Duet idealny, czyli pompa ciepła z fotowoltaiką - Branża OZE w Polsce | Top-Oze
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje z rynku OZE oraz prezent!
Partnerzy
x

  Duet idealny, czyli pompa ciepła z fotowoltaiką

  Patrycja Suder, 15.06.2022 r. godz. 12:25

  Źródłem energii są paliwa. Zalegające głęboko pod ziemską skorupą surowce nie są jednak nieskończone. Bazując na substancjach kopalnianych globalna gospodarka jest narażona na pozbawienie źródła gwarantującego dostateczną ilość niezbędnej dziś energii. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że to znacząco oddziałuje na stan zdrowia i życia nie tylko obecnych, ale i przyszłych pokoleń.

  Aspekty, jak niewyczerpalność źródeł, ekologia oraz ekonomia warunkują dziś ogromną popularność i mocną pozycję OZE na globalnym rynku. Jednym z urządzeń generujących najniższe koszty związane z zaspokojeniem ogrzewania lub chłodzenia generuje pompa ciepła. To stosunkowo nowoczesne rozwiązanie, przeznaczone do pozyskiwania ciepła, a niekiedy i chłodu z całkowicie naturalnych źródeł, jak powietrze, woda, czy grunt. Urządzenie posiada jednak pewną wadę – do pracy potrzebuje zasilania prądem. Neutralność klimatyczna pompy ciepła diametralnie maleje w sytuacji zaspokajania jej energetycznych potrzeb przy wykorzystaniu prądu z sieci, który wciąż jest dość „zabrudzony” kopalnianymi surowcami. Dodatkowo pobieranie energii przez pompę z danego źródła wiąże się ze wzrostem rachunku od operatora sieci dystrybucyjnej.

  Niemal doskonałym uzupełnieniem pompy ciepła jest instalacja PV – rozwiązanie umożliwiające uniezależnienie od nieustannie wzrastających cen prądu, jednocześnie produkujące ekologiczną energię elektryczną z promieniowania słonecznego. Zintegrowanie tych dwóch urządzeń stanowi korzystne rozwiązanie zarówno pod kątem środowiskowym, ale i finansowym. Przedstawiane połączenie umożliwia zwiększenie poziomu wykorzystania wytworzonej przez ogniwa fotowoltaiczne energii. Pozyskany prąd jest w większym stopniu wykorzystywana na użytek własny, tym samym przynosi oszczędności, gdyż nadwyżki nie są odsprzedawane po mocno zaniżonej przez OSD cenie.

  Jak to działa?

  Pompa ciepła musi ogrzać pomieszczenia wewnątrz domu. By rozpocząć pracę, do rozruchu potrzebuje zasilenia energią elektryczną. W ciągu dnia domowa instalacja fotowoltaiczna pozyskuje promienie słoneczne, z których produkuje prąd. W sytuacji, gdy produkcja energii przekracza jej  bieżące zużycie występuje nadmiar, który przez brak możliwości spożytkowania jest przesyłany do sieci. Działanie to jest opłacalne dla dystrybutora, ale niekorzystne dla prosumenta. Oddanie 1 kWh wyprodukowanej energii upoważnia do odebrania (w zależności od mocy instalacji) 0,7 lub 0,8 kWh. Zaspokajając zapotrzebowanie na energię pompy ciepła przez energię z fotowoltaiki, nie tracimy na odsprzedaży prądu i za darmo ogrzewamy gospodarstwo domowe. Rozwiązanie to stanowi symbiozę między urządzeniami, wyciągając z siebie nawzajem maksimum korzyści.

  Udostępnij w mediach społecznościowych:

   Formularz zapytań - w czym możemy pomóc?

   Nasze usługi marketingoweUsługi najlepszych Wykonawców OZE

   ReklamaArtykułLinkowanieWsparcie sprzedażyObsługa KlientaInne usługi

   Jesteś zainteresowany instalacją OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, magazyn energii lub inna usługa)? Kliknij w ten baner.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Jesteś zainteresowany usługami marketingowymi? Kliknij w ten baner.

   Instalacja fotowoltaikiInstalacja pompy ciepłaMagazyn energiiWymiana piecaTermomodernizacjaInne usługi OZE

   Wybierając Wykonawcę, kieruję się w pierwszej kolejności:
   Wysoką jakościąGwarancjąCzasem realizacjiCenąInne

   Rodzaj użytkownika:
   Osoba indywidualnaFirmaRolnikSpółdzielnia

   Kiedy planujesz instalację?
   TerazDo 3 miesięcyDo 6 miesięcyDo 12 miesięcy

   W celu umówienia spotkania wypełnij poniższy formularz. Doradca wybranej dla Ciebie najlepszej firmy skontaktuje się z Tobą możliwie szybko.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Administratorem Twoich danych osobowych pozostawionych na portalu jest właściciel portalu TOP-OZE.pl Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

   Chcesz być częścią TOP-OZE? Dołącz do nas!

   TOP-OZE.pl - o Nas
   Portal z aktualnymi informacjami z rynku OZE, a w szczególności: fotowoltaika, wymiana pieców i instalacja pomp ciepła.
   Informacja o polecanych: Wykonawcach, Producentach OZE
    
   Informacje o programach, dofinansowaniach dla osób zainteresowanych systemem fotowoltaicznym i pompami ciepła
   Pomożemy znaleźć dobrych Pracowników i Pracodawców
   Kontakt

   Marketing Relacji Sp. z o.o.
   ul. Mangalia 4, lok. 206
   02-758 Warszawa
   NIP 9512275561

   Copyright © 2021 TOP-OZE.pl  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Polityka prywatności  •  Regulamin

   Realizacja: Bazinga