Ogniwa fotowoltaiczne na żaluzjach? Ruszył program pilotażowy - Branża OZE w Polsce | Top-Oze
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje z rynku OZE oraz prezent!
Partnerzy
x

  Ogniwa fotowoltaiczne na żaluzjach? Ruszył program pilotażowy

  Artur Pokorski, 01.09.2021 r. godz. 12:18

  We wtorek (24. sierpnia br.) jedna z firm w Lublinie wyposażona została w żaluzje z ogniwami perowskitowymi, które są innowacyjnym materiałem fotowoltaicznym – elastycznym i lekkim. – Z dumą prezentujemy nasz kompletny produkt – automatyczne lamele – łamacze słońca, działające na elewacji budynku naszego pierwszego klienta – firmy Aliplast – mówiła Olga Malinkiewicz, która stoi za opracowaniem nowej technologii, jednocześnie jest współzałożycielem Saule Technologies, produkującym innowacyjne ogniwa.

  Ogniwa perowskitowe są o tyle rewolucyjnym rozwiązaniem, że mogą być umieszczane na rożnych powierzchniach. Saule Technologies zaprezentował swój wynalazek w październiku ubiegłego roku. W maju 2021 r. uruchomiona została linia produkcyjna, a trzy miesiące później rozpoczął się program pilotażowy. „To pierwsze na świecie komercyjne wdrożenie technologii ogniw słonecznych perowskitowych było efektem współpracy z klientem – firmą Aliplast” – czytamy w komunikacie ST.

  Czym charakteryzują się żaluzje perowskitowe?

  To połączenie łamaczy słonecznych z ogniwami perowskitowymi. W przypadku tych zainstalowanych w Lublinie, ich powierzchnia wynosi 32 m kw. i znajduje się na fasadzie budynku firmy Aliplast.

  Innowacyjne ogniwa są lekkie, cienkie, elastyczne, przeźroczyste, co sprawia, że mogą być montowane na różnych powierzchniach. Często tam, gdzie zastosowania nie mają dobrze znane ogniwa krzemowe, jak np. na lekkich konstrukcjach (np. magazyny, hale), na fasadach budynków, na dachach samochodów czy smartfonach. Ogniwa perowskitowe są też tańsze w produkcji.

  Co ciekawe, mogą one generować energię ze światła sztucznego jak i słonecznego, są też wydajne, nawet jeśli promienie padają po innym kątem niż 90 stopni.

  Ogniwa zamontowane w Lublinie są sterowane automatycznie, dzięki współpracy ze stacją pogodową zainstalowaną na dachu (system automatyki zainstalowany został przy wsparciu firmy Somfy).

  – Po otwarciu w maju pierwszej na świecie fabryki ogniw perowskitowych we Wrocławiu, dziś, niespełna trzy miesiące później, ponownie dokonujemy rewolucji w światowym przemyśle fotowoltaicznym i energetyce odnawialnej. Wkraczamy w nowy etap rozwoju Saule Technologies – erę komercjalizacji naszych ogniw perowskitowych. Z dumą prezentujemy nasz kompletny produkt – automatyczne lamele – łamacze słońca, działające na elewacji budynku naszego pierwszego klienta – firmy Aliplast. To dla nas wyjątkowa chwila, ukoronowanie siedmiu lat ciężkiej pracy całego zespołu Saule Technologies – powiedziała Malinkiewicz.

  Jaką przewagę mają ogniwa perowskitowe nad – tradycyjnymi – krzemowymi?

  „W przeciwieństwie do tradycyjnych ogniw krzemowych ogniwa perowskitowe są elastyczne, lekkie, ultracienkie i przezroczyste. Ich produkcja nie wymaga wysokich temperatur, co przekłada się na znacznie mniejsze zużycie energii, niższe koszty produkcji oraz możliwość zastosowania podłoży o różnych powierzchniach, nawet folii czy tekstyliów. Ogniwa perowskitowe mogą generować energię ze sztucznego światła i – w przeciwieństwie do paneli krzemowych – są wydajne nawet wtedy, gdy promienie słoneczne padają pod kątem innym niż 90 stopni. Dzięki tym zaletom i niewielkiej wadze można je montować nawet na pionowych elementach elewacji i w kolorystyce dopasowanej do elewacji budynków” – czytamy w komunikacie.

  Więcej informacji w artykule: https://top-oze.pl/w-polsce-21-maja-2021-roku-ruszyla-pierwsza-na-swiecie-linia-produkcyjna-ogniw-fotowoltaicznych-przelomowej-technologii/ .

  Źródło: sauletech.com
  Fot.: Saule Technologies.

  Udostępnij w mediach społecznościowych:
  Polecamy także

  © Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą lub podaniem nazwy wydawcy Marketing Relacji Sp. z o.o.

   Formularz zapytań - w czym możemy pomóc?

   Nasze usługi marketingoweUsługi najlepszych Wykonawców OZE

   ReklamaArtykułLinkowanieWsparcie sprzedażyObsługa KlientaInne usługi

   Jesteś zainteresowany instalacją OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, magazyn energii lub inna usługa)? Kliknij w ten baner.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Jesteś zainteresowany usługami marketingowymi? Kliknij w ten baner.

   Instalacja fotowoltaikiInstalacja pompy ciepłaMagazyn energiiWymiana piecaTermomodernizacjaInne usługi OZE

   Wybierając Wykonawcę, kieruję się w pierwszej kolejności:
   Wysoką jakościąGwarancjąCzasem realizacjiCenąInne

   Rodzaj użytkownika:
   Osoba indywidualnaFirmaRolnikSpółdzielnia

   Kiedy planujesz instalację?
   TerazDo 3 miesięcyDo 6 miesięcyDo 12 miesięcy

   W celu umówienia spotkania wypełnij poniższy formularz. Doradca wybranej dla Ciebie najlepszej firmy skontaktuje się z Tobą możliwie szybko.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Administratorem Twoich danych osobowych pozostawionych na portalu jest właściciel portalu TOP-OZE.pl Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

   Chcesz być częścią TOP-OZE? Dołącz do nas!

   TOP-OZE.pl - o Nas
   Portal z aktualnymi informacjami z rynku OZE, a w szczególności: fotowoltaika, wymiana pieców i instalacja pomp ciepła.
   Informacja o polecanych: Wykonawcach, Producentach OZE
    
   Informacje o programach, dofinansowaniach dla osób zainteresowanych systemem fotowoltaicznym i pompami ciepła
   Pomożemy znaleźć dobrych Pracowników i Pracodawców
   Kontakt

   Marketing Relacji Sp. z o.o.
   ul. Mangalia 4, lok. 206
   02-758 Warszawa
   NIP 9512275561

   Copyright © 2021 TOP-OZE.pl  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Polityka prywatności  •  Regulamin

   Realizacja: Bazinga