Skeleton zawarł porozumienie z ZPUE dotyczące wprowadzenia na polski rynek zrównoważonych rozwiązań energetycznych - Branża OZE w Polsce | Top-Oze
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje z rynku OZE oraz prezent!
Partnerzy
x

  Skeleton zawarł porozumienie z ZPUE dotyczące wprowadzenia na polski rynek zrównoważonych rozwiązań energetycznych

  Opracował Jan Załęcki na podstawie informacji prasowej, 23.05.2022 r. godz. 9:00
  OZE  

  Skeleton Technologies, światowy lider technologii w dziedzinie magazynowania energii w superkondensatorach, firma wspierana przez EIT InnoEnergy, czołowy globalny fundusz i akcelerator innowacji w obszarze transformacji energetycznej, oraz ZPUE, największy producent urządzeń dla zakładów energetycznych w Polsce, zawarły umowę handlową dotyczącą dostarczania rozwiązań magazynowania energii na rynek polski.

  Firmy podpisały list intencyjny, na mocy którego w latach 2023-2025 Skeleton ma dostarczać superkondensatory do magazynowania energii na torach kolejowych o mocy 200 MW rocznie. Systemy te pozwalają przechwytywać energię podczas hamowania pociągu i dostarczać ją podczas przyspieszania. Skeleton powinien również dostarczyć 160 MW pamięci masowej do zastosowań związanych ze stabilnością sieci w latach 2023-2025. Wartość współpracy może wynieść 30 mln EUR.

  Michał Wypychewicz, Prezes Zarządu ZPUE S.A., stwierdził: „W rozwoju ZPUE zawsze wybieraliśmy partnerów, którzy oferują najnowocześniejsze i najbardziej innowacyjne rozwiązania. Dzięki temu możemy rozwijać nasze produkty, zwiększać ich wydajność i niezawodność. Jestem głęboko przekonany, że nowoczesna energetyka musi obejmować odpowiednio dostosowaną infrastrukturę magazynowania energii. Współpraca ze Skeleton Technologies pozwoli naszej firmie jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby rynku.”

  Obie firmy przewidują liczne synergie, ponieważ doświadczenie Skeleton w zakresie magazynowania energii oraz wiodąca pozycja w transporcie i aplikacjach sieciowych uzupełniają profil ZPUE jako firmy świadczącej pełen zakres usług, i lidera polskiego rynku w sektorze wytwarzania energii, otwierając możliwości znacznego wzrostu w nadchodzących latach. Oprócz rynku polskiego, Skeleton i ZPUE analizują możliwości rozwoju w Europie Północnej, na którym to rynku obie firmy są już aktywne.

  Tony Moberg, Dyrektor Handlowy Skeleton Technologies, powiedział: „Skeleton jest dobrze przygotowany do pomocy Polsce w osiągnięciu celów klimatycznych, a polskim firmom w oszczędzaniu energii, ponieważ wydajność naszych produktów jest bezprecedensowa w sektorze magazynowania energii.  Partnerstwo z polskim liderem, jakim jest ZPUE, było dla nas oczywistym wyborem, ponieważ obie nasze firmy łączy wspólny sposób myślenia o innowacjach i chęć pionowej integracji. Wspólne podjęcie kolejnych kroków wzmocni nas obu i zwiększy obecność Skeleton na polskim rynku.”

  Polska przechodzi ważną transformację, której celem jest zmniejszenie zużycia energii, zwiększenie efektywności energetycznej, poprawa niezależności energetycznej i dekarbonizacja miksu energetycznego. Bez inwestycji w systemy magazynowania energii nie da się zrealizować tych celów i ambicji. Dlatego trendy gospodarcze sprawiają, że Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków dla rozwiązań superkondensatorowych firmy Skeleton. Współpraca między firmami pozwoli w pełni odpowiedzieć na potrzeby tego rynku.

  …………………………………….

  O Skeleton Technologies

  Skeleton Technologies jest światowym liderem technologii w dziedzinie magazynowania energii z wykorzystaniem superkondensatorów w zastosowaniach motoryzacyjnych, transportowych, sieciowych i przemysłowych.

  Opracowywanie i produkcja najlepszych na świecie ogniw, modułów i systemów superkondensatorów jest dla nas środkiem do celu: pomagania firmom w ograniczaniu emisji CO2 i oszczędzaniu energii.

