Kolejny próg finansowania w programie „Czyste Powietrze”. Nawet 69 tys. zł dotacji "Czyste Powietrze" - Branża OZE w Polsce | Top-Oze
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje z rynku OZE oraz prezent!
Partnerzy
x

  Kolejny próg finansowania w programie „Czyste Powietrze”. Nawet 69 tys. zł dotacji „Czyste Powietrze”

  Opr.: A. Pokorski, 29.12.2021, godz. 8:20
  Będzie dodatkowy próg dofinansowania dla najuboższych w ramach realizacji programu „Czyste Powietrze”. Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa zapowiedziała, że w 2022 roku pojawi się wsparcie dla najuboższych na termomodernizację i wymianę pieca nawet do 69 tys. zł. Do tej pory beneficjenci mogli korzystać z dopłat na dwóch poziomach.

  Program ”Czyste Powietrze”,  którego celem jest wsparcie termomodernizacji domów i wymiana przestarzałych kotłów grzewczych będzie miał nową ofertę dla najmniej zarabiających. Aktualnie są dwa progi dopłat do 30 tys. zł oraz do 37tys. zł. Ta pierwsza opcja przeznaczona jest dla osób, których przychód roczny nie przekracza 100 tys. zł. Z drugiej skorzystać mogą beneficjenci, których przeciętne miesięczne wynagrodzenie kształtuje się na poziomie do 1564 zł w gospodarstwie wieloosobowym oraz do 2189 zł w gospodarstwie jednoosobowym.

  W 2022 roku pojawi się trzeci komponent programu dla jeszcze mniej zamożnych. Osoby, których miesięczny dochód na jednego członka w gospodarstwie wieloosobowym nie przekracza 900 zł oraz 1260 zł w przypadku gospodarstw jednoosobowych będą mogły otrzymać nawet do 90 proc. wsparcia. Maksymalnie kwota dotacji wyniesie 69 tys. zł”– wyjaśniła w rozmowie z Polską Agencją Prasową szefowa resortu.

  Moskwa podkreśliła, że program jest dobry i powinien być kontynuowany o czym świadczą liczby. Do grudnia br. wartość złożonych wniosków wynosiła ponad 6 mln zł.

  Jednak wymaga on ciągłej ewaluacji, zmian, tak by docierał do jeszcze większej liczby Polaków. Dlatego w 2022 roku czekać nas będzie kolejna zmiana w programie, skierowana do grupy mniej zamożnych Polaków, którzy wymagają większego wsparcia finansowego” – zapowiedziała minister.

  Moskwa tłumaczyła, że celem jest zwiększanie skuteczności programu. „Dotyczy to chociażby uproszczenia wniosków, szybkości ich rozpatrywania czy zaangażowania gmin i banków w jego realizację” – dodała.

  Program „Czyste Powietrze” ruszył we wrześniu 2018 roku. Jego celem jest wspieranie termomodernizacji domów jednorodzinnych i wymiana przestarzałych urządzeń grzewczych. Inicjatywa ma potrwać do 2028 roku. Jego budżet opiewa na 100 mld zł. Jak pisaliśmy w naszym artykule, w połowie grudnia br. rząd poinformował o wsparciu projektu pożyczką od Banku Światowego.

   

  #czyste_powietrze #anna_moskwa #69_tys_zł #dofinansowanie #próg

  Źródło: PAP

  Fot.: Pixabay.com

  Udostępnij w mediach społecznościowych:

   Formularz zapytań - w czym możemy pomóc?

   Nasze usługi marketingoweUsługi najlepszych Wykonawców OZE

   ReklamaArtykułLinkowanieWsparcie sprzedażyObsługa KlientaInne usługi

   Jesteś zainteresowany instalacją OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, magazyn energii lub inna usługa)? Kliknij w ten baner.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Jesteś zainteresowany usługami marketingowymi? Kliknij w ten baner.

   Instalacja fotowoltaikiInstalacja pompy ciepłaMagazyn energiiWymiana piecaTermomodernizacjaInne usługi OZE

   Wybierając Wykonawcę, kieruję się w pierwszej kolejności:
   Wysoką jakościąGwarancjąCzasem realizacjiCenąInne

   Rodzaj użytkownika:
   Osoba indywidualnaFirmaRolnikSpółdzielnia

   Kiedy planujesz instalację?
   TerazDo 3 miesięcyDo 6 miesięcyDo 12 miesięcy

   W celu umówienia spotkania wypełnij poniższy formularz. Doradca wybranej dla Ciebie najlepszej firmy skontaktuje się z Tobą możliwie szybko.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Administratorem Twoich danych osobowych pozostawionych na portalu jest właściciel portalu TOP-OZE.pl Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

   Chcesz być częścią TOP-OZE? Dołącz do nas!

   TOP-OZE.pl - o Nas
   Portal z aktualnymi informacjami z rynku OZE, a w szczególności: fotowoltaika, wymiana pieców i instalacja pomp ciepła.
   Informacja o polecanych: Wykonawcach, Producentach OZE
    
   Informacje o programach, dofinansowaniach dla osób zainteresowanych systemem fotowoltaicznym i pompami ciepła
   Pomożemy znaleźć dobrych Pracowników i Pracodawców
   Kontakt

   Marketing Relacji Sp. z o.o.
   ul. Mangalia 4, lok. 206
   02-758 Warszawa
   NIP 9512275561

   Copyright © 2021 TOP-OZE.pl  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Polityka prywatności  •  Regulamin

   Realizacja: Bazinga