Jeżdżenie na wodę coraz bliżej? - Branża OZE w Polsce | Top-Oze
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje z rynku OZE oraz prezent!
Partnerzy
x

  Jeżdżenie na wodę coraz bliżej?

  Agnieszka Zawodzińska, 22.06.2022 r. godz. 9:00
  OZE  

  Niewykluczone, że odpowiedź na to pytanie przyniesie Światowa Konferencja Energetyki Wodorowej (World Hydrogen Energy Conference -WHEC), która 26 czerwca rozpoczyna się w Istambule i potrwa pięć dni. To 23. odsłona tego wydarzenia, poświęconego wodorowi i rozwiązaniom energetycznym z udziałem tego pierwiastka. Organizatorzy konferencji postrzegają technologie energii wodorowej jako jedne z generalnych źródeł zaspokojenia energetycznych potrzeb planety w najbliższej przyszłości.

  WHEC skoncentruje się na wielu aspektach energii wodorowej, takich jak produkcja wodoru, magazynowanie wodoru, separacja i oczyszczanie wodoru, dostarczanie wodoru, ogniwa paliwowe, gospodarka wodorowa, regulacje prawne i komercjalizacja. Co ważne, eksperci i naukowcy podczas licznych paneli dyskusyjnych przedstawią wyniki swoich badań oraz najnowsze odkrycia. Część paneli odbędzie się na miejscu, pozostałe w formie zdalnej. W agendzie zaproponowano uczestnikom ponad pięćdziesiąt szczegółowych tematów.

  Konferencja ma także wątki polskie, a być może będzie to także wymierny wkład w rozwój niskoemisyjnych rozwiązań z wykorzystaniem wodoru. Są to dwie publikacje autorów, reprezentujących nasze rodzime uczelnie, tj.

  „Identyfikacja przewodności jonów tlenu dwóch warstw matrycy cyrkonowej stabilizowanej tlenkiem itru, impregnowanej elektrolitem litowo-potasowym dla ogniw paliwowych ze stopionego węglanu” Jarosława Milewskiego z Politechniki Warszawskiej oraz

  „Analiza parametryczna jednostki produkcji biometanolu z wykorzystaniem zgazownika biomasy i elektrolizera wysokotemperaturowego” Hameda Ghiasirada z Politechniki Śląskiej.

  W Istambule swoje produkty zaprezentują na około trzystu stoiskach promocyjnych firmy przede wszystkim z Turcji, ale także innych krajów Europy i świata (USA, Kanada, Japonia), zajmujące się wodorem i ogniwami paliwowymi.

  Organizatorami 23. Światowej Konferencji Energetyki Wodorowej są Międzynarodowe Stowarzyszenie Energii Wodorowej (IAHE) i Tureckie Narodowe Stowarzyszenie Technologii Wodorowych. Na pytanie, dlaczego na miejsce wydarzenia wybrano Stambuł, wskazana jest dobra lokalizacja tureckiej metropolii, jednej z piętnastu największych obszarów miejskich na świecie. Bezpośrednie loty mają ułatwić dostanie się tutaj naukowcom, akademikom czy specjalistom przemysłowym dziedzinie energii wodorowej.

  Międzynarodowe Stowarzyszenie Energii Wodorowej (IAHE) powstało w 1974 roku z inicjatywy grupy badaczy, znanej jako Miłośnicy Wodoru. Pierwsza tematyczna konferencja na temat energii wodorowej odbyła się w Miami w dniach 18-20 marca 1974 r. To dlatego dzień 18 marca został ogłoszony przez Międzynarodową Agencję Energii Wodorowej „Światowym Dniem Wodoru”.  Po tej konferencji pierwsze WHEC odbyło się w Miami na Florydzie w 1976 r., a następnie organizowano co dwa lata w różnych lokalizacjach na całym świecie.

  Szczegółowe informacje na temat WHEC 2022 znajdują się na stronie www.whecistanbul.org .

  Grafika: Pixabay

  Udostępnij w mediach społecznościowych:
  Polecamy także

  © Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą lub podaniem nazwy wydawcy Marketing Relacji Sp. z o.o.

   Formularz zapytań - w czym możemy pomóc?

   Nasze usługi marketingoweUsługi najlepszych Wykonawców OZE

   ReklamaArtykułLinkowanieWsparcie sprzedażyObsługa KlientaInne usługi

   Jesteś zainteresowany instalacją OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, magazyn energii lub inna usługa)? Kliknij w ten baner.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Jesteś zainteresowany usługami marketingowymi? Kliknij w ten baner.

   Instalacja fotowoltaikiInstalacja pompy ciepłaMagazyn energiiWymiana piecaTermomodernizacjaInne usługi OZE

   Wybierając Wykonawcę, kieruję się w pierwszej kolejności:
   Wysoką jakościąGwarancjąCzasem realizacjiCenąInne

   Rodzaj użytkownika:
   Osoba indywidualnaFirmaRolnikSpółdzielnia

   Kiedy planujesz instalację?
   TerazDo 3 miesięcyDo 6 miesięcyDo 12 miesięcy

   W celu umówienia spotkania wypełnij poniższy formularz. Doradca wybranej dla Ciebie najlepszej firmy skontaktuje się z Tobą możliwie szybko.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Administratorem Twoich danych osobowych pozostawionych na portalu jest właściciel portalu TOP-OZE.pl Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

   Chcesz być częścią TOP-OZE? Dołącz do nas!

   TOP-OZE.pl - o Nas
   Portal z aktualnymi informacjami z rynku OZE, a w szczególności: fotowoltaika, wymiana pieców i instalacja pomp ciepła.
   Informacja o polecanych: Wykonawcach, Producentach OZE
    
   Informacje o programach, dofinansowaniach dla osób zainteresowanych systemem fotowoltaicznym i pompami ciepła
   Pomożemy znaleźć dobrych Pracowników i Pracodawców
   Kontakt

   Marketing Relacji Sp. z o.o.
   ul. Mangalia 4, lok. 206
   02-758 Warszawa
   NIP 9512275561

   Copyright © 2021 TOP-OZE.pl  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Polityka prywatności  •  Regulamin

   Realizacja: Bazinga