Dane w energetyce – podsumowanie Data Economy Congress - Branża OZE w Polsce | Top-Oze
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje z rynku OZE oraz prezent!
Partnerzy
x

  Dane w energetyce – podsumowanie Data Economy Congress

  Paulina Molenda, 06.04.2023 r. godz. 13:50

  W dniach 4 oraz 5 kwietnia 2023 roku odbył się ważny dla rynku technologicznego kongres Data Economy. Obecnie dane odgrywają coraz ważniejszą rolę również w branży energetycznej, a ich wykorzystanie może przynieść wiele korzyści. Zapraszamy do krótkiego podsumowania wydarzenia, w którym nie zabrakło wątków OZE.

  OZE  

  Celem Data Economy Congress jest zwiększenie świadomości na temat znaczenia danych jako źródła innowacji i rozwoju gospodarczego, a także wymiana doświadczeń i najlepszych praktyk związanych z gospodarką danych. Kongres skierowany był do przedstawicieli biznesu, sektora publicznego, nauki oraz start-upów oraz innych firm związanych z branżą IT i nie tylko. W trakcie kongresu zaprezentowane zostały najnowsze trendy w dziedzinie danych oraz dyskutowane były kwestie związane z prywatnością i bezpieczeństwem danych.
  Podczas wydarzenia nie zabrakło również wątku OZE.

  Do panelu poświęconemu danych w energetyce zostali zaproszeni: Grzegorz Bojar – CIO Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A., Leszek Chwalik – Wiceprezes Zarządu, TAURON Obsługa Klienta oraz Grzegorz Lot – Wiceprezes Zarządu, Polenergia Dystrybucja.
  Z panelu mogliśmy dowiedzieć się, że cyfryzacja spółek energetycznych jest nieuniknionym procesem z bardzo wielu względów, wśród których kluczowe jest efektywniejsze zarządzanie bez względu na bieżące warunki. Systemy zarządzania danymi w spółkach energetycznych powinny uwzględniać ewentualną, nieuprawnioną ingerencję ze środowiska zewnętrznego, co może znacząco wpłynąć na poziom bezpieczeństwa i wywołać sporo problemów. Dlatego od samego początku należy zwracać uwagę na zabezpieczenia wbudowane w dany system.

  Dokładna analiza danych i ich monitoring umożliwiają między innymi minimalizowanie ewentualnych problemów, jakie mogą wystąpić z dostawami energii w szczytowych okresach zapotrzebowania. W razie ewentualnego kryzysu może być to kluczowe. Tym bardziej, że dokładna analiza danych pozwoli również priorytetyzować, gdzie energia powinna być dostarczana w pierwszej kolejności.

  Temat danych w sektorze OZE jest bardzo szeroki i z pewnością trudnym zadanie jest przybliżenie wszystkich informacji poruszonych podczas tematycznego panelu. Nie podlega wątpliwości, że wykorzystanie danych w energetyce ma ogromny potencjał i przyczynia się do poprawy efektywności energetycznej oraz zwiększenia udziału energii odnawialnej w całkowitej produkcji energii. Dlatego też należy być na bieżąco z tak ważnym w obecnych czasach i w erze dynamicznego rozwoju technologii tematem.
  Natomiast nasza redakcja szczerze może polecić kolejne edycje Data Economy Congress celem pogłębiania wiedzy z zakresu danych w różnych sektorach oraz nowych technologiach.

   

  #OZE #Energetyka #Cyberbezpieczeństwo #Transformacjaenergetyczna #Danewenergetyce

  Udostępnij w mediach społecznościowych:

   Formularz zapytań - w czym możemy pomóc?

   Nasze usługi marketingoweUsługi najlepszych Wykonawców OZE

   ReklamaArtykułLinkowanieWsparcie sprzedażyObsługa KlientaInne usługi

   Jesteś zainteresowany instalacją OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, magazyn energii lub inna usługa)? Kliknij w ten baner.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Jesteś zainteresowany usługami marketingowymi? Kliknij w ten baner.

   Instalacja fotowoltaikiInstalacja pompy ciepłaMagazyn energiiWymiana piecaTermomodernizacjaInne usługi OZE

   Wybierając Wykonawcę, kieruję się w pierwszej kolejności:
   Wysoką jakościąGwarancjąCzasem realizacjiCenąInne

   Rodzaj użytkownika:
   Osoba indywidualnaFirmaRolnikSpółdzielnia

   Kiedy planujesz instalację?
   TerazDo 3 miesięcyDo 6 miesięcyDo 12 miesięcy

   W celu umówienia spotkania wypełnij poniższy formularz. Doradca wybranej dla Ciebie najlepszej firmy skontaktuje się z Tobą możliwie szybko.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Administratorem Twoich danych osobowych pozostawionych na portalu jest właściciel portalu TOP-OZE.pl Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

   Chcesz być częścią TOP-OZE? Dołącz do nas!

   TOP-OZE.pl - o Nas
   Portal z aktualnymi informacjami z rynku OZE, a w szczególności: fotowoltaika, wymiana pieców i instalacja pomp ciepła.
   Informacja o polecanych: Wykonawcach, Producentach OZE
    
   Informacje o programach, dofinansowaniach dla osób zainteresowanych systemem fotowoltaicznym i pompami ciepła
   Pomożemy znaleźć dobrych Pracowników i Pracodawców
   Kontakt

   Marketing Relacji Sp. z o.o.
   ul. Mangalia 4, lok. 206
   02-758 Warszawa
   NIP 9512275561

   Copyright © 2021 TOP-OZE.pl  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Polityka prywatności  •  Regulamin

   Realizacja: Bazinga