Rząd ogłasza sukces grantów OZE. Jak dużym zainteresowaniem cieszy się fotowoltaika na blokach? - Branża OZE w Polsce | Top-Oze
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje z rynku OZE oraz prezent!
Partnerzy
x

  Rząd ogłasza sukces grantów OZE. Jak dużym zainteresowaniem cieszy się fotowoltaika na blokach?

  Paulina Molenda, 28.08.2023 r. godz. 9:35

  W Polsce, od lutego br. istnieje program wsparcia OZE dla budynków mieszkalnych, skoncentrowany na wielorodzinnych budynkach mieszkalnych. Program ten, znany jako „Grant OZE,” ma na celu zachęcić spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe do instalowania paneli fotowoltaicznych na swoich budynkach. Ile złożono już wniosków w ramach programu?

  fotowoltaika

  Do tej pory spłynęło ponad 2 400 wniosków oraz przyznano 1 256 grantów OZE.

  Program Grant OZE okazał się instrumentem bardzo popularnym wśród właścicieli i zarządców budynków wielorodzinnych. Od uruchomienia naboru na początku lutego do 20 sierpnia br., do odpowiedzialnego za przyznawanie grantów Banku Gospodarstwa Krajowego, złożono 2 403 wniosków opiewających na wsparcie w wysokości 147,45 mln zł. Całkowity koszt inwestycji to prawie 350 mln zł.

  Przyznano 1 256 grantów, a kwota wsparcia to ponad 67 mln zł, całkowity koszt to 154,68 mln zł, co przekłada się na poprawę efektywności energetycznej 86,8 tys. mieszkań. „Grant OZE” jest finansowany ze środków KPO, prefinansowanych przez PFR.

   

  Korzyści finansowe

  Jednym z głównych założeń programu jest wsparcie finansowe na poziomie 50% proc. kosztów inwestycji w instalacje fotowoltaiczne. To znacząco skraca okres zwrotu inwestycji i sprawia, że panele fotowoltaiczne stają się opłacalnym rozwiązaniem. Dzięki zainstalowanym panelom, budynki mogą produkować własną energię elektryczną, co przekłada się na mniejsze koszty eksploatacji, a także na możliwość generowania nadwyżki energii, którą można sprzedawać.

   

  Wspólnoty energetyczne

  Program „Grant OZE” promuje ideę wspólnot energetycznych, gdzie mieszkańcy i właściciele budynków wspólnie produkują, zarządzają i korzystają z energii elektrycznej z odnawialnych źródeł. Wspólnoty energetyczne przyczyniają się do większej niezależności energetycznej i umożliwiają lokalnym społecznościom czerpanie korzyści z własnych zasobów energii.

   

  Prosumenci lokatorscy

  Program umożliwia wprowadzenie koncepcji „prosumenta lokatorskiego.” To oznacza, że nadwyżka wyprodukowanej energii elektrycznej może zostać sprzedana, co generuje dodatkowe dochody dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Te środki można przeznaczyć na różne cele, w tym na obniżenie opłat za energię dla mieszkańców.

   

  Zmniejszenie ubóstwa energetycznego

  Wysokie ceny energii mogą prowadzić do ubóstwa energetycznego, czyli sytuacji, w której osoby lub gospodarstwa domowe mają trudności w opłacaniu rachunków za energię. Program OZE przyczynia się do zmniejszenia tych kosztów, co może pomóc w zapobieganiu problemom związanym z ubóstwem energetycznym.

  Sukces programu „Grant OZE” jest przykładem efektywnych działań na rzecz transformacji energetycznej i osiągnięcia zrównoważonego rozwoju. Inicjatywa ta łączy korzyści finansowe, ekologiczne i społeczne, przyczyniając się zarówno do poprawy jakości życia mieszkańców, jak i do ochrony środowiska naturalnego.

   

  Źródło: gov.pl

  #OZE #PV #Fotowoltaika #Fotowoltaikawbloku #GrantOZE #Dofinansowanie

  Udostępnij w mediach społecznościowych:

   Formularz zapytań - w czym możemy pomóc?

   Nasze usługi marketingoweUsługi najlepszych Wykonawców OZE

   ReklamaArtykułLinkowanieWsparcie sprzedażyObsługa KlientaInne usługi

   Jesteś zainteresowany instalacją OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, magazyn energii lub inna usługa)? Kliknij w ten baner.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Jesteś zainteresowany usługami marketingowymi? Kliknij w ten baner.

   Instalacja fotowoltaikiInstalacja pompy ciepłaMagazyn energiiWymiana piecaTermomodernizacjaInne usługi OZE

   Wybierając Wykonawcę, kieruję się w pierwszej kolejności:
   Wysoką jakościąGwarancjąCzasem realizacjiCenąInne

   Rodzaj użytkownika:
   Osoba indywidualnaFirmaRolnikSpółdzielnia

   Kiedy planujesz instalację?
   TerazDo 3 miesięcyDo 6 miesięcyDo 12 miesięcy

   W celu umówienia spotkania wypełnij poniższy formularz. Doradca wybranej dla Ciebie najlepszej firmy skontaktuje się z Tobą możliwie szybko.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Administratorem Twoich danych osobowych pozostawionych na portalu jest właściciel portalu TOP-OZE.pl Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

   Chcesz być częścią TOP-OZE? Dołącz do nas!

   TOP-OZE.pl - o Nas
   Portal z aktualnymi informacjami z rynku OZE, a w szczególności: fotowoltaika, wymiana pieców i instalacja pomp ciepła.
   Informacja o polecanych: Wykonawcach, Producentach OZE
    
   Informacje o programach, dofinansowaniach dla osób zainteresowanych systemem fotowoltaicznym i pompami ciepła
   Pomożemy znaleźć dobrych Pracowników i Pracodawców
   Kontakt

   Marketing Relacji Sp. z o.o.
   ul. Mangalia 4, lok. 206
   02-758 Warszawa
   NIP 9512275561

   Copyright © 2021 TOP-OZE.pl  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Polityka prywatności  •  Regulamin

   Realizacja: Bazinga