Coraz więcej zielonej energii w USA. - Branża OZE w Polsce | Top-Oze
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje z rynku OZE oraz prezent!
Partnerzy
x

  Coraz więcej zielonej energii w USA.

  Justyna Madan, 12.08.2021 r. godz. 17:59

  American Clean Power Association (ACPA) opublikował pierwszy roczny raport dotyczący czystej energii w Stanach Zjednoczonych. Raport wskazuje rekordowy wzrost i inwestycje w odnawialne źródła energii w USA. W 2020 roku zainstalowano tam 26 GW nowej zielonej energii, co daje łącznie 170 GW i jest wystarczające do zasilenia 50 milionów domów.

  OZE  

  „Transformacja energetyczna jest na zaawansowanym etapie, ponieważ naszym celem jest osiągnięcie ważnych celów klimatycznych i stworzenie dobrze płatnych miejsc pracy w Ameryce (…) Mamy nadzieję, że ten raport może być narzędziem i źródłem informacji, ponieważ nasza branża napędza innowacje i inwestycje w tworzenie miejsc pracy w każdym amerykańskim stanie” – powiedziała Heather Zichal, dyrektor generalna American Clean Power Association.
  Szybki wzrost czystych instalacji energetycznych obejmował m.in. 8 894 MW projektów fotowoltaicznych na skalę przemysłową, zdobywając 26 proc. rynku. Połączona energia wiatrowa, słoneczna i akumulatorowa stanowiła 78 proc. nowych instalacji energetycznych w 2020 roku. Dla porównania w 2010 r. zaledwie 28 proc. nowych instalacji energetycznych stanowiły elektrownie wiatrowe, słoneczne i akumulatorowe. Ilość energii słonecznej zainstalowanej w 2020 r. jest prawie o 4000 proc. wyższa niż w 2010 r., co odzwierciedla spadek kosztów i wzrost w branży.

  Technologie czystej energii dostarczają obecnie 10,7 proc. krajowej energii elektrycznej, a obecne moce wiatrowe i słoneczne w USA są w stanie zasilić równowartość ponad 50 milionów domów. Ponad 415 000 Amerykanów we wszystkich 50 stanach ma bezpośrednie miejsca pracy w sektorze czystej energii, a technik turbin wiatrowych i instalator instalacji słonecznych to pierwsze i trzecie najszybciej rozwijające się zawody w kraju. Dynamika przemysłu w połączeniu ze wspierającymi politykami i regulacjami może zapewnić ponad milion miejsc pracy w sektorze czystej energii do 2030 roku.
  Raport stwierdza również, że projekty czystej energii wprowadzone do sieci w 2020 roku stanowią około 39 miliardów dolarów inwestycji. Szacuje się, że od 2005 r. całkowite inwestycje w projekty w sektorze czystej energii w Stanach Zjednoczonych wynoszą 334 miliardy dolarów.

  Obecnie realizowane są projekty o mocy prawie 90 000 MW, co stanowi ponad 120 miliardów dolarów w nowych inwestycjach. Popyt przedsiębiorstw na czystą energię również ustanowił rekord, ponieważ nabywcy korporacyjni ogłosili ponad 10 GW nowych kontraktów na czystą energię i umów na zakup energii w 2020 r.
  Roczny raport Clean Power pokazuje, że dwie trzecie stanów USA wykorzystuje co najmniej 1 GW mocy działającej na energię wiatrową, energię słoneczną lub akumulatorową. Teksas prowadzi we wszystkich stanach z 37 443 MW łącznej mocy zainstalowanej czystej energii, za nim plasują się Kalifornia (20 354 MW), Iowa (11 394 MW), Oklahoma (9 395 MW) i Kansas (7 058 MW). Teksas dodał w zeszłym roku największą czystą moc z 6320 MW, następnie Kalifornia z 2193 MW, Floryda z 1267 MW, Iowa z 1218 MW i Oklahoma z 1182 MW.

  Jak podaje raport „w 2020 r. projekty wiatrowe i słoneczne pozwoliły uniknąć emisji dwutlenku węgla o wartości 71 milionów samochodów lub 327 milionów ton dwutlenku węgla. Projekty wiatrowe i słoneczne pozwoliły również uniknąć 291 000 ton dwutlenku siarki i 245 000 ton tlenku azotu, zanieczyszczeń powietrza, które powodują smog i wywołują ataki astmy. Te korzyści związane z czystym powietrzem przyniosły szacowane na 16–41 miliardów dolarów długoterminowe korzyści zdrowotne w 2020 r. ze względu na zmniejszoną śmiertelność, problemy z oddychaniem i inne skutki zdrowotne związane z zanieczyszczeniami.”
  ***
  Źródło: Raport American Clean Power Association dostępny do pobrania na stronie organizacji: https://cleanpower.org/resources/clean-power-annual-report-2020/

  Udostępnij w mediach społecznościowych:
  Polecamy także

  © Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą lub podaniem nazwy wydawcy Marketing Relacji Sp. z o.o.

   Formularz zapytań - w czym możemy pomóc?

   Nasze usługi marketingoweUsługi najlepszych Wykonawców OZE

   ReklamaArtykułLinkowanieWsparcie sprzedażyObsługa KlientaInne usługi

   Jesteś zainteresowany instalacją OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, magazyn energii lub inna usługa)? Kliknij w ten baner.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Jesteś zainteresowany usługami marketingowymi? Kliknij w ten baner.

   Instalacja fotowoltaikiInstalacja pompy ciepłaMagazyn energiiWymiana piecaTermomodernizacjaInne usługi OZE

   Wybierając Wykonawcę, kieruję się w pierwszej kolejności:
   Wysoką jakościąGwarancjąCzasem realizacjiCenąInne

   Rodzaj użytkownika:
   Osoba indywidualnaFirmaRolnikSpółdzielnia

   Kiedy planujesz instalację?
   TerazDo 3 miesięcyDo 6 miesięcyDo 12 miesięcy

   W celu umówienia spotkania wypełnij poniższy formularz. Doradca wybranej dla Ciebie najlepszej firmy skontaktuje się z Tobą możliwie szybko.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Administratorem Twoich danych osobowych pozostawionych na portalu jest właściciel portalu TOP-OZE.pl Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

   Chcesz być częścią TOP-OZE? Dołącz do nas!

   TOP-OZE.pl - o Nas
   Portal z aktualnymi informacjami z rynku OZE, a w szczególności: fotowoltaika, wymiana pieców i instalacja pomp ciepła.
   Informacja o polecanych: Wykonawcach, Producentach OZE
    
   Informacje o programach, dofinansowaniach dla osób zainteresowanych systemem fotowoltaicznym i pompami ciepła
   Pomożemy znaleźć dobrych Pracowników i Pracodawców
   Kontakt

   Marketing Relacji Sp. z o.o.
   ul. Mangalia 4, lok. 206
   02-758 Warszawa
   NIP 9512275561

   Copyright © 2021 TOP-OZE.pl  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Polityka prywatności  •  Regulamin

   Realizacja: Bazinga