Kilka zasad optymalnego zwrotu inwestycji z fotowoltaiki i pompy ciepła - Branża OZE w Polsce | Top-Oze
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje z rynku OZE oraz prezent!
Partnerzy
x

  Kilka zasad optymalnego zwrotu inwestycji z fotowoltaiki i pompy ciepła

  Michał Budzyński, 24.09.2021 r. godz. 14:18

  Każdy inwestor OZE, zarówno ten mały jak i duży przed uruchomieniem inwestycji powinien zrobić swój własny biznes plan. Decydując się na instalację fotowoltaiczną wraz z pompą ciepła należy oszacować czas pełnego zwrotu kapitału i monitorować jego realizację. Warto więc wiedzieć o kilku uniwersalnych zasadach, które pomogą utrzymać optymalny czas zwrotu naszej zielonej inwestycji.

  OZE  
  1. Wszystkie koszty zamykamy wraz z zakończeniem prac instalacyjnych. Wszelkie istotne poprawki, lub naprawy gwarancyjne powodują wstrzymanie produkcji energii lub konieczność korzystania z alternatywnego ogrzewania. To wszystko będzie generować dodatkowe koszty i wstrzymywać proces zwrotu kapitału. Wybieramy zatem rekomendowanych dostawców, a także ekipy monterskie korzystając ze sprawdzonych firm, chociażby tu: https://top-oze.pl/znajdz-wykonawce/
  2. Przed podłączaniem kolejnych komponentów do naszej instalacji elektrycznej należy dokonać jej fachowego przeglądu. Należy więc usunąć nieprawidłowości, lub niedomagania, aby uniknąć problemów, szczególnie w pierwszym okresie korzystania. Ważne jest, aby wszelkie uwagi były obsłużone w procedurze reklamacyjnej w czasie trwania gwarancji. Problemy z instalacją elektryczną mogą obniżyć poziom produkcji energii i zarazem wpływać negatywnie na wiele urządzeń elektrycznych, chociażby ze względu na ich częste restartowanie.
  3. W pierwszym roku po zainstalowaniu fotowoltaiki i pompy ciepła powinno się analizować miesięczne koszty zużycia, jak i produkcji energii. W przypadku nowoczesnych urządzeń grzewczych czasami potrzeba wielu tygodni, aby odpowiednio je wyregulować. Jest bowiem wiele zmiennych, które wpływają na wydajność i pobór energii, jak chociażby regulacja grzejników, czy ustawienie prawidłowej krzywej temperaturowej. W przypadku rozbieżności z zaplanowanym harmonogramem zwrotu kosztów inwestycji warto skonsultować się z odpowiednim doradcą energetycznym.
  4. Nie można oczekiwać cudów od OZE, jeśli nie zminimalizowaliśmy strat ciepła w naszym budynku. Szczególnie wieloletniego. Odpowiednia termomodernizacja jest kluczem do osiągania realnych korzyści z odnawialnych źródeł energii. Dobra izolacja elementów konstrukcyjnych budynku znacząco ogranicza koszty ogrzewania pompą ciepła. Ponadto umożliwia właścicielowi dość precyzyjne dostosowanie mocy urządzenia grzewczego do naszych potrzeb.
  5. Bardzo dobrą praktyką po zainwestowaniu w fotowoltaikę lub pompę ciepła jest śledzenie portali i grup tematycznych w internecie. Dzięki informacjom tam publikowanym możemy być na bieżąco w zakresie wszelkich udogodnień i nowinek technicznych. Ponadto na wyspecjalizowanych grupach tematycznych możemy dowiedzieć się o problemach użytkowników podobnych urządzeń, a także sposobach ich rozwiązywania.
  6. Stworzenie inteligentnego domu może wprowadzić dużo oszczędności. Wiele współczesnego sprzętu można zaprogramować tak, aby w możliwie największym stopniu autokonsumować energię z fotowoltaiki. Niekiedy zakup uniwersalnych programatorów czasowych dla urządzeń wcale nie musi się wiązać z dużymi kosztami. Nowoczesne technologie nie tylko zgaszą po nas światło, ale także dostosują strukturę zużycia energii do konkretnych godzin.
  7. Warto wyrobić u siebie świadomość racjonalnego gospodarowania energią. Czasami obniżenie temperatury o 1 stopień w domu może zauważalnie wpłynąć na koszty ogrzewania. Przecież najbardziej efektywna temperatura do regeneracji podczas snu waha się pomiędzy 16-19 stopni Celsjusza. Nie można również zapominać o wyłączaniu czujników urządzeń grzewczych podczas wietrzenia domu. Korzystanie z urządzeń energooszczędnych nie tylko redukuje zużycie energii, ale często wiążę się z ich dłuższą eksploatacją.

  Autor: Michał Budzyński
  Tagi: oze, fotowoltaika, poma ciepła,
  Fot. Canva.com

   

  Udostępnij w mediach społecznościowych:
  Polecamy także

  © Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą lub podaniem nazwy wydawcy Marketing Relacji Sp. z o.o.

   Formularz zapytań - w czym możemy pomóc?

   Nasze usługi marketingoweUsługi najlepszych Wykonawców OZE

   ReklamaArtykułLinkowanieWsparcie sprzedażyObsługa KlientaInne usługi

   Jesteś zainteresowany instalacją OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, magazyn energii lub inna usługa)? Kliknij w ten baner.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Jesteś zainteresowany usługami marketingowymi? Kliknij w ten baner.

   Instalacja fotowoltaikiInstalacja pompy ciepłaMagazyn energiiWymiana piecaTermomodernizacjaInne usługi OZE

   Wybierając Wykonawcę, kieruję się w pierwszej kolejności:
   Wysoką jakościąGwarancjąCzasem realizacjiCenąInne

   Rodzaj użytkownika:
   Osoba indywidualnaFirmaRolnikSpółdzielnia

   Kiedy planujesz instalację?
   TerazDo 3 miesięcyDo 6 miesięcyDo 12 miesięcy

   W celu umówienia spotkania wypełnij poniższy formularz. Doradca wybranej dla Ciebie najlepszej firmy skontaktuje się z Tobą możliwie szybko.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Administratorem Twoich danych osobowych pozostawionych na portalu jest właściciel portalu TOP-OZE.pl Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

   Chcesz być częścią TOP-OZE? Dołącz do nas!

   TOP-OZE.pl - o Nas
   Portal z aktualnymi informacjami z rynku OZE, a w szczególności: fotowoltaika, wymiana pieców i instalacja pomp ciepła.
   Informacja o polecanych: Wykonawcach, Producentach OZE
    
   Informacje o programach, dofinansowaniach dla osób zainteresowanych systemem fotowoltaicznym i pompami ciepła
   Pomożemy znaleźć dobrych Pracowników i Pracodawców
   Kontakt

   Marketing Relacji Sp. z o.o.
   ul. Mangalia 4, lok. 206
   02-758 Warszawa
   NIP 9512275561

   Copyright © 2021 TOP-OZE.pl  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Polityka prywatności  •  Regulamin

   Realizacja: Bazinga