Kolejna umowa Stilo Energy na budowę elektrowni fotowoltaicznej dla jednego z liderów rynku - Branża OZE w Polsce | Top-Oze
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje z rynku OZE oraz prezent!
Partnerzy
x

  Kolejna umowa Stilo Energy na budowę elektrowni fotowoltaicznej dla jednego z liderów rynku

  Informacja prasowa; opr.: Jan Załęcki, 04.02.2021, godz. 15:16

  Stilo Energy S.A., jedna z wiodących i bardziej rozpoznawalnych firm na z branży fotowoltaiki w Polsce, podpisała kolejną umowę na realizację elektrowni fotowoltaicznej. Jest to jeden z liderów na europejskim rynku produkcji specjalistycznych materiałów dla upraw florystycznych i botanicznych. Wartość inwestycji wynosi 3,43 mln zł netto.

   

   

   

  Nowa elektrownia PV będzie miała moc 1 MWp.  Realizowana będzie, w tzw. trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Budowa ma potrwać około 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy, w zależności od przebiegu procedur administracyjnych związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę.

  Tryb realizacji tego typu zlecenia pozwala nam na odpowiednie rozplanowanie całej instalacji, a także buduje naszą przewagę rynkową w postaci zarządzania procesem formalnym. Jest to także kolejna umowa z obszaru B2B, w którym chcemy być coraz bardziej obecni. Dokonujemy w ten sposób dywersyfikacji naszego portfela przychodowego, co w przyszłej perspektywie powinno wpłynąć także na poprawę poziomów uzyskiwanej marży – powiedział Jarosław Król, Prezes Zarządu Stilo Energy S.A.

   


  Stilo Energy S.A. jest jednym z liderów na rynku komercyjnych instalacji fotowoltaicznych w Polsce.
  W 2020 roku Spółka realizowała blisko 500 instalacji miesięcznie na obszarze całej Polski. Natomiast w okresie od 01.10.2021 do 31.12.2021 Spółka pozyskała nowe umowy na realizację instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy wynoszącej 7 122,145 kWp. Dla porównania, w analogicznym okresie roku poprzedniego, łączna moc pozyskanych przez Emitenta zleceń osiągnęła poziom 5 456,9 kWp, co oznacza wzrost o 30,52 % r/r.
  W ujęciu narastającym, na dzień 31.12.2021 łączna moc zakontraktowanych w 2021 r. zleceń Emitenta wyniosła 27 785,64 kWp. Wartość ta w porównaniu do analogicznego wyniku zanotowanego w roku poprzednim (24 906,34 kWp) jest wyższa o 11,56 %.

  W swoich instalacjach Spółka wykorzystuje najnowsze rozwiązania technologiczne m.in. takie jak nowoczesne mikrofalowniki, które w zestawieniu z wysoko wydajnymi panelami fotowoltaicznymi działają jak niezależna instalacja. Spółka posiada także własną markę Easy Profile dla produkowanych przez siebie elementów konstrukcyjnych, na które uzyskała ochronę patentową.
  Ponadto jest to firma należąca do najbardziej popularnych firm w Polsce. W rankingach publikowanych przez Redakcję TOP-OZE.pl trzykrotnie zajmowała miejsce w pierwszej 5 -tce najbardziej rozpoznawalnych wykonawców PV na polskim rynku. A w szczególności w maju 2021 roku uzyskała 2 miejsce, w październiku 2021 roku – 3 miejsce a za grudzień 2021 – 5 miejsce. Jest to bardzo wysoka pozycja, zważywszy, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy zmiana 30 TOP-owych firm z tej branży wyniosła aż 312%!
  Stilo Energy jako pierwsza w Polsce spółka z branży dołączyła do międzynarodowego stowarzyszenia Sunspec Alliance – opracowującego i wdrażającego standardy protokołów komunikacji pomiędzy urządzeniami, które są wymagane przez polskich dystrybutorów energii elektrycznej. W przyszłości (PV 2.0) te protokoły umożliwią w prosty sposób (plug & play) łączenie urządzeń w inteligentne systemy lokalnego zarządzania energią.

  Udostępnij w mediach społecznościowych:
  Polecamy także

  © Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą lub podaniem nazwy wydawcy Marketing Relacji Sp. z o.o.

   Formularz zapytań - w czym możemy pomóc?

   Nasze usługi marketingoweUsługi najlepszych Wykonawców OZE

   ReklamaArtykułLinkowanieWsparcie sprzedażyObsługa KlientaInne usługi

   Jesteś zainteresowany instalacją OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, magazyn energii lub inna usługa)? Kliknij w ten baner.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Jesteś zainteresowany usługami marketingowymi? Kliknij w ten baner.

   Instalacja fotowoltaikiInstalacja pompy ciepłaMagazyn energiiWymiana piecaTermomodernizacjaInne usługi OZE

   Wybierając Wykonawcę, kieruję się w pierwszej kolejności:
   Wysoką jakościąGwarancjąCzasem realizacjiCenąInne

   Rodzaj użytkownika:
   Osoba indywidualnaFirmaRolnikSpółdzielnia

   Kiedy planujesz instalację?
   TerazDo 3 miesięcyDo 6 miesięcyDo 12 miesięcy

   W celu umówienia spotkania wypełnij poniższy formularz. Doradca wybranej dla Ciebie najlepszej firmy skontaktuje się z Tobą możliwie szybko.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Administratorem Twoich danych osobowych pozostawionych na portalu jest właściciel portalu TOP-OZE.pl Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

   Chcesz być częścią TOP-OZE? Dołącz do nas!

   TOP-OZE.pl - o Nas
   Portal z aktualnymi informacjami z rynku OZE, a w szczególności: fotowoltaika, wymiana pieców i instalacja pomp ciepła.
   Informacja o polecanych: Wykonawcach, Producentach OZE
    
   Informacje o programach, dofinansowaniach dla osób zainteresowanych systemem fotowoltaicznym i pompami ciepła
   Pomożemy znaleźć dobrych Pracowników i Pracodawców
   Kontakt

   Marketing Relacji Sp. z o.o.
   ul. Mangalia 4, lok. 206
   02-758 Warszawa
   NIP 9512275561

   Copyright © 2021 TOP-OZE.pl  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Polityka prywatności  •  Regulamin

   Realizacja: Bazinga