  Skeleton Technologies współpracuje z największymi firmami na świecie – od wiodących firm motoryzacyjnych klasy Tier One i producentów sprzętu przemysłowego, po operatorów flot pojazdów ciężarowych i głównych wykonawców w branży lotniczej i kosmonautycznej. Celem działalności Spółki jest zmniejszenia emisji CO2 i zużycia paliwa, poprawy jakości zasilania. Ponadto firma zapewnia ochronę sprzętu i infrastruktury poprzez zmniejszenie wahań napięcia, a także elektryfikacji w celu przeciwdziałania zmianom klimatycznym.

  Superkondensatory, oparte na opatentowanym “zakrzywionym grafenie”, stanowią największy postęp technologiczny w branży w ciągu ostatnich 20 lat. Zastosowanie innowacyjnego materiału zapewnia produktom przewagę konkurencyjną pod względem mocy i gęstości energii.

  Grupa Skeleton Technologies ma trzy lokalizacje: zakład produkcyjny w Großröhrsdorf w Saksonii (Niemcy), zakład rozwoju materiałów w Bitterfeld-Wolfen w Saksonii-Anhalt oraz zakład elektrotechniczny w Tallinie (Estonia). Firma powstała w 2009 roku. Zatrudniała wówczas 4 Pracowników. Obecny Zespół rozrósł się do ponad 280 osób.

  ………………………….

  O ZPUE S.A.

  ZPUE S.A. jest polskim i europejskim liderem w produkcji rozwiązań dla energetyki i fotowoltaiki. Od ponad trzydziestu lat projektuje i dostarcza stacje transformatorowe w obudowach, rozdzielnice niskiego (NN) i średniego (SN) napięcia oraz aparaturę rozdzielczą napowietrzną.

  Produkuje też nowoczesne systemy magazynowania energii i stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

  Produkowany przez firmę sprzęt dostarczany jest do: przemysłu, sektora budowlanego, infrastruktury i firm energetycznych, wykorzystując zaawansowane, przyjazne dla środowiska technologie.

  Odbiorcami są duże firmy na świecie, np. operatorzy systemów dystrybucyjnych, wiodące firmy motoryzacyjne, inwestorzy energii odnawialnej (ponad 30 proc. Całej produkcji).

  Misja Spółki: poprawa jakości zasilania, zmniejszenia emisji CO2 i przeciwdziałania zmianom klimatu, zerowa emisja zanieczyszczeń.

  Udostępnij w mediach społecznościowych:
  Polecamy także

  © Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą lub podaniem nazwy wydawcy Marketing Relacji Sp. z o.o.

   Formularz zapytań - w czym możemy pomóc?

   Nasze usługi marketingoweUsługi najlepszych Wykonawców OZE

   ReklamaArtykułLinkowanieWsparcie sprzedażyObsługa KlientaInne usługi

   Jesteś zainteresowany instalacją OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, magazyn energii lub inna usługa)? Kliknij w ten baner.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Jesteś zainteresowany usługami marketingowymi? Kliknij w ten baner.

   Instalacja fotowoltaikiInstalacja pompy ciepłaMagazyn energiiWymiana piecaTermomodernizacjaInne usługi OZE

   Wybierając Wykonawcę, kieruję się w pierwszej kolejności:
   Wysoką jakościąGwarancjąCzasem realizacjiCenąInne

   Rodzaj użytkownika:
   Osoba indywidualnaFirmaRolnikSpółdzielnia

   Kiedy planujesz instalację?
   TerazDo 3 miesięcyDo 6 miesięcyDo 12 miesięcy

   W celu umówienia spotkania wypełnij poniższy formularz. Doradca wybranej dla Ciebie najlepszej firmy skontaktuje się z Tobą możliwie szybko.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Administratorem Twoich danych osobowych pozostawionych na portalu jest właściciel portalu TOP-OZE.pl Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

   Chcesz być częścią TOP-OZE? Dołącz do nas!

   TOP-OZE.pl - o Nas
   Portal z aktualnymi informacjami z rynku OZE, a w szczególności: fotowoltaika, wymiana pieców i instalacja pomp ciepła.
   Informacja o polecanych: Wykonawcach, Producentach OZE
    
   Informacje o programach, dofinansowaniach dla osób zainteresowanych systemem fotowoltaicznym i pompami ciepła
   Pomożemy znaleźć dobrych Pracowników i Pracodawców
   Kontakt

   Marketing Relacji Sp. z o.o.
   ul. Mangalia 4, lok. 206
   02-758 Warszawa
   NIP 9512275561

   Copyright © 2021 TOP-OZE.pl  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Polityka prywatności  •  Regulamin

   Realizacja: Bazinga