84 mln złotych od NFOŚiGW na wymianę tradycyjnych liczników na nowoczesne Liczniki Zdalnego Odczytu - Branża OZE w Polsce | Top-Oze
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje z rynku OZE oraz prezent!
Partnerzy
x

  84 mln złotych od NFOŚiGW na wymianę tradycyjnych liczników na nowoczesne Liczniki Zdalnego Odczytu

  Paulina Molenda, 16.10.2023 r. godz. 20:05

  PGE Dystrybucja oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisały ważną umowę dotyczącą dofinansowania projektu wymiany tradycyjnych liczników na nowoczesne Liczniki Zdalnego Odczytu (LZO) w Polsce.

  OZE  
  84 mln złotych na wymianę tradycyjnych liczników na nowoczesne Liczniki Zdalnego Odczytu

  Narodowy Fundusz przyznał znaczącą dotację w wysokości 84 milionów złotych na ten projekt, co pozwoli pokryć aż 58 proc. z 144 milionów złotych kosztów kwalifikowalnych tej inwestycji. Te środki pochodzą z Funduszu Modernizacyjnego, z Programu „Elektroenergetyka – Inteligentna infrastruktura energetyczna.”

  Cały projekt ma na celu wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań do sektora energetycznego w Polsce. PGE Dystrybucja planuje zainstalować ponad 365 000 Liczników Zdalnego Odczytu u swoich odbiorców, w tym 151 000 liczników jednofazowych i blisko 214 000 liczników trójfazowych. Termin realizacji inwestycji przewidziano na okres od września 2023 roku do marca 2024 roku.

  Wprowadzenie Liczników Zdalnego Odczytu ma na celu przede wszystkim poprawę jakości obsługi klientów PGE Dystrybucja. Dzięki nowoczesnym technologiom, klienci będą mieli bieżący dostęp do danych dotyczących swojego zużycia energii elektrycznej. To oznacza, że będą mogli świadomie wybierać taryfy energetyczne, które najlepiej odpowiadają ich potrzebom.

  Niezwykle istotnym aspektem jest również zdalny pomiar w czasie rzeczywistym. To rozwiązanie eliminuje ryzyko ewentualnych błędów odczytowych, które mogły występować przy tradycyjnych licznikach. Ponadto, umożliwia bieżące monitorowanie zużycia energii, co pozwoli na bardziej efektywne zarządzanie nią. To nie tylko korzystne dla klientów, ale także dla środowiska naturalnego.

  Liczniki Zdalnego Odczytu stanowią część inteligentnego systemu opomiarowania, zwanej Smart Metering. To z kolei pozwala na ocenę w czasie rzeczywistym parametrów jakościowych dostaw energii elektrycznej i szybką identyfikację ewentualnych awarii, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i stabilności dostaw energii elektrycznej.

  Ponadto, zastosowanie tych nowoczesnych liczników pozwoli na dokładniejszą kontrolę zużycia energii w okresach godzinowych. Klienci nie będą już musieli płacić za prognozowane rachunki, a zamiast tego opłacą za rzeczywiste zużycie energii. To znaczący krok w kierunku większej przejrzystości i uczciwości w rozliczeniach.

  Zgodnie z harmonogramem wymiany, do lipca 2031 roku nowoczesne liczniki pojawią się u wszystkich klientów PGE Dystrybucja. Wielu klientów będzie miało swoje liczniki wymienione związku z upływem ważności cech legalizacyjnych lub koniecznością oceny zgodności urządzeń pomiarowych.

   

  Źródło: Gov.pl

  #OZE #Energetyka #PGE

  Udostępnij w mediach społecznościowych:

   Formularz zapytań - w czym możemy pomóc?

   Nasze usługi marketingoweUsługi najlepszych Wykonawców OZE

   ReklamaArtykułLinkowanieWsparcie sprzedażyObsługa KlientaInne usługi

   Jesteś zainteresowany instalacją OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, magazyn energii lub inna usługa)? Kliknij w ten baner.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Jesteś zainteresowany usługami marketingowymi? Kliknij w ten baner.

   Instalacja fotowoltaikiInstalacja pompy ciepłaMagazyn energiiWymiana piecaTermomodernizacjaInne usługi OZE

   Wybierając Wykonawcę, kieruję się w pierwszej kolejności:
   Wysoką jakościąGwarancjąCzasem realizacjiCenąInne

   Rodzaj użytkownika:
   Osoba indywidualnaFirmaRolnikSpółdzielnia

   Kiedy planujesz instalację?
   TerazDo 3 miesięcyDo 6 miesięcyDo 12 miesięcy

   W celu umówienia spotkania wypełnij poniższy formularz. Doradca wybranej dla Ciebie najlepszej firmy skontaktuje się z Tobą możliwie szybko.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Administratorem Twoich danych osobowych pozostawionych na portalu jest właściciel portalu TOP-OZE.pl Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

   Chcesz być częścią TOP-OZE? Dołącz do nas!

   TOP-OZE.pl - o Nas
   Portal z aktualnymi informacjami z rynku OZE, a w szczególności: fotowoltaika, wymiana pieców i instalacja pomp ciepła.
   Informacja o polecanych: Wykonawcach, Producentach OZE
    
   Informacje o programach, dofinansowaniach dla osób zainteresowanych systemem fotowoltaicznym i pompami ciepła
   Pomożemy znaleźć dobrych Pracowników i Pracodawców
   Kontakt

   Marketing Relacji Sp. z o.o.
   ul. Mangalia 4, lok. 206
   02-758 Warszawa
   NIP 9512275561

   Copyright © 2021 TOP-OZE.pl  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Polityka prywatności  •  Regulamin

   Realizacja: Bazinga