Enea i Politechnika Lubelska opracują technologię utylizacji paneli PV. - Branża OZE w Polsce | Top-Oze
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje z rynku OZE oraz prezent!
Partnerzy
x

  Enea i Politechnika Lubelska opracują technologię utylizacji paneli PV.

  Artur Pokorski, 24.09.2021 r. godz. 14:10

  To jest już kolejny innowacyjny, polski Projekt dotyczący utylizacji paneli fotowoltaicznych!

  Enea poinformowała, że jej specjaliści razem z naukowcami z Politechniki Lubelskiej zaangażują się w projekt badawczo-naukowy, którego celem będzie ograniczenie odpadów przemysłowych. Jednym z zadań ma być opracowanie technologii utylizacji paneli fotowoltaicznych. Umowa między wymienionymi instytucjami w tej sprawie została już zawarta.

   

  Eksperci Enea Innowacje i naukowcy Politechniki Lubelskiej w trosce o naturę i zgodnie z wytycznymi środowiskowymi wezmą się za opracowanie technologii utylizacji paneli fotowoltaicznych oraz metodę zagospodarowania popiołów lotnych ze współspalania biomasy. Opracowanie tych technologii ma poprawić jakość środowiska naturalnego. Założeniem, które przyświeca badaczom jest ponowne wykorzystanie odpadów w procesach produkcyjnych.

  Umowa w tej sprawie została już zawarta, a podpisali ją prof. dr hab. inż. Zbigniew Pater, rektor Politechniki Lubelskiej oraz Jacek Dziuba, prezes Enei Innowacje.

  Politechnika Lubelska jest uczelnią techniczną i komercjalizacja badań naukowych to kierunek, w którym powinniśmy podążać. Mam nadzieję, że podpisana dzisiaj umowa o współpracy ze spółką z Grupy Enea przyniesie wymierne korzyści naszej uczelni oraz polskiej gospodarce w postaci wdrożenia w przemyśle wypracowanych rozwiązań – stwierdził prof. dr hab. inż. Zbigniew Pater, rektor Politechniki Lubelskiej.

  Jak istotne jest zagospodarowywanie odpadów i urządzeń przemysłowych podkreślali również przedstawiciele Grupy Enea. – Sektor OZE wymaga ciągłego rozwoju w oparciu o najnowocześniejsze technologie, co pozwoli w przyszłości jeszcze lepiej wykorzystać jego potencjał. Równocześnie naszym zadaniem jest też dbanie o środowisko naturalne i poszukiwanie rozwiązań, które spełniają kryteria gospodarki o obiegu zamkniętym, w tym zagospodarowania wyeksploatowanych urządzeń, gdy zostaną zastąpione nowocześniejszymi technologiami. Jestem przekonany, że współpraca Enei Innowacje i Politechniki Lubelskiej przyniesie nowatorskie rozwiązania wspierające rozwój OZE w Polsce – powiedział Paweł Szczeszek, prezes Enei.

  Prezes Enei Innowacje Jacek Dziuba podkreślił, jak ważne jest znalezienie innowacyjnych rozwiązań w obszarze szeroko rozumianej energetyki, dedykowanych m.in. liniom biznesowym i spółkom z Grupy Enea. – Jestem przekonany, że taką możliwość da nam nawiązanie współpracy z Politechniką Lubelską i jej naukowcami – mówił.

  Enea Innowacje należy do Grupy Enea. Jej zadania to tworzenie innowacji, obejmujące inwestycje  w projekty na wczesnym etapie czyli tzw. start-up’y oraz działalność badawczo rozwojowa. Celem funkcjonowania tej komórki jest poszukiwanie rozwiązań, które ograniczą emisję dwutlenku węgla, ale też dzięki najnowszym technologiom zoptymalizują efektywność systemu energetycznego. Obszarami, w których poszukiwane są te rozwiązania to: gospodarka o obiegu zamkniętym, magazynowanie energii, nowe technologie OZE, elektromobilność, smart city, big data, sztuczna inteligencja, automatyzacja, Internet rzeczy oraz obsługa klientów.

  Źródło: Enea
  Fot.: Enea

   

  Udostępnij w mediach społecznościowych:

   Formularz zapytań - w czym możemy pomóc?

   Nasze usługi marketingoweUsługi najlepszych Wykonawców OZE

   ReklamaArtykułLinkowanieWsparcie sprzedażyObsługa KlientaInne usługi

   Jesteś zainteresowany instalacją OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, magazyn energii lub inna usługa)? Kliknij w ten baner.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Jesteś zainteresowany usługami marketingowymi? Kliknij w ten baner.

   Instalacja fotowoltaikiInstalacja pompy ciepłaMagazyn energiiWymiana piecaTermomodernizacjaInne usługi OZE

   Wybierając Wykonawcę, kieruję się w pierwszej kolejności:
   Wysoką jakościąGwarancjąCzasem realizacjiCenąInne

   Rodzaj użytkownika:
   Osoba indywidualnaFirmaRolnikSpółdzielnia

   Kiedy planujesz instalację?
   TerazDo 3 miesięcyDo 6 miesięcyDo 12 miesięcy

   W celu umówienia spotkania wypełnij poniższy formularz. Doradca wybranej dla Ciebie najlepszej firmy skontaktuje się z Tobą możliwie szybko.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Administratorem Twoich danych osobowych pozostawionych na portalu jest właściciel portalu TOP-OZE.pl Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

   Chcesz być częścią TOP-OZE? Dołącz do nas!

   TOP-OZE.pl - o Nas
   Portal z aktualnymi informacjami z rynku OZE, a w szczególności: fotowoltaika, wymiana pieców i instalacja pomp ciepła.
   Informacja o polecanych: Wykonawcach, Producentach OZE
    
   Informacje o programach, dofinansowaniach dla osób zainteresowanych systemem fotowoltaicznym i pompami ciepła
   Pomożemy znaleźć dobrych Pracowników i Pracodawców
   Kontakt

   Marketing Relacji Sp. z o.o.
   ul. Mangalia 4, lok. 206
   02-758 Warszawa
   NIP 9512275561

   Copyright © 2021 TOP-OZE.pl  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Polityka prywatności  •  Regulamin

   Realizacja: Bazinga