Kradzież „na fotowoltaikę” - Branża OZE w Polsce | Top-Oze
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje z rynku OZE oraz prezent!
Partnerzy
x

  Kradzież „na fotowoltaikę”

  Marek Reszuta, 06.09.2021 r. godz. 11:16

  Ogromna popularność fotowoltaiki przyciąga również przestępów, którzy chcą ją wykorzystać dla swoich niecnych celów. Tak jak wcześniej popularne było oszustwo „na wnuczka”, obecnie pojawiają się też kradzieże „na fotowoltaikę”.

  Fotowoltaiczny „Czysty Powiat”

  W kilku miastach w Polsce do właścicieli domów telefonują jakoby urzędnicy samorządowi lub miejscy, proponując dofinansowanie na fotowoltaikę w ramach nieistniejących programów dotacyjnych np. „Czysty Powiat”. W tym przypadku kwota dofinansowania ma wynosić aż 15 tysięcy zł.

  W zależności od metody oszustów, zamówić usługę można bezpośrednio w rozmowie telefonicznej lub też poprzez profesjonalnie sporządzone strony internetowe (nie podajemy adresów, są – niestety – łatwe do znalezienie – ale sugerujemy nie wchodzić na strony, aby nie „nabijać” im popularności). Należy tylko podać szereg danych osobowych, technicznych (np. usytuowanie, wielkość dachu itp.) oraz … wpłacić wkład własny lub opłacić koszty operacyjne!

  I tu już każdemu powinna się zapalić czerwona lampka!

  Program dofinansowania fotowoltaiki „Czysty Powiat” nie istnieje!

  Oszuści, przedstawiając swoja ofertę, powołują się na inne istniejące programy, np. „Czyste powietrze”, „Mój Prąd”, „Agroenergia” co o ma uwiarygodnić ich ofertę. Twierdzą przy tym, że skorzystanie z ich oferty nie wyklucza możliwości udziału w innych programach (i kto by się nie skusił, jeśli można otrzymać podwójne finansowanie tego samego projektu!). Jednakże należy jednoznacznie podkreślić – program dofinansowania fotowoltaiki o nazwie „Czysty Powiat” nie istnieje!

  Oszustwo ma dwa cele – oprócz zwykłego wyłudzenia pieniędzy, pozyskanie danych osobowych, które będą następnie wykorzystywane do kolejnych przestępstw – np. uzyskania na dane osobowe ofiary pożyczek, sprzedaż danych firmom pozyskującym informacje osobowe itd.

  Jak się bronić?

  Przede wszystkim – nie wierzyć żadnej „superofercie” składanej telefonicznie przez nieznaną nam osobę. Przypominamy, że urzędnicy samorządowi i państwowi nigdy nie telefonują z własnej inicjatywy do obywateli i nie przedstawiają takich ofert! Nie mają tego w kompetencjach. Informacje o realizowanych przez samorządy programach są ogłaszane na stronach internetowych samorządów i nie promują żadnych firm prywatnych.

  Po drugie – jeśli jesteście Państwo zainteresowani dofinansowaniem fotowoltaiki, sprawdzajcie istniejące rządowe i regionalne programy dotacyjne, na przykład u nas w zakładce „Ustawy i Dofinansowanie” Dane te będą stale aktualizowane, z podaniem linków do stron – organizatorów dotacji, podstawy prawnej, wymagań formalnych.

  Po trzecie – wybierajcie Państwo tylko wiarygodne i sprawdzone firmy realizujące usługi fotowoltaiczne, np. na naszym portalu, możecie Państwo dopasować konkretną usługę do swoich potrzeb i oczekiwań.

   

  #fotowoltaika #dotacje #OZE #dofinasnowanie #Firmy-OZE

  Źródło zdjęć: archiwum własne

   

  Udostępnij w mediach społecznościowych:

   Formularz zapytań - w czym możemy pomóc?

   Nasze usługi marketingoweUsługi najlepszych Wykonawców OZE

   ReklamaArtykułLinkowanieWsparcie sprzedażyObsługa KlientaInne usługi

   Jesteś zainteresowany instalacją OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, magazyn energii lub inna usługa)? Kliknij w ten baner.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Jesteś zainteresowany usługami marketingowymi? Kliknij w ten baner.

   Instalacja fotowoltaikiInstalacja pompy ciepłaMagazyn energiiWymiana piecaTermomodernizacjaInne usługi OZE

   Wybierając Wykonawcę, kieruję się w pierwszej kolejności:
   Wysoką jakościąGwarancjąCzasem realizacjiCenąInne

   Rodzaj użytkownika:
   Osoba indywidualnaFirmaRolnikSpółdzielnia

   Kiedy planujesz instalację?
   TerazDo 3 miesięcyDo 6 miesięcyDo 12 miesięcy

   W celu umówienia spotkania wypełnij poniższy formularz. Doradca wybranej dla Ciebie najlepszej firmy skontaktuje się z Tobą możliwie szybko.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Administratorem Twoich danych osobowych pozostawionych na portalu jest właściciel portalu TOP-OZE.pl Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

   Chcesz być częścią TOP-OZE? Dołącz do nas!

   TOP-OZE.pl - o Nas
   Portal z aktualnymi informacjami z rynku OZE, a w szczególności: fotowoltaika, wymiana pieców i instalacja pomp ciepła.
   Informacja o polecanych: Wykonawcach, Producentach OZE
    
   Informacje o programach, dofinansowaniach dla osób zainteresowanych systemem fotowoltaicznym i pompami ciepła
   Pomożemy znaleźć dobrych Pracowników i Pracodawców
   Kontakt

   Marketing Relacji Sp. z o.o.
   ul. Mangalia 4, lok. 206
   02-758 Warszawa
   NIP 9512275561

   Copyright © 2021 TOP-OZE.pl  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Polityka prywatności  •  Regulamin

   Realizacja: Bazinga