Ranking TOP-30 popularnych wykonawców instalacji w branży OZE za marzec 2022 r. - Branża OZE w Polsce | Top-Oze
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje z rynku OZE oraz prezent!
Partnerzy
x

    Ranking TOP-30 popularnych wykonawców instalacji w branży OZE za marzec 2022 r.

    Jan Załęcki, 22.04.2022 r. godz. 20:27

    Przedstawiamy kolejny ranking popularnych wykonawców instalacji fotowoltaicznych.
    Część firm z rankingu oprócz fotowoltaiki instaluje też pompy ciepła, magazyny energii, magazyny ciepła oraz inne usługi związane z OZE i obniżaniem kosztów w domach jednorodzinnych i firmach.

    Wiele klientów poszukuje znanych firm. Dlatego ufamy ten ranking zainteresuje potencjalnych inwestorów instalacji OZE indywidualnych i biznesowych.

    OZE  

     

    W okresie od kwietnia ub. roku do kwietnia b.r. przejrzeliśmy w systemie wyniki kilku tysięcy TOP rankingi firm z branży OZE. Na liście zgromadziliśmy ponad 1,3 tysięcy firm zajmujących się sprzedażą i usługami w branży Odnawialne Źródła Energii z największym ruchem na swoich witrynach internetowych.
    Następnie wybraliśmy 90 wykonawców instalacji fotowoltaicznych, przy których odnotowaliśmy w marcu br. największy ruch na stronach. Ranking uporządkowaliśmy wg wielkości ruchu na stronach.

     

    Tabela 1. Ranking TOP30 wykonawców instalacji PV wg organicznego ruchu na stronie

    LpNazwa firmyWojewództwoAdres stronyIII 2021II 2022III 2022Zmiana m/m (III/II) 2022 w %Zmiana r/r (III.2022/III.2021) w %
    1Columbus Energy S.A.małopolskiecolumbusenergy.pl598585641566761118112
    2ESOLEO Sp. z o.o.mazowieckieesoleo.pl62294083325711353640
    3Sunday Polska Sp z o omazowieckiesundaypolska.pl12944505262797355216
    4Sunsol Sp. z o.o.pomorskiesunsol.pl2077621324185428789
    5Stilo Energy S.A.pomorskiestiloenergy.pl5261316878140048327
    6Sunvival Energy Sp. z o.o.mazowieckiesunvival.pl24013316136651035694
    7SOLEKO POLSKA Sp. z.o.o.świętokrzyskiekolektory.com3117813814108477935
    8SOLAR-PROJECT sp. z o.o. sp. k.wielkopolskiesolar-project.pl3809774810538136277
    9Brewa Sp. z o.o. Sp. K.wielkopolskiebrewa.pl157161061098079262
    10FlexiPower Group Sp. z o.o. Sp. K.łódzkieflexipowergroup.pl295712869980676332
    11ELEKTRO MASTERS Sp. z o.o. Sp. K.małopolskieelektromasters.com.pl301711332928782308
    12Hymon Fotowoltaika Sp. z .o.o.małopolskiehymon.pl434747627761163179
    13FG Energy Sp. z o.o. S.K.małopolskiefgenergy.pl30075976494852165
    14ML SYSTEM S.A.podkarpackiemlsystem.pl6176585257489893
    15SYNERGIO S.A.mazowieckiesynergio.pl311150095163103166
    16ElectroTile Sp. z o.o.mazowieckieelectrotile.com37245171480493129
    17OZE Projekt Sp. z o.o. Sp. K.warmińsko-mazurskieozeprojekt.pl447540864803118107
    18SYNTEZA OZE Sp. J.lubelskiesyntezaoze.pl8791463341218947
    19Promika Miłosz Kubiakśląskiepromika-solar.pl3967425438929198
    20PV Poland Sp. z o.o.mazowieckiepvpoland.pl9744493377284387
    21FreeVolt S.A.mazowieckiefreevolt.pl9033743366498406
    22Erato Energymazowieckieeratoenergy.pl31753308104
    23Grupy HBHwielkopolskienowoczesnegrzanie.pl53430463178104595
    24Vosti Sp. z o.o.lubelskievosti.pl25063501307688123
    25Twoja Energia Sp. z o.o.mazowieckietwojaenergia.pl70020842870138410
    26Polenergia Fotowoltaika S.Amazowieckiepolenergia-pv.pl3032278392
    27Solar-Volt S.C.wielkopolskiesolar-volt.pl4957317724827850
    28Kraina OZE Sp. z o.o.dolnośląskiekrainaoze.pl8842625238591270
    29SunErgo Sp. z o.o.wielkopolskiesunergo.pl41292254232510356
    30Foton Technik Sp. z o.o.mazowieckiefotontechnik.pl4756490123214749
    Średnia922910721998193108

     

