USA: Coraz więcej hybryd PV+magazyn energii w amerykańskiej sieci. - Branża OZE w Polsce | Top-Oze
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje z rynku OZE oraz prezent!
Partnerzy
x

  USA: Coraz więcej hybryd PV+magazyn energii w amerykańskiej sieci.

  Justyna Madan, 18.08.2021 r. godz. 15:21

  Pod koniec 2020 roku w Stanach Zjednoczonych działało co najmniej 226 hybrydowych elektrowni solarnych połączonych z magazynami energii. Wdrożenia samych magazynów energii wzrosły aż o 240 proc. w bieżącym roku, w porównaniu do poprzedniego, a moc hybryd do 2025 roku ma wzrosnąć z 1,2 GW do 7,5 GW. Hybrydy OZE z magazynami energii to coraz bardziej powszechna praktyka.

  „Prawie 93 proc. wszystkich projektów hybrydowych w kolejce do połączeń wzajemnych, to energia słoneczna + bateria, co stanowi 88 proc. całkowitej mocy hybrydowej. Proponowana pojemność baterii słonecznej i baterii stanowiła ponad siedmiokrotność łącznej mocy generatora wszystkich innych proponowanych konfiguracji hybrydowych” – podaje PV Magazine. Projekty tego typu cieszą się większym zainteresowaniem na zachodzie niż wschodzie kraju.
  Amerykańskie samorządy i firmy prywatne coraz częściej sięgają po magazynowanie baterii, aby dodać do sieci więcej energii odnawialnej. Amerykańska Administracja Informacji Energetycznej przewiduje, że do 2050 roku kraj będzie dysponował 59 GW magazynu baterii, a większość tego rozwoju koncentruje się na projektach hybrydowych, które łączą energię słoneczną lub wiatrową z bateriami na miejscu.

  W badaniu przeprowadzonym w maju 2021 r. przez Lawrence Berkeley National Laboratory (LBNL) porównano wartość rynkową projektów dotyczących baterii i energii odnawialnej w tej samej lokalizacji z tymi, które są zlokalizowane niezależnie. Korzystając z cen hurtowych na rynku energii z lat 2012-2019 u siedmiu niezależnych amerykańskich operatorów systemów (ISO), naukowcy odkryli, że niezależne umiejscowienie baterii może prowadzić do wyższej wartości na prawie wszystkich rynkach i latach. Chociaż korzyści różniły się w zależności od regionu, wzrost wartości wyniósł średnio 12,50 USD/MWh.
  Hybrydyzacja niesie ze sobą wiele korzyści, zwłaszcza w zakresie początkowych oszczędności kosztów. Łączenie zasobów w pary oznacza zajmowanie mniejszej przestrzeni oraz współdzielenie sprzętu i kosztów budowy. Takie współdzielenie może również obniżyć koszty i pozwolenia. Systemy hybrydowe ułatwiają arbitraż energetyczny, magazynując energię, gdy ceny na rynku hurtowym są niskie i sprzedając ją, gdy ceny są wysokie.

  Magazyny energii w Polsce
  Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, ogłasiło przedsięwzięcie „Magazynowanie energii elektrycznej”, którą w ciągu trzech lat opracują polscy przedsiębiorcy. Magazyny energii będą impulsem do rozwoju innowacyjnej technologii. Budżet projektu, finansowanego z Funduszy Europejskich w ramach Programu Inteligentny Rozwój, wynosi 12,9 mln zł. Projekt umożliwi rozwiązanie problemu znacznego zapotrzebowania na magazynowanie energii dla zastosowań domowych i przemysłowych, co spowodowane jest jej nierównomierną produkcją z odnawialnych źródeł (OZE).
  „Opracowanie wydajnego sposobu magazynowania energii elektrycznej jest wyzwaniem, które stawia przed nami XXI wiek. W naszym przedsięwzięciu szczególny nacisk kładziemy na magazyny opierające się na związkach chemicznych, które można pozyskać w Polsce. Warto podkreślić, że w tym projekcie skupimy się tylko na bateriach stacjonarnych. Chcemy, aby docelowo magazyny nie były wykorzystywane jedynie do użytku domowego, ale współpracowały z siecią” – mówi Wojciech Kamieniecki, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

  Udostępnij w mediach społecznościowych:

   Formularz zapytań - w czym możemy pomóc?

   Nasze usługi marketingoweUsługi najlepszych Wykonawców OZE

   ReklamaArtykułLinkowanieWsparcie sprzedażyObsługa KlientaInne usługi

   Jesteś zainteresowany instalacją OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, magazyn energii lub inna usługa)? Kliknij w ten baner.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Jesteś zainteresowany usługami marketingowymi? Kliknij w ten baner.

   Instalacja fotowoltaikiInstalacja pompy ciepłaMagazyn energiiWymiana piecaTermomodernizacjaInne usługi OZE

   Wybierając Wykonawcę, kieruję się w pierwszej kolejności:
   Wysoką jakościąGwarancjąCzasem realizacjiCenąInne

   Rodzaj użytkownika:
   Osoba indywidualnaFirmaRolnikSpółdzielnia

   Kiedy planujesz instalację?
   TerazDo 3 miesięcyDo 6 miesięcyDo 12 miesięcy

   W celu umówienia spotkania wypełnij poniższy formularz. Doradca wybranej dla Ciebie najlepszej firmy skontaktuje się z Tobą możliwie szybko.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Administratorem Twoich danych osobowych pozostawionych na portalu jest właściciel portalu TOP-OZE.pl Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

   Chcesz być częścią TOP-OZE? Dołącz do nas!

   TOP-OZE.pl - o Nas
   Portal z aktualnymi informacjami z rynku OZE, a w szczególności: fotowoltaika, wymiana pieców i instalacja pomp ciepła.
   Informacja o polecanych: Wykonawcach, Producentach OZE
    
   Informacje o programach, dofinansowaniach dla osób zainteresowanych systemem fotowoltaicznym i pompami ciepła
   Pomożemy znaleźć dobrych Pracowników i Pracodawców
   Kontakt

   Marketing Relacji Sp. z o.o.
   ul. Mangalia 4, lok. 206
   02-758 Warszawa
   NIP 9512275561

   Copyright © 2021 TOP-OZE.pl  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Polityka prywatności  •  Regulamin

   Realizacja: Bazinga