Zanim zainwestujesz w panele fotowoltaiczne. - Branża OZE w Polsce | Top-Oze
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje z rynku OZE oraz prezent!
Partnerzy
x

  Zanim zainwestujesz w panele fotowoltaiczne.

  Michał Budzyński, 20.08.2021 r. godz. 15:22

  Liczba prosumentów wytwarzających prąd z paneli fotowoltaicznych w drugiej połowie lipca przekroczyła w Polsce już 0,65 miliona – podał wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska.. Pod względem dynamiki wzrostu rynku fotowoltaicznego jesteśmy w czołówce Europy. W fotowoltaice zajmujemy już 4 miejsce. Nie dziwi więc fakt, iż niemal każdego dnia właściciele domów jednorodzinnych są zasypywani ofertami najróżniejszych wykonawców. Jest to inwestycja, która faktycznie zwraca się, jednak zawsze przed podjęciem decyzji warto dobrze przeanalizować dostępne oferty.

  Zacznij od możliwości techniczne montażu paneli
  Każdy rzetelny instalator przed przedstawieniem oferty najpierw dokonuje analizy konstrukcji budynku i możliwości technicznych zainstalowania paneli na nieruchomości. Istotnymi elementami wpływającymi na projekt instalacji będzie nie tylko nachylenie i kierunek płaszczyzny dachu, ale również elementy konstrukcyjne wpływające na zacienienie. Takie czynniki mogą nie tylko ograniczać możliwości wydajnościowe naszej instalacji, ale również wymagać dodatkowych urządzeń, jak mikroinwertery czy optymalizatory. Dodatkowe urządzenia, to dodatkowe koszty.
  W ramach wstępnej wizualizacji projektu brane są pod uwagę nie tylko potencjalne miejsca montażu paneli, ale także architektura otoczenia. Warto więc przed rozpoczęciem inwestycji oszacować możliwe zmiany zagospodarowania przestrzennego mogące wpłynąć na zacienienie naszej instalacji. Paradoksalnie średniej wielkości drzewo naszego sąsiada może za kilka lat skutecznie ograniczyć produkcję naszej energii.
  Dokonaj analizy zapotrzebowania i czasu zwrotu kosztów instalacji fotowoltaicznej.
  Najczęstszym nurtującym pytaniem klientów przed podpisaniem umowy jest czas pełnego zwrotu kapitału zainwestowanego w instalację fotowoltaiczną. Znaczeniu tej kwestii nadaje również fakt, iż wiele osób decyduje się na zaciągnięcie kredytu na ten cel. Kalkulacja oszczędności powinna więc uwzględniać prognozowane roczne koszty zużycia energii, a także strukturę jej konsumpcji. Jeśli dla przykładu nasze dotychczasowe zużycie było niewielkie i szczyt naszej aktywności przypada na pory wieczorne i nocne, to zwrot inwestycji może się znacznie przesunąć w czasie. Średnio zwrot inwestycji PV następuje w okresie 6-8 lat. Przed rozmową z handlowcem warto oszacować sobie średnie koszty instalacji oraz okres zwrotu inwestycji za pośrednictwem dostępnego kalkulatora on- line: https://top-oze.pl/kalkulator/# . Wystarczy wpisać średnią, miesięczną wartość rachunku za prąd, średnią cenę za 1kWh (koszt rachunku / ilość kWh) oraz średnioroczną prognozę wzrostu cen prądu. W ostatnich dwóch latach, wzrost ten wynosił ok. 12%.
  Wybieraj instalatorów z doświadczeniem
  Przed podpisaniem umowy kluczowe znaczenie może mieć wybór firmy, której powierzymy budowę naszej instalacji. Zarówno od samego projektu, jak i od umiejętności i doświadczenia instalatorów zależą w dużej mierze bezpieczeństwo użytkowania w przyszłości, jak i sama wydajność instalacji. Z całą pewnością warto więc wybierać firmy, które posiadają wieloletnią praktykę instalatorską fotowoltaiki. W tej branży na przestrzeni lat z reguły udaje się zoptymalizować na tyle procesy sprzedaży i obsługi, aby oferować usługi w oparciu o techniki i podzespoły gwarantujące minimalny poziom reklamacji. Nie bez znaczenia pozostają opinie w Internecie, jak również warunki gwarancji i ubezpieczenia. Pomocne w tym zakresie mogą być rankingi firm, dostępne chociażby na naszym portalu:
  https://top-oze.pl/firmy/top-oze-pl-sp-z-o-o-dluga-nazwa-firmy-2/

  Tagi:, panele fotowoltaiczne, koszty instalacji fotowoltaicznej, wybór instalacji fotowoltaicznej
  Panele pv,
  Foto: canva.com

   

  Udostępnij w mediach społecznościowych:

   Formularz zapytań - w czym możemy pomóc?

   Nasze usługi marketingoweUsługi najlepszych Wykonawców OZE

   ReklamaArtykułLinkowanieWsparcie sprzedażyObsługa KlientaInne usługi

   Jesteś zainteresowany instalacją OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, magazyn energii lub inna usługa)? Kliknij w ten baner.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Jesteś zainteresowany usługami marketingowymi? Kliknij w ten baner.

   Instalacja fotowoltaikiInstalacja pompy ciepłaMagazyn energiiWymiana piecaTermomodernizacjaInne usługi OZE

   Wybierając Wykonawcę, kieruję się w pierwszej kolejności:
   Wysoką jakościąGwarancjąCzasem realizacjiCenąInne

   Rodzaj użytkownika:
   Osoba indywidualnaFirmaRolnikSpółdzielnia

   Kiedy planujesz instalację?
   TerazDo 3 miesięcyDo 6 miesięcyDo 12 miesięcy

   W celu umówienia spotkania wypełnij poniższy formularz. Doradca wybranej dla Ciebie najlepszej firmy skontaktuje się z Tobą możliwie szybko.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Administratorem Twoich danych osobowych pozostawionych na portalu jest właściciel portalu TOP-OZE.pl Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

   Chcesz być częścią TOP-OZE? Dołącz do nas!

   TOP-OZE.pl - o Nas
   Portal z aktualnymi informacjami z rynku OZE, a w szczególności: fotowoltaika, wymiana pieców i instalacja pomp ciepła.
   Informacja o polecanych: Wykonawcach, Producentach OZE
    
   Informacje o programach, dofinansowaniach dla osób zainteresowanych systemem fotowoltaicznym i pompami ciepła
   Pomożemy znaleźć dobrych Pracowników i Pracodawców
   Kontakt

   Marketing Relacji Sp. z o.o.
   ul. Mangalia 4, lok. 206
   02-758 Warszawa
   NIP 9512275561

   Copyright © 2021 TOP-OZE.pl  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Polityka prywatności  •  Regulamin

   Realizacja: Bazinga