    Wnioski:

    1. Miesięczna zmiana w III 2022 r. do II 2022 r. wyniosła 93 proc. Łącznie wszystkie firmy w TOP30 w marcu br. uzyskały 7 proc. spadek odwiedzin swoich stron.
    2. Średnioroczny wzrost w III 2022 do III 2021 roku ilości odwiedzin na 30 stronach w/w firm wyniósł 8 proc.
    3. Na pierwsze miejsce w rankingu wróciła Spółka Columbus Energy S.A. Odnotowaliśmy miesięczny wzrost o 18 proc., a roczny wzrost o 12 proc.
    4. Na drugie miejsce awansowała Spółka ESOLEO Sp. z o.o. z grupy Cyfrowy Polsat. Miesięczny wzrost z wyniósł 13 proc. Roczna zmiana jest wyjątkowo wysoka. Witrynę ESOLEO Sp. z o.o. była bardziej popularna w tym roku aż o ponad 53 tys. proc. w porównaniu do marca ubiegłego roku.
    5. Trzecie miejsce utrzymuje Sunday Polska Sp. z o. o., która odnotowała wzrost w ruchu z roku na rok aż o 116 proc. (zmiana o 216 proc.).

     

    Wszystkim firmom, które znalazły się w rankingu najlepszych firm TOP 30 wykonawcy usług OZE serdecznie gratulujemy!

     

    1. W rankingu TOP30 znalazły się 2 nowe firmy, tj. Erato Energy (22 pozycja) oraz Polenergia Fotowoltaika S.A. (26 pozycja), których nie było w naszym poprzednim rankingu.
    2. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na fakt, że Polenergia Fotowoltaika S.A. zakupiła Spółkę Edison Energia S.A. (która występowała w poprzednich naszych zestawieniach z dużą ilością odwiedzin ok. 17 tys.). Wpisując w wyszukiwarkę nazwę stron www.edisonenergia.pl lub Edison Energia następuje przekierowanie na domenę www.polenergia-pv.pl.

     

    Dodatkowo przedstawiamy zestawienie TOP 30 firm w oparciu o łączny ruch na stronach w 1Q 2022 roku do 1Q 2021 roku. Dane w tabeli pokazują sumę ruchu na stronach w 1 kwartale, tj. za styczeń, luty i marzec we wskazanych latach. Firmy są uporządkowane wg największego ruchu za 1Q 2022 roku.

     

    Tabela 2. Ranking wykonawców instalacji PV wg organicznego ruchu na stronie za 1Q 2022 roku

    LpNazwa firmyWojewództwoAdres strony1Q 20211Q 2022Zmiana 1Q 2022/2021 w %
    1Columbus Energy S.A.małopolskiecolumbusenergy.pl20401417758587
    2Sunday Polska Sp z o omazowieckiesundaypolska.pl32185132413411
    3ESOLEO Sp. z o.o.mazowieckieesoleo.pl3089114929594
    4Sunsol Sp. z o.o.pomorskiesunsol.pl668906262094
    5Stilo Energy S.A.pomorskiestiloenergy.pl1614415237532
    6Sunvival Energy Sp. z o.o.mazowieckiesunvival.pl466416058928
    7FlexiPower Group Sp. z o.o. Sp. K.łódzkieflexipowergroup.pl933639491423
    8SOLEKO POLSKA Sp. z o.o.świętokrzyskiekolektory.com708873708252
    9ELEKTRO MASTERS Sp. z o.o. Sp. K.małopolskieelektromasters.com.pl931431432337
    10Brewa Sp. z o.o. Sp. K.wielkopolskiebrewa.pl465583115167
    11SOLAR-PROJECT sp. z o.o. sp. k.wielkopolskiesolar-project.pl385824499635
    12FG Energy Sp. z o.o. S.K.małopolskiefgenergy.pl339209966194
    13Edison Energia S.Amazowieckieedisonenergia.pl287821859365
    14ML SYSTEM S.A.podkarpackiemlsystem.pl199521769089
    15Promika Miłosz Kubiakśląskiepromika-solar.pl197781737888
    16Hymon Fotowoltaika Sp. z .o.o.małopolskiehymon.pl1260116020127
    17ElectroTile Sp. z o.o.mazowieckieelectrotile.com1080614414133
    18SYNERGIO S.A.mazowieckiesynergio.pl589214385244
    19SYNTEZA OZE Sp. J.lubelskiesyntezaoze.pl256771350953
    20Foton Technik Sp. z o.o.mazowieckiefotontechnik.pl144461233985
    21OZE Projekt Sp. z o.o. Sp. K.warmińsko-mazurskieozeprojekt.pl130701213493
    22PV Poland Sp. z o.o.mazowieckiepvpoland.pl257111962465
    23FreeVolt S.A.mazowieckiefreevolt.pl258110946424
    24OZE-BIOMAR S.A.pomorskieoze-biomar.pl210910574501
    25Solar-Volt S.C.wielkopolskiesolar-volt.pl500610563211
    26Vosti Sp. z o.o.lubelskievosti.pl639810447163
    27Grupy HBHwielkopolskienowoczesnegrzanie.pl15099763647
    28Solar-Expert Sp. z o.o.śląskiesolar-expert.pl14182970568
    29Erato Energymazowieckieeratoenergy.pl09341
    30Lumifil Innovations Sp. z o.o.kujawsko-pomorskielumifil.com38028817232
    Średnia2649232366122

