Władze Lidzbarka Warmińskiego stawiają na czyste powietrze - Branża OZE w Polsce | Top-Oze
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje z rynku OZE oraz prezent!
Partnerzy
x

  Władze Lidzbarka Warmińskiego stawiają na czyste powietrze

  opr. Marek Reszuta, 05.01.2022 r. godz. 13:27

  Lidzbark Warmiński znany jest wielu Polakom z najstarszego w Polsce festiwalu kabaretów – „Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry”, których 42 edycja miała miejsce w 2021 roku. Festiwal organizowany jest na cześć Ignacego Krasickiego, który żył w Lidzbarku prawie 30 lat. Lidzbark znany jest również jako miejscowość wypoczynkowa i uzdrowiskowa, a jej Termy znane są na całym świecie.

   

  Wydawałoby się, że położenie Lidzbarka Warmińskiego, wśród lasów i jezior, to naturalna gwarancja czystego powietrza i środowiska. Jednakże należy zauważyć, że zmiany cywilizacyjne, jak rówineż „sąsiedztwo” takiego „truciciela” jak Kaliningrad (niecałe 80 km) wymaga od władz czujności i  podejmowania wszelkich działań, aby ewentualnie zniwelować ten negatywny wpływ. I należy zauważyć, że władze samorządowe są w tym zakresie bardzo aktywne.

  Lidzbark Warmiński jest członkiem międzynarodowej sieci „miast dobrej jakości życiaCittaslow, których celem jest stałe dbanie o poprawę warunków życia mieszkańców, w tym w zakresie klimatu i ochrony środowiska. Stałe podnoszenie jakości życia, również w zakresie czystości powietrza,  jest kontrolowane przez inspektorów Sieci, co  jest najlepszą gwarancją obiektywności deklaracji władz lokalnych w tym zakresie.

  Już w 2019 roku, z inicjatywy władz lokalnych, w Lidzbarku zainstalowane zostały pierwsze mierniki powietrza firmy Veolia, obecnie są już 4 i można on-line na bieżąco obserwować jakoś powietrza w mieście pod adresem: https://airly.org/map/pl/#54.135929,20.587982,i7727

  Musimy przyznać, że informacje z dnia dzisiejszego, że w Lidzbarku jest „wspaniałe powietrze” jest informacja budującą i zachęcającą do odwiedzin.

  Co istotne, w walce o czyste powietrze ręka w rękę idą władze samorządowe wszystkich szczebli – od władz Powiatu Lidzbarskiego, aż do władz Miasta Lidzbark. Oczyszczacze i nawilżacze powietrza zainstalowane zostały w wielu urzędach, w Żłobku Miejskim, Przedszkolu, w szkołach.

  Urządzenia oczyszczające są zakupywane przez same urzędy, ale również są darowane samorządowi przez darczyńców prywatnych. Na przykład właściciele Grupy Polmlek pp. Jerzy Borucki i Andrzej Grabowski przekazali urzędowi powiatowemu aż 10 oczyszczaczy IQ SOFT 150 niszczących bakterie, wirusy i grzyby. Urządzenia nie tylko oczyszczają powietrze, ale również są istotne w walce z Covid19.

   

  Stacja Uzdatniania Powietrza ATANOX

  30 grudnia 2021 roku z inicjatywy Burmistrza Lidzbarka Jacka Wiśniowskiego na bulwarze stanął pierwszy „miejski” oczyszczacz powietrza – stacja uzdatniania powietrza ATANOX opracowana przez spółkę Agencja Wspierania Ochrony Środowiska. Kolejne dwa urzadzenia zostaną postawione na Placu Wolności i nieopodal Oranżerii Ignacego Krasickiego.

  Jak czytamy na stronie producenta oczyszczacz ATANOX jest „przeznaczony do oczyszczania powietrza atmosferycznego poprzez filtracje lotnych zanieczyszczeń cywilizacyjnych, w szczególności spalin pochodzenia mechanicznego (silniki napędowe samochodów, pociągów, samolotów, statków) oraz gazów i dymów przemysłowych pochodzących z kominów i kolektorów uwalnianych do powietrza atmosferycznego zwanych smogiem.”
  Zainteresowanych szczegółami technicznymi urządzenia zachęcamy do zapoznania się z jego specyfikacją na wyżej wymienionej stronie.

   

  Nasza redakcja wspiera wszystkie inicjatywy związane z dbaniem o czystość powietrza, stąd z ogromnym zainteresowaniem będziemy śledzić działania władz Powiatu Lidzbarskiego i Miasta Lidzbark Warmiński w zakresie dbałości nie tylko o czyste powietrze, ale również i ogólnie o klimat i środowisko naturalne.

  Przypominamy również, że na temat innego urządzenia oczyszczającego miejskie powietrze firmy Oxygen City pisaliśmy w październiku 2010. Serdecznie zapraszamy do lektury.

   

  #Czyste_powietrze #OZE

  Źródło: strona Facebook UM w Lidzbarku Warmińskim

  Foto: Wikipedia (Autorstwa ZeroJeden – Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl)/strona Facebook UM w Lidzbarku Warmińskim

  Udostępnij w mediach społecznościowych:

   Formularz zapytań - w czym możemy pomóc?

   Nasze usługi marketingoweUsługi najlepszych Wykonawców OZE

   ReklamaArtykułLinkowanieWsparcie sprzedażyObsługa KlientaInne usługi

   Jesteś zainteresowany instalacją OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, magazyn energii lub inna usługa)? Kliknij w ten baner.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Jesteś zainteresowany usługami marketingowymi? Kliknij w ten baner.

   Instalacja fotowoltaikiInstalacja pompy ciepłaMagazyn energiiWymiana piecaTermomodernizacjaInne usługi OZE

   Wybierając Wykonawcę, kieruję się w pierwszej kolejności:
   Wysoką jakościąGwarancjąCzasem realizacjiCenąInne

   Rodzaj użytkownika:
   Osoba indywidualnaFirmaRolnikSpółdzielnia

   Kiedy planujesz instalację?
   TerazDo 3 miesięcyDo 6 miesięcyDo 12 miesięcy

   W celu umówienia spotkania wypełnij poniższy formularz. Doradca wybranej dla Ciebie najlepszej firmy skontaktuje się z Tobą możliwie szybko.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Administratorem Twoich danych osobowych pozostawionych na portalu jest właściciel portalu TOP-OZE.pl Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

   Chcesz być częścią TOP-OZE? Dołącz do nas!

   TOP-OZE.pl - o Nas
   Portal z aktualnymi informacjami z rynku OZE, a w szczególności: fotowoltaika, wymiana pieców i instalacja pomp ciepła.
   Informacja o polecanych: Wykonawcach, Producentach OZE
    
   Informacje o programach, dofinansowaniach dla osób zainteresowanych systemem fotowoltaicznym i pompami ciepła
   Pomożemy znaleźć dobrych Pracowników i Pracodawców
   Kontakt

   Marketing Relacji Sp. z o.o.
   ul. Mangalia 4, lok. 206
   02-758 Warszawa
   NIP 9512275561

   Copyright © 2021 TOP-OZE.pl  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Polityka prywatności  •  Regulamin

   Realizacja: Bazinga