Nawet 58 tys. zł dotacji do fotowoltaiki! Rząd jeszcze bardziej rozszerza program Mój Prąd - Branża OZE w Polsce | Top-Oze
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje z rynku OZE oraz prezent!
Partnerzy
x

  Nawet 58 tys. zł dotacji do fotowoltaiki! Rząd jeszcze bardziej rozszerza program Mój Prąd

  Paulina Molenda, 22.10.2023 r. godz. 14:15

  Program „Mój Prąd” w Polsce wprowadza znaczące zmiany w dostępie do dofinansowania na instalacje fotowoltaiczne i urządzenia dodatkowe. Od 20 października 2023 roku, program rozszerzył dostęp do dofinansowania dla osób, które wcześniej otrzymały wsparcie na mikroinstalacje fotowoltaiczne ze środków publicznych, takich jak programy „Mój Prąd” czy „Czyste Powietrze”, oraz dla tych, którzy uczestniczyli w programach samorządu terytorialnego.

  Fotowoltaika

  Nowe regulacje umożliwiają wnioskodawcom, którzy wcześniej otrzymali dofinansowanie na mikroinstalacje fotowoltaiczne i zmienili sposób rozliczeń na tzw. „net-billing” (rozliczanie wartościowe). To oznacza, że osoby, które korzystały z systemu do 31 marca 2022 roku, a następnie przeszły na „net-billing” od 1 kwietnia 2022 roku, mogą teraz starać się o dotacje na mikroinstalacje PV (do 3 tys. zł) oraz na inne urządzenia dodatkowe.

  Warto zaznaczyć, że budżet programu „Mój Prąd” został znacząco zwiększony o 450 mln złotych, co podnosi łączną kwotę przeznaczoną na rozwijanie fotowoltaiki w Polsce do ponad 3 miliardów złotych.

  Paweł Mirowski – Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. programu „Czyste Powietrze” i efektywności energetycznej budynków oraz Wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, podkreśla, że te zmiany mają na celu spełnienie oczekiwań rynku i potencjalnych beneficjentów. Program „Mój Prąd” staje się bardziej dostępny dla osób, które wcześniej nie kwalifikowały się do dofinansowania.

  Obecny nabór wniosków w programie „Mój Prąd” rozpoczął się w kwietniu 2023 roku, a zakończenie planowane jest na 22 grudnia 2023 roku lub wcześniej, w przypadku wyczerpania dostępnych środków. Program jest finansowany ze środków unijnych, w tym z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, a także przewiduje się refundację ze środków FEnIKS 2021-2027.

  Odbiorcami programu „Mój Prąd” są osoby fizyczne, które są stronami umów regulujących kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacjach. Głównym warunkiem ubiegania się o dofinansowanie jest przyłączenie mikroinstalacji PV do sieci elektroenergetycznej i rozliczanie się w systemie net-billing.

  Dofinansowanie może wynieść do 50 proc. kosztów kwalifikowanych, a jego wysokość zależy od rodzaju urządzeń. Maksymalna dotacja w programie „Mój Prąd” może wynieść nawet do 58 000 złotych, jeśli zainstalowane zostaną mikroinstalacje PV i wszystkie dostępne urządzenia dodatkowe. Osoby, które zdecydują się na instalację urządzeń dodatkowych, otrzymają bonus w postaci wyższej dotacji na mikroinstalacje PV (7 000 zł zamiast standardowych 6 000 zł). To zachęca do inwestowania w odnawialne źródła energii i zwiększania efektywności energetycznej budynków.

   

  Źródło: Infor

  #OZE #Fotowoltaika #MójPrąd

  Udostępnij w mediach społecznościowych:

   Formularz zapytań - w czym możemy pomóc?

   Nasze usługi marketingoweUsługi najlepszych Wykonawców OZE

   ReklamaArtykułLinkowanieWsparcie sprzedażyObsługa KlientaInne usługi

   Jesteś zainteresowany instalacją OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, magazyn energii lub inna usługa)? Kliknij w ten baner.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Jesteś zainteresowany usługami marketingowymi? Kliknij w ten baner.

   Instalacja fotowoltaikiInstalacja pompy ciepłaMagazyn energiiWymiana piecaTermomodernizacjaInne usługi OZE

   Wybierając Wykonawcę, kieruję się w pierwszej kolejności:
   Wysoką jakościąGwarancjąCzasem realizacjiCenąInne

   Rodzaj użytkownika:
   Osoba indywidualnaFirmaRolnikSpółdzielnia

   Kiedy planujesz instalację?
   TerazDo 3 miesięcyDo 6 miesięcyDo 12 miesięcy

   W celu umówienia spotkania wypełnij poniższy formularz. Doradca wybranej dla Ciebie najlepszej firmy skontaktuje się z Tobą możliwie szybko.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Administratorem Twoich danych osobowych pozostawionych na portalu jest właściciel portalu TOP-OZE.pl Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

   Chcesz być częścią TOP-OZE? Dołącz do nas!

   TOP-OZE.pl - o Nas
   Portal z aktualnymi informacjami z rynku OZE, a w szczególności: fotowoltaika, wymiana pieców i instalacja pomp ciepła.
   Informacja o polecanych: Wykonawcach, Producentach OZE
    
   Informacje o programach, dofinansowaniach dla osób zainteresowanych systemem fotowoltaicznym i pompami ciepła
   Pomożemy znaleźć dobrych Pracowników i Pracodawców
   Kontakt

   Marketing Relacji Sp. z o.o.
   ul. Mangalia 4, lok. 206
   02-758 Warszawa
   NIP 9512275561

   Copyright © 2021 TOP-OZE.pl  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Polityka prywatności  •  Regulamin

   Realizacja: Bazinga