     

    Wnioski:

    1. Zmiana z 1Q 2022 do 1Q 2021 roku wyniosła aż 122 proc. W tym rankingu zauważalny jest 22 proc. wzrost ruchu na stronach wiodących wykonawców instalacji fotowoltaicznych.
      Potwierdza to dużą dynamikę w branży OZE w 1Q br.
    2. Szczególną uwagę zasługują Spółki, które odnotowują nawet kilkutysięczne zmiany ruchu.
      Do takich Spółek należą m.in.:
        • ESOLEO Sp. z o.o. (3 pozycja),
        • Sunvival Energy Sp. z o.o. (6 pozycja) oraz
        • FG Energy Sp. z o.o. S.K. (12 pozycja).

     

    Oznacza to, że bardzo ważne przeprowadzenie systematycznych i kompleksowych działań, które mają duży wpływ na postrzeganie firmy w internecie jak też wśród swoich klientów. A tym samym większą ilość odwiedzin potencjalnych klientów na ich witrynach.

     

    Zapraszamy na Targi greenPOWER w Poznaniu w dniach 25-27 kwietnia br. do pawilonu 6, stoisko nr 71. Chętnie pomożemy Waszej firmie w dynamicznym rozwoju. Więcej informacji: https://greenpower.mtp.pl/pl?utm_source=top-oze.pl&utm_medium=baner&utm_campaign=top-oze.pl&utm_id=top-oze.pl

    Zachęcamy również do sprawdzenia ile można zaoszczędzić na dobrym kalkulatorze, który znajduje się na portalu https://top-oze.pl/kalkulator/.

     

    Przypominamy, że już od 15 kwietnia trwa nabór na kolejną edycję Programu „Mój Prąd 4.0”. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami https://top-oze.pl/program-priorytetowy-moj-prad-4-0-glowne-zalozenia/.

     

    Udostępnij w mediach społecznościowych:
    Polecamy także

    © Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą lub podaniem nazwy wydawcy Marketing Relacji Sp. z o.o.

      Formularz zapytań - w czym możemy pomóc?

      Nasze usługi marketingoweUsługi najlepszych Wykonawców OZE

      ReklamaArtykułLinkowanieWsparcie sprzedażyObsługa KlientaInne usługi

      Jesteś zainteresowany instalacją OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, magazyn energii lub inna usługa)? Kliknij w ten baner.






      *Pola obowiązkowe
      **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

      Jesteś zainteresowany usługami marketingowymi? Kliknij w ten baner.

      Instalacja fotowoltaikiInstalacja pompy ciepłaMagazyn energiiWymiana piecaTermomodernizacjaInne usługi OZE

      Wybierając Wykonawcę, kieruję się w pierwszej kolejności:
      Wysoką jakościąGwarancjąCzasem realizacjiCenąInne

      Rodzaj użytkownika:
      Osoba indywidualnaFirmaRolnikSpółdzielnia

      Kiedy planujesz instalację?
      TerazDo 3 miesięcyDo 6 miesięcyDo 12 miesięcy

      W celu umówienia spotkania wypełnij poniższy formularz. Doradca wybranej dla Ciebie najlepszej firmy skontaktuje się z Tobą możliwie szybko.






      *Pola obowiązkowe
      **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

      Administratorem Twoich danych osobowych pozostawionych na portalu jest właściciel portalu TOP-OZE.pl Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

      Chcesz być częścią TOP-OZE? Dołącz do nas!

      TOP-OZE.pl - o Nas
      Portal z aktualnymi informacjami z rynku OZE, a w szczególności: fotowoltaika, wymiana pieców i instalacja pomp ciepła.
      Informacja o polecanych: Wykonawcach, Producentach OZE
       
      Informacje o programach, dofinansowaniach dla osób zainteresowanych systemem fotowoltaicznym i pompami ciepła
      Pomożemy znaleźć dobrych Pracowników i Pracodawców
      Kontakt

      Marketing Relacji Sp. z o.o.
      ul. Mangalia 4, lok. 206
      02-758 Warszawa
      NIP 9512275561

      Copyright © 2021 TOP-OZE.pl  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Polityka prywatności  •  Regulamin

      Realizacja: Bazinga