Sprawniejsza wymiana kopciuchów w Małopolsce. Rząd wprowadza 5 nowych operatorów programu Czyste Powietrze - Branża OZE w Polsce | Top-Oze
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje z rynku OZE oraz prezent!
Partnerzy
x

  Sprawniejsza wymiana kopciuchów w Małopolsce. Rząd wprowadza 5 nowych operatorów programu Czyste Powietrze

  Paulina Molenda, 25.11.2023 r. godz. 17:05

  NDE Sp. z o.o., Stowarzyszenie EkoMonterzy, EnergiaPlus Sp. z o.o., Stargel Sp. z o.o. oraz Fundacja Pozytywni CO2 dołączyły do operatorów programu „Czyste Powietrze” w Małopolsce. Dzięki podpisanym umowom z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, te pięć podmiotów będzie poszukiwać potencjalnych beneficjentów programu, a następnie przekonywać i pomagać w określeniu zakresu prac remontowych niezbędnych do realizacji w ich domu.

  OZE  
  Wrompa

  Dodatkowo podmioty wspomogą mieszkańców w pozyskaniu środków na wymianę kopciuchów i termomodernizację oraz przeprowadzą i rozliczą zrealizowane zadania.

  Paweł Mirowski, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. programu „Czyste Powietrze” i wiceprezes NFOŚiGW, podkreśla, że inicjatywa ma na celu wzmocnienie dotychczasowych działań i przyspieszenie tempo realizowanych termomodernizacji budynków oraz wymiany starych źródeł ciepła na nowoczesne spełniające najwyższe normy.

  Małopolski pilotaż opiera się na współpracy z podmiotami wyłonionymi w konkursie przez NFOŚiGW oraz gminami, które również pełnią rolę operatora. Program jest testowany w trzech województwach: świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim i małopolskim. Łączny budżet na działania operatorów w trzech pilotażach wynosi około 20 mln zł.

  Celem programu jest poprawa jakości powietrza poprzez termomodernizację budynków i wymianę starych źródeł ciepła na bardziej efektywne. Józef Gawron, wicemarszałek województwa małopolskiego, podkreśla, że wspólnie zależy im na poprawie jakości powietrza, ale zawiłości proceduralne często stanowią przeszkodę dla mieszkańców w staraniu się o dotacje.

  Pięć operatorów, każdy w jednym z pięciu regionów województwa, będzie legitymować się specjalnymi identyfikatorami NFOŚiGW potwierdzającymi wiarygodność doradców. Wysokość dotacji uzależniona będzie od etapu przedsięwzięcia, a operatorzy otrzymają wynagrodzenie za każdą zawartą umowę o podwyższony lub najwyższy poziom dofinansowania.

  Paweł Mirowski podkreśla również konieczność zapobiegania nieuczciwym praktykom, takim jak podszywanie się pod przedstawicieli NFOŚiGW czy nieuczciwe praktyki wykonawców. Program ma skupiać się nie tylko na udzielaniu dotacji, lecz także na dostarczeniu kompleksowego wsparcia, co może przyspieszyć tempo realizacji działań proekologicznych w regionie.

   

  Źródło: Gov

  #OZE #CzystePowietrze

  Udostępnij w mediach społecznościowych:

   Formularz zapytań - w czym możemy pomóc?

   Nasze usługi marketingoweUsługi najlepszych Wykonawców OZE

   ReklamaArtykułLinkowanieWsparcie sprzedażyObsługa KlientaInne usługi

   Jesteś zainteresowany instalacją OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, magazyn energii lub inna usługa)? Kliknij w ten baner.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Jesteś zainteresowany usługami marketingowymi? Kliknij w ten baner.

   Instalacja fotowoltaikiInstalacja pompy ciepłaMagazyn energiiWymiana piecaTermomodernizacjaInne usługi OZE

   Wybierając Wykonawcę, kieruję się w pierwszej kolejności:
   Wysoką jakościąGwarancjąCzasem realizacjiCenąInne

   Rodzaj użytkownika:
   Osoba indywidualnaFirmaRolnikSpółdzielnia

   Kiedy planujesz instalację?
   TerazDo 3 miesięcyDo 6 miesięcyDo 12 miesięcy

   W celu umówienia spotkania wypełnij poniższy formularz. Doradca wybranej dla Ciebie najlepszej firmy skontaktuje się z Tobą możliwie szybko.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Administratorem Twoich danych osobowych pozostawionych na portalu jest właściciel portalu TOP-OZE.pl Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

   Chcesz być częścią TOP-OZE? Dołącz do nas!

   TOP-OZE.pl - o Nas
   Portal z aktualnymi informacjami z rynku OZE, a w szczególności: fotowoltaika, wymiana pieców i instalacja pomp ciepła.
   Informacja o polecanych: Wykonawcach, Producentach OZE
    
   Informacje o programach, dofinansowaniach dla osób zainteresowanych systemem fotowoltaicznym i pompami ciepła
   Pomożemy znaleźć dobrych Pracowników i Pracodawców
   Kontakt

   Marketing Relacji Sp. z o.o.
   ul. Mangalia 4, lok. 206
   02-758 Warszawa
   NIP 9512275561

   Copyright © 2021 TOP-OZE.pl  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Polityka prywatności  •  Regulamin

   Realizacja: Bazinga