USA: 5 milionów gospodarstw fotowoltaicznych do 2025 roku!? Przykłady wsparcia fotowoltaiki ze strony państwa - Branża OZE w Polsce | Top-Oze
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje z rynku OZE oraz prezent!
Partnerzy
x

  USA: 5 milionów gospodarstw fotowoltaicznych do 2025 roku!? Przykłady wsparcia fotowoltaiki ze strony państwa

  Opr.: Marek Reszuta, 21.03.2022 r. godz. 15:57

  Według analizy przeprowadzonej przez amerykański National Renewable Energy Laboratory, w Stanach Zjednoczonych, mimo, iż jest to jedno z najbogatszych państw świata, ponad 50% gospodarstw domowych i firm nie jest z różnych powodów w stanie zainstalować dachowych systemów fotowoltaicznych.

  Waszyngton, Biały Dom

   

  Naprzeciw tym wyzwaniom wychodzi Narodowe Spółdzielcze Partnerstwo Solarne (National Community Solar Partnership), wspierane i moderowane przez resort regulujący w Stanach Zjednoczonych efektywnością energetyczną i energią odnawialną – Departament Energetyki USA.

  Organizacja oraz Ministerstwo postawiły sobie ambitny cel, aby do roku 2025 pod względem cenowym panele były dostępne dla wszystkich gospodarstw domowych w kraju, zwłaszcza z obszarów zaniedbanych. W wymiarze praktycznym partnerstwo oraz Departament mają doprowadzić do powstania dachowych systemów fotowoltaicznych w ponad 5 milionach gospodarstw domowych.

   

   

  Czym jest partnerstwo

  Partnerstwo jest koalicją lokalnych organizacji i aktywistów, którzy mają obecnie w swoim statucie 3 cele:

  • Upewnienie się, że energia słoneczna może być i jest dostępna dla każdego gospodarstwa domowego w USA
  • Poprawić dostęp i udział w lokalnych organizacjach Partnerstwa dla każdego gospodarstwa domowego
  • Umożliwienie społecznościom lokalnym uzyskiwanie energii oraz innych dodatkowych korzyści ze społecznościowych instalacji słonecznych

  W sensie praktycznym Narodowe Spółdzielcze Partnerstwo Solarne proponuje różnym podmiotom informacje i narzędzia niezbędne dla zrealizowania społecznych projektów fotowoltaicznych. W ich ramach NSPS oferuje:

  • Pełny i darmowy dostęp do infrastruktury sieciowej NSP, jej platform społecznościowych, doradztwa on-line oraz osobistego, udziału w seminariach oraz pełnego wsparcia ze strony NSPS w kontaktach urzędowych z prawnikami Departamentu Energii USA
  • Pełna pomoc technologiczna ze strony techników i ekspertów Departamentu oraz jego laboratoriów i oddziałów stanowych, jak również ekspertów niezależnych w sytuacjach szczególnych występujących z uwagi na terytoriach specyficznych, dotychczas nie stosowanych metodach itd.
  • Stworzenie grup partnerów tworzonych dla rozwiązywania barier w adopcji energii słonecznej, w tym również idących w kierunku niwelowania różnic w dostępnie do źródeł

   

  Finansowanie

  USA są państwem złożonym z 50 stanów i 1 Dystryktu Kolumbii. Z uwagi na różny historycznie rozwój tych stanów oraz istnienia takich instrumentów stanowienia prawa jak „prawo precedensu”, istnieją różne uregulowania w różnych stanach (ba! różne w hrabstwach leżących w tym samym stanie) dotyczące m.in. finansowania, zakupu ziemi, realizacji inwestycji.

  Stąd jednym z celów Departamentu Energetyki będzie uruchomienie Credit Ready Solar Initiative, którego celem będzie ujednolicenie w całych Stanach Zjednoczonych przepisów dotyczących procesu ubiegania się o finansowania oraz samego finansowania projektów fotowoltaicznych. Należy również przeanalizować procesy wspierania ze środków Federalnych kredytów oraz dotacji dla małych i średnich przedsiębiorstw.

  Departament planuje przeanalizować również obecne programy finansowania programów fotowoltaicznych gospodarstw domowych o niskich dochodach – pamiętajmy, że w USA aż 2/3 wszystkich gospodarstw domowych to takie, gdzie roczny dochód jest mniejszy niż 100 tysięcy dolarów. Najczęściej te rodziny nie posiadają zdolności kredytowych i budowa paneli fotowoltaicznych to jeden z ostatnich priorytetów tych rodzin.

  Departament już wydzielił pierwszy 1 milion dolarów, w niedługim czasie zaproponowane będą kolejne zmiany  w budżecie Departamentu Energetyki USA.

   

  Przypomnijmy, że celem tej Administracji USA jest doprowadzenie do 100% produkowanej czystej energii w USA do roku 2035!

   

   

  #OZE #fotowoltaika

  Źródło: NCSP/Energy.gov

  Foto: Pixabay

  Udostępnij w mediach społecznościowych:
  Polecamy także

  © Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą lub podaniem nazwy wydawcy Marketing Relacji Sp. z o.o.

   Formularz zapytań - w czym możemy pomóc?

   Nasze usługi marketingoweUsługi najlepszych Wykonawców OZE

   ReklamaArtykułLinkowanieWsparcie sprzedażyObsługa KlientaInne usługi

   Jesteś zainteresowany instalacją OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, magazyn energii lub inna usługa)? Kliknij w ten baner.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Jesteś zainteresowany usługami marketingowymi? Kliknij w ten baner.

   Instalacja fotowoltaikiInstalacja pompy ciepłaMagazyn energiiWymiana piecaTermomodernizacjaInne usługi OZE

   Wybierając Wykonawcę, kieruję się w pierwszej kolejności:
   Wysoką jakościąGwarancjąCzasem realizacjiCenąInne

   Rodzaj użytkownika:
   Osoba indywidualnaFirmaRolnikSpółdzielnia

   Kiedy planujesz instalację?
   TerazDo 3 miesięcyDo 6 miesięcyDo 12 miesięcy

   W celu umówienia spotkania wypełnij poniższy formularz. Doradca wybranej dla Ciebie najlepszej firmy skontaktuje się z Tobą możliwie szybko.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Administratorem Twoich danych osobowych pozostawionych na portalu jest właściciel portalu TOP-OZE.pl Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

   Chcesz być częścią TOP-OZE? Dołącz do nas!

   TOP-OZE.pl - o Nas
   Portal z aktualnymi informacjami z rynku OZE, a w szczególności: fotowoltaika, wymiana pieców i instalacja pomp ciepła.
   Informacja o polecanych: Wykonawcach, Producentach OZE
    
   Informacje o programach, dofinansowaniach dla osób zainteresowanych systemem fotowoltaicznym i pompami ciepła
   Pomożemy znaleźć dobrych Pracowników i Pracodawców
   Kontakt

   Marketing Relacji Sp. z o.o.
   ul. Mangalia 4, lok. 206
   02-758 Warszawa
   NIP 9512275561

   Copyright © 2021 TOP-OZE.pl  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Polityka prywatności  •  Regulamin

   Realizacja: Bazinga