  W ostatnich dniach właściciele rodzinnego przedsiębiorstwa KOSTRZEWA, jednego z wiodących krajowych producentów kotłów na pellet postanowili wybudować fabrykę pomp ciepła w Giżycku na Mazurach. Docelowo, mury fabryki ma corocznie opuszczać 100 tysięcy nowych pomp ciepła.

  Na Mazurach powstanie nowa fabryka pomp ciepła

  Firma Kostrzewa już od zeszłego roku przygotowywała się do tego kroku. W 2022 roku na terenie firmy uruchomiono Ośrodek Szkoleniowy i Egzaminacyjny Spawania i Lutowania, który posiada atest Urzędu Dozoru Technicznego. Istnienie takiej instytucji pozwoli na wyszkolenie kadry odpowiedzialnej za produkcję pomp ciepła. Dodatkowo firma zaplanowała rozbudowę istniejącego już laboratorium badawczego na potrzeby tworzenia i testowania nowych produktów. Te inwestycje to solidny fundament pod uruchomienie nowej linii produkcyjnej przedsiębiorstwa.

  Polska firma ma już w swojej ofercie pompę ciepła – HPR 500 Deluxe. Jest to pompa ciepła typu powietrze-woda, o mocy 12 kW. Urządzenie jest przystosowane do pracy w strefie klimatu chłodnego – może pracować w temperaturze spadającej aż do -25°C. Jest to możliwe dzięki wyposażeniu pompy ciepła w powiększony parownik, podgrzewaną tacę ociekową i odpływ skroplin. Dodatkowo, urządzenie może pracować w połączeniu z innymi urządzeniami grzewczymi, przykładowo kotłami elektrycznymi lub kotłami na pellet. Umożliwia to ciągłe pokrycie zapotrzebowania na ciepło dla domu. Jednocześnie w przypadku przerwy w dostawie energii elektrycznej HPR 500 Deluxe może pracować jeszcze przez dodatkowe 48 godzin.

  Coraz więcej międzynarodowych koncernów z branży pomp ciepła planuje budowę swoich fabryk na terenie Polski. Duże zainteresowanie międzynarodowych koncernów produkcją w Polsce może mieć kilka przyczyn. Jedną z nich może być strategiczne położenie naszego kraju w sercu Europy. W Polsce istnieją dobre połączenia logistyczne, które usprawnią eksport pomp na rynek europejski. Kolejnym powodem może być prężnie rozwijający się w ostatnich latach rynek pomp ciepła. Według szacunków PORT PC i naszego Rocznego Raportu OZE, w 2022 roku sprzedaż pomp ciepła w Polsce wzrosła o 120 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Tym samym Polska jest dużym, rozwijającym się rynkiem zbytu dla branży pomp ciepła.

  Zwykle to właśnie zagraniczne przedsiębiorstwa podejmują się budowy megafabryk pomp ciepła w naszym kraju. Jednak powstaje coraz więcej rodzimych, małych firm zajmujących się wytwarzaniem pomp ciepła. Rośnie również liczba producentów kotłów, którzy zauważyli potencjał odnawialnych źródeł energii i uruchomili własną produkcję tych urządzeń.

   

  #OZE #Pompyciepła

  Udostępnij w mediach społecznościowych:

   Formularz zapytań - w czym możemy pomóc?

   Nasze usługi marketingoweUsługi najlepszych Wykonawców OZE

   ReklamaArtykułLinkowanieWsparcie sprzedażyObsługa KlientaInne usługi

   Jesteś zainteresowany instalacją OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, magazyn energii lub inna usługa)? Kliknij w ten baner.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Jesteś zainteresowany usługami marketingowymi? Kliknij w ten baner.

   Instalacja fotowoltaikiInstalacja pompy ciepłaMagazyn energiiWymiana piecaTermomodernizacjaInne usługi OZE

   Wybierając Wykonawcę, kieruję się w pierwszej kolejności:
   Wysoką jakościąGwarancjąCzasem realizacjiCenąInne

   Rodzaj użytkownika:
   Osoba indywidualnaFirmaRolnikSpółdzielnia

   Kiedy planujesz instalację?
   TerazDo 3 miesięcyDo 6 miesięcyDo 12 miesięcy

   W celu umówienia spotkania wypełnij poniższy formularz. Doradca wybranej dla Ciebie najlepszej firmy skontaktuje się z Tobą możliwie szybko.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Administratorem Twoich danych osobowych pozostawionych na portalu jest właściciel portalu TOP-OZE.pl Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

   Chcesz być częścią TOP-OZE? Dołącz do nas!

   TOP-OZE.pl - o Nas
   Portal z aktualnymi informacjami z rynku OZE, a w szczególności: fotowoltaika, wymiana pieców i instalacja pomp ciepła.
   Informacja o polecanych: Wykonawcach, Producentach OZE
    
   Informacje o programach, dofinansowaniach dla osób zainteresowanych systemem fotowoltaicznym i pompami ciepła
   Pomożemy znaleźć dobrych Pracowników i Pracodawców
   Kontakt

   Marketing Relacji Sp. z o.o.
   ul. Mangalia 4, lok. 206
   02-758 Warszawa
   NIP 9512275561

   Copyright © 2021 TOP-OZE.pl  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Polityka prywatności  •  Regulamin

   Realizacja: Bazinga