Klienci biznesowi wykazują bardzo duże zainteresowanie instalacjami fotowoltaicznymi z udziałem TAURON! - Branża OZE w Polsce | Top-Oze
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje z rynku OZE oraz prezent!
Partnerzy
x

  Klienci biznesowi wykazują bardzo duże zainteresowanie instalacjami fotowoltaicznymi z udziałem TAURON!

  Jan Załęcki, 18.08.2022 r.

  Biznes robi Zielony Zwrot. Produkcja energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznych w firmach dynamicznie rośnie. Biznes ogranicza koszty prowadzenia działalności. Jednocześnie emisja CO2 wytwarzana w firmach gwałtownie spada. W 2022 roku firmy i instytucje, które korzystają z odnawialnych źródeł energii Spółki TAURON ograniczyły emisję dwutlenku węgla o ponad 250 tysięcy ton.


  Eksperci TAURON przewidują, że co najmniej do końca bieżącego roku, utrzyma się duża dynamika zapotrzebowania na instalacje OZE. Rozwiązania proponowane dla biznesu przez TAURON przyczynią się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla aż o 1 milion ton! Oznacza to, że w 2022 roku TAURON wyprodukuje dla biznesu znacznie więcej zielonej energii. Tym samym tylko w ciągu jednego roku aż 4 -krotnie zmniejszy emisję dwutlenku węgla.

  Energetyczny lider TAURON odnotował w 2022 roku dwukrotny wzrost sprzedaży energii z linii EKO dla biznesu. Na ten rok TAURON sprzedał ponad 3 TWh energii z linii EKO dla biznesu. W okresie zaledwie pierwszych 6 miesięcy 2022 roku, TAURON odnotował dwukrotny wzrost sprzedaży zielonej energii wobec 2021 roku. Zamówienia na produkty EKO Premium, EKO Biznes i Gwarancje Pochodzenia na obecny rok złożyło już ponad 2 tysiące klientów z tego segmentu.

  Potwierdza to tezę, że w 2022 roku zapotrzebowanie na instalacje fotowoltaiczne w firmach gwałtownie rośnie!

  – Konsekwentnie powiększamy udział odnawialnych źródeł energii w naszym miksie energetycznym.
  W ramach Zielonego Zwrotu chcemy ograniczyć swoją emisyjność o prawie 80 procent. Jednocześnie planujemy zaoferować czystą energią większej ilości firm i instytucji. Do 2030 roku nasze moce zainstalowane w OZE zwiększą się sześciokrotnie
  – powiedział Paweł Szczeszek, prezes Grupy TAURON.

  – Ekologiczne produkty dla biznesu są realnym narzędziem wsparcia firm i instytucji w realizowaniu podejmowanych przez nich działań na rzecz ochrony środowiska. Dlatego TAURON oferuje klientom biznesowym także inne, ekologiczne produkty.  Wpisują się one w strategię Zielonego Zwrotu TAURONA, a także polityki ekologicznej i CSR TAURON – wyjaśnia prezes Grupy TAURON.

  Biznesowi klienci Spółki TAURON coraz chętniej sięgają po produkty przyjazne środowisku. Jednym z nich jest EKO Premium. Oferowana w nim energia jest w 100 procentach wyprodukowana w odnawialnych źródłach energii Grupy TAURON, tj. w elektrowniach wodnych oraz wiatrowych.

  – Rokrocznie odnotowujemy większe zainteresowanie zakupem zielonej energii przez firmy i instytucje odpowiedzialnie podchodzące do prowadzenia biznesu i chcące przyczynić się do rozwoju OZE w Polsce – powiedział  Tomasz Lender, wiceprezes zarządu ds. sprzedaży na rynku biznesowym z TAURON Sprzedaż.

  – Jak wskazują dane, dzięki korzystaniu z zielonej energii z Grupy TAURON, nasi klienci biznesowi tylko w tym roku uniknęli emisji już ponad 250 tysięcy ton dwutlenku węgla do atmosfery. W całym 2021 roku było to ponad 700 tysięcy ton niewyemitowanego CO2 – podkreśla  Tomasz Lender.

  Zielony Zwrot w praktyce

  EKO Premium to produkt unikatowy na rynku. Oprócz tego, że zawiera Gwarancje Pochodzenia, to jako jedyny w Polsce jest objęty Systemem Gwarancji Sprzedaży Energii Ekologicznej. System ten jest nadzorowany przez niezależną instytucję, tj. Polskie Towarzystwo Certyfikacji Energii (PTCE). Eksperci PTCE zajmują się sprawdzaniem źródła pochodzenia energii odnawialnej. Ponadto badają całościowy wpływ takiej energii na środowisko naturalne.

  W tym roku zielona energia pod szyldem EKO Premium od TAURONA trafiła między innymi do Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o., Grupy Bosch, LOTTE Wedel Sp. z o.o., a także do wpisanej na listę UNESCO Kopalni Soli „Wieliczka”.

