Rozwiązania fotowoltaiczne dla kamperów - Branża OZE w Polsce | Top-Oze
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje z rynku OZE oraz prezent!
Partnerzy
x

  Rozwiązania fotowoltaiczne dla kamperów

  Opr.: Marek Reszuta, 9.02.2022 r. godz. 22:56

  Pod koniec listopada ubiegłego roku opisywaliśmy projekt firmy „SolFlex”, którzy wyprodukowali cienkie, lekkie i elastyczne moduły fotowoltaiczne do zastosowań w transporcie. Panele te można wykorzystać również w pojazdach typu kamper, czy też w przyczepach kempingowych.

   

  Okres pandemii na całym świecie spowodował ogromne zainteresowanie turystyką z wykorzystaniem przyczep kempingowych i kamperów. Liczne ograniczenia i restrykcje w hotelach i pensjonatach wpłynęły na turystów, którzy w tych środkach transportu, środkach całkowicie autonomicznych i niezależnych od wymagań pandemijnych, dały turystom możliwość podróżowania.

  Firmy obsługujące turystykę zaczęły wspierać turystykę kamperową, tworząc wiele miejsc postojowych z obsługą techniczną kamperów. Jednakże, co należy podkreślić, ten styl podróżowania wiąże się właśnie niezależnością – kierowcy nie kierują się w swoich podróżach lokalizacją parkingów dla kamperów.

  Branża fotowoltaiczna nie pozostała obojętna na te specyficzne cechy turystyki kamperowej. W ostatnim czasie pojawiło się kilka propozycji związanych z wykorzystaniem energii słonecznej w kamperach.

   

  Jedną z takich propozycji jest projekt kampera z już zainstalowaną instalacją fotowoltaiczną na dachu amerykańskiej firmy Airstream. Firma ta w świecie przyczep samochodowych to odpowiednik Harley-Davidsona wśród motocykli.

  Propozycja amerykańskiej legendy, to przyczepa o nazwie eStream. Ma ona zintegrowane z konstrukcją dachowe panele fotowoltaiczne o mocy 900 W. W przyczepie zastosowano baterie o mocy 80 kW połączony z portem szybkiego ładowani plug-in.

  W przyczepie zamontowany został silnik elektryczny, który może być wykorzystywany do parkowania i przetaczania jej bez połączenia z samochodem, ponadto może być włączony w trakcie normalnej jazdy co odciąży samochód holujący. System sterujący przyczepy jest tak skonstruowany, że silnik elektryczny jest wykorzystywany do sterowania odległością na holu tak, aby przyczepa nie ciągnęła i nie pchała samochodu.

  Co ciekawe, zastosowane oprogramowanie pozwala zintegrować przyczepę poprzez internet ze smartfonem lub innym urządzeniem mobilnym i dokonywać np. parkowania przyczepy zdalnie. W trakcie jazdy ma się również pełną obsługę wszystkich urządzeń przyczepy takich jak klimatyzacja, ogrzewanie itd.

  Niestety, kamper jeszcze nie jest dostępny na rynku.

   

  Dostępne są za to generatory fotowoltaiczne – Jackery Solar Generator –  do zastosowania w kamperach i przyczepach opracowane przez amerykańską firmę Jackery.

  W zaprezentowanym na zjeździe turystów kamperowych w USA zestawie, generatory zintegrowane były z panelami SolarSaga 100W z systemem do szybkiego ustawiania. Panele chronione są przez specjalne pokrowce, podobnie jak całe okablowanie.

  Jak wynika z oferty na stronie internetowej firmy, aktualnie oferowane są dwa modele baterii – o mocy 1002 Wh i 1534 Wh.

   

  Nasza redakcja obserwuje wszelkie innowacje w zastosowaniu paneli fotowoltaicznych, mamy również w redakcji fanów turystyki kamperowej, więc zapraszamy do obserwowania tego tematu na naszym portalu. Będziemy się starać publikować coraz to nowsze informacje z tego działu.

   

   

  #fotowoltaika #fotowoltaika_mobilna

  Źródło: Airstream/Jackery

  Foto: Airstream/Jackery/Pixabay

  Udostępnij w mediach społecznościowych:

   Formularz zapytań - w czym możemy pomóc?

   Nasze usługi marketingoweUsługi najlepszych Wykonawców OZE

   ReklamaArtykułLinkowanieWsparcie sprzedażyObsługa KlientaInne usługi

   Jesteś zainteresowany instalacją OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, magazyn energii lub inna usługa)? Kliknij w ten baner.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Jesteś zainteresowany usługami marketingowymi? Kliknij w ten baner.

   Instalacja fotowoltaikiInstalacja pompy ciepłaMagazyn energiiWymiana piecaTermomodernizacjaInne usługi OZE

   Wybierając Wykonawcę, kieruję się w pierwszej kolejności:
   Wysoką jakościąGwarancjąCzasem realizacjiCenąInne

   Rodzaj użytkownika:
   Osoba indywidualnaFirmaRolnikSpółdzielnia

   Kiedy planujesz instalację?
   TerazDo 3 miesięcyDo 6 miesięcyDo 12 miesięcy

   W celu umówienia spotkania wypełnij poniższy formularz. Doradca wybranej dla Ciebie najlepszej firmy skontaktuje się z Tobą możliwie szybko.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Administratorem Twoich danych osobowych pozostawionych na portalu jest właściciel portalu TOP-OZE.pl Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

   Chcesz być częścią TOP-OZE? Dołącz do nas!

   TOP-OZE.pl - o Nas
   Portal z aktualnymi informacjami z rynku OZE, a w szczególności: fotowoltaika, wymiana pieców i instalacja pomp ciepła.
   Informacja o polecanych: Wykonawcach, Producentach OZE
    
   Informacje o programach, dofinansowaniach dla osób zainteresowanych systemem fotowoltaicznym i pompami ciepła
   Pomożemy znaleźć dobrych Pracowników i Pracodawców
   Kontakt

   Marketing Relacji Sp. z o.o.
   ul. Mangalia 4, lok. 206
   02-758 Warszawa
   NIP 9512275561

   Copyright © 2021 TOP-OZE.pl  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Polityka prywatności  •  Regulamin

   Realizacja: Bazinga