Tylko 53. Warszawiaków skorzystało w tym roku z dofinansowania w programie "Czyste Powietrze"… - Branża OZE w Polsce | Top-Oze
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje z rynku OZE oraz prezent!
Partnerzy
x

  Tylko 53. Warszawiaków skorzystało w tym roku z dofinansowania w programie „Czyste Powietrze”…

  Opr.: Marek Reszuta, 28.12.2021 r. godz. 22:02
  Już za 368 dni w Warszawie normalną sytuacja będzie, że mieszkańcom, którzy nie zlikwidowali „kopciuchów”, Straż Miejska będzie miała prawo wystawić mandat karny 500 zł za zanieczyszczanie powietrza. 500 zł nie jednorazowo, a przy każdej wizycie Straży Miejskiej i stwierdzeniu, że „kopciuch” pracuje.

   

  Taka perspektywa wydaje się, że nie niepokoi tych mieszkańców Warszawy, którzy nie podejmują żadnych działań, aby wymienić szkodzące powietrzu piece.

  Przypomnijmy – zgodnie z ”antysmogową” uchwałą Wojewody Mazowieckiego z 11 listopada 2017 roku, do dnia 31 grudnia 2022 roku wszyscy właściciele „kopciuchów” w województwie zobowiązani są do ich wymiany na ogrzewanie proekologiczne.

  W momencie przyjmowania Uchwały, w samej tylko Warszawie było około 18 tysięcy kotłów do wymiany. Wg stanu na dzień dzisiejszy – 28 grudnia 2021 r. – do wymiany pozostały aż 14.453 kotły! Czyli przez 5 lat w Warszawie wymienionych zostało zaledwie około 3.500 pieców! A do wymiany pozostały już tylko 368 dni.

  Jak podaje organizacja „Warszawa Bez Smogu”, w tym roku do dnia 2 grudnia wymieniono w Warszawie tylko 547 kotłów. Z czego 157 pieców w budynkach należących do urzędu miasta,  337 Warszawiacy wymielili korzystając z lokalnego, warszawskiego programu dofinansowania i tylko 53 piece wymieniono za pieniądze Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu „Czyste Powietrze”.

  Warto dodać, że wg warszawskiego Ratusza mieszkańcy złożyli jeszcze 1.313 wniosków z programu lokalnego, więc do wymiany do końca 2022 roku zostanie jeszcze 13 tysięcy pieców!

  Zdaniem Polskiego Alarmu Smogowego – wymiana wszystkich pieców do wyznaczonego terminu jest niemożliwa. Co gorsza, do Warszawiaków nie przemawiają ani wysokie, wyżej wspomniane kary, ani zachęty w postaci dotacji. Niestety, od 1 stycznia 2022 r. dopłata do wymiany będzie już mniejsza o 20%, dofinansowanie będzie więc pomniejszone o około 4 tysiące zł.

  Warto więc wykorzystać te ostatnie dni 2021 roku, aby złożyć wnioski o dotację – pełna informacja pod adresem: https://um.warszawa.pl/kopciuchy

  Zainteresowanych stałą i bieżącą informacją o tempie wymiany „kopciuchów” w Warszawie zachęcamy do obserwacji LicznikKopciuchow.pl

  Licznik „kopciuchów” powstał dzięki wsparciu Państwa Agnieszki i Przemysława Gacek oraz Grupy Pracuj. Ekran LED jest zlokalizowany w Warszawie, przy rondzie Dmowskiego, na dachu dawnego budynku Cepelii. Kampania powstała z inicjatywy aktywistów inicjatyw: Warszawa Bez Smogu, Smog Wawerski i Polski Alarm Smogowy.

   

   

  Źródło: Polski Alarm Smogowy

  Foto: Pixabay

   

  Udostępnij w mediach społecznościowych:

   Formularz zapytań - w czym możemy pomóc?

   Nasze usługi marketingoweUsługi najlepszych Wykonawców OZE

   ReklamaArtykułLinkowanieWsparcie sprzedażyObsługa KlientaInne usługi

   Jesteś zainteresowany instalacją OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, magazyn energii lub inna usługa)? Kliknij w ten baner.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Jesteś zainteresowany usługami marketingowymi? Kliknij w ten baner.

   Instalacja fotowoltaikiInstalacja pompy ciepłaMagazyn energiiWymiana piecaTermomodernizacjaInne usługi OZE

   Wybierając Wykonawcę, kieruję się w pierwszej kolejności:
   Wysoką jakościąGwarancjąCzasem realizacjiCenąInne

   Rodzaj użytkownika:
   Osoba indywidualnaFirmaRolnikSpółdzielnia

   Kiedy planujesz instalację?
   TerazDo 3 miesięcyDo 6 miesięcyDo 12 miesięcy

   W celu umówienia spotkania wypełnij poniższy formularz. Doradca wybranej dla Ciebie najlepszej firmy skontaktuje się z Tobą możliwie szybko.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Administratorem Twoich danych osobowych pozostawionych na portalu jest właściciel portalu TOP-OZE.pl Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

   Chcesz być częścią TOP-OZE? Dołącz do nas!

   TOP-OZE.pl - o Nas
   Portal z aktualnymi informacjami z rynku OZE, a w szczególności: fotowoltaika, wymiana pieców i instalacja pomp ciepła.
   Informacja o polecanych: Wykonawcach, Producentach OZE
    
   Informacje o programach, dofinansowaniach dla osób zainteresowanych systemem fotowoltaicznym i pompami ciepła
   Pomożemy znaleźć dobrych Pracowników i Pracodawców
   Kontakt

   Marketing Relacji Sp. z o.o.
   ul. Mangalia 4, lok. 206
   02-758 Warszawa
   NIP 9512275561

   Copyright © 2021 TOP-OZE.pl  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Polityka prywatności  •  Regulamin

   Realizacja: Bazinga