  – Kopalnia Soli „Wieliczka” to nie tylko światowej klasy atrakcja turystyczna. To także podziemne miasto, z całą infrastrukturą niezbędną do funkcjonowania ponad 700-letniego zabytku na powierzchni i w głębi ziemi. Utrzymanie i zabezpieczanie takiego kompleksu wymaga całodobowego zasilania energią elektryczną. Sukcesywnie wymieniamy oświetlenie na energooszczędne. Dużą uwagę przywiązujemy do źródła pochodzenia energii elektrycznej. Cieszymy się, że pozyskując prąd z odnawialnych źródeł energii od TAURONA możemy przy tym pozytywnie wpływać na środowisko naturalneDzięki tej współpracy tylko w ostatnim roku do atmosfery nie trafiło ponad 10 tysięcy ton dwutlenku węgla – powiedział Paweł Nowak, prezes zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” S.A.

  Wartość dla środowiska

  W przypadku energii produkowanej w odnawialnym źródle energii mówimy o unikniętej emisji dwutlenku węgla, czyli braku emisji CO2 z tytułu wytworzenia tej energii w instalacji OZE, a nie w źródle konwencjonalnym energetycznego spalania paliw.

  Dzięki produktowi EKO Premium klienci wspierają ochronę środowiska naturalnego i realizują strategię CSR zgodnie z globalnymi celami zrównoważonego rozwoju.

  – Od początku istnienia firmy odpowiedzialność wpisana jest w DNA Wedla. Dbanie o ekologię przyświeca naszym działaniom jako producenta, pracodawcy i partnera. Decyzja o korzystaniu (od 2020 roku) wyłącznie z energii odnawialnej jest dla nas kolejnym krokiem ku zrównoważonemu rozwojowi. Jest to nasza odpowiedź na lokalne i globalne szanowanie środowiska. Energia elektryczna dostarczona przez TAURON w 100% pochodzi z OZE. Gwarantuje nam to stałe zasilanie naszej siedziby, w tym naszej produkcji.
  Dzięki temu, w 2021 roku obniżyliśmy emisje CO2 do atmosfery o 12 tysięcy ton
  – powiedział Maciej Herman, dyrektor zarządzający firmy Wedel.

  Ekologiczne produkty dla biznesu są realnym narzędziem wsparcia firm i instytucji na rzecz ochrony środowiska. Dlatego TAURON oferuje klientom biznesowym także inne ekologiczne produkty. Wpisują się one w strategię Zielonego Zwrotu TAURONA i w kierunki ekologiczne, zgodnie z CSR TAURON i CSR klientów TAURON.

  Udostępnij w mediach społecznościowych:
  Polecamy także

  © Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą lub podaniem nazwy wydawcy Marketing Relacji Sp. z o.o.

   Formularz zapytań - w czym możemy pomóc?

   Nasze usługi marketingoweUsługi najlepszych Wykonawców OZE

   ReklamaArtykułLinkowanieWsparcie sprzedażyObsługa KlientaInne usługi

   Jesteś zainteresowany instalacją OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, magazyn energii lub inna usługa)? Kliknij w ten baner.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Jesteś zainteresowany usługami marketingowymi? Kliknij w ten baner.

   Instalacja fotowoltaikiInstalacja pompy ciepłaMagazyn energiiWymiana piecaTermomodernizacjaInne usługi OZE

   Wybierając Wykonawcę, kieruję się w pierwszej kolejności:
   Wysoką jakościąGwarancjąCzasem realizacjiCenąInne

   Rodzaj użytkownika:
   Osoba indywidualnaFirmaRolnikSpółdzielnia

   Kiedy planujesz instalację?
   TerazDo 3 miesięcyDo 6 miesięcyDo 12 miesięcy

   W celu umówienia spotkania wypełnij poniższy formularz. Doradca wybranej dla Ciebie najlepszej firmy skontaktuje się z Tobą możliwie szybko.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Administratorem Twoich danych osobowych pozostawionych na portalu jest właściciel portalu TOP-OZE.pl Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

   Chcesz być częścią TOP-OZE? Dołącz do nas!

   TOP-OZE.pl - o Nas
   Portal z aktualnymi informacjami z rynku OZE, a w szczególności: fotowoltaika, wymiana pieców i instalacja pomp ciepła.
   Informacja o polecanych: Wykonawcach, Producentach OZE
    
   Informacje o programach, dofinansowaniach dla osób zainteresowanych systemem fotowoltaicznym i pompami ciepła
   Pomożemy znaleźć dobrych Pracowników i Pracodawców
   Kontakt

   Marketing Relacji Sp. z o.o.
   ul. Mangalia 4, lok. 206
   02-758 Warszawa
   NIP 9512275561

   Copyright © 2021 TOP-OZE.pl  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Polityka prywatności  •  Regulamin

   Realizacja: Bazinga