Trwa Kongres Nowej Mobilności. Uczestnicy rozmawiają o wyzwaniach w polskiej transformacji na zieloną energię w transporcie - Branża OZE w Polsce | Top-Oze
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje z rynku OZE oraz prezent!
Partnerzy
x

  Trwa Kongres Nowej Mobilności. Uczestnicy rozmawiają o wyzwaniach w polskiej transformacji na zieloną energię w transporcie

  Artur Pokorski, 07.10.2021, godz. 20:30

  Trwa Kongres Nowej Mobilności 2021 w Łodzi (7-8.10.2021). Gościem wydarzenia we czwartek był Minister Klimatu i Środowiska Michał Kurtyka, który scharakteryzował możliwości Polski w przechodzeniu na zieloną energię. Zaznaczył przy tym, że naturalną rzeczą jest niesymetryczne przejście na nią przez państwa bogate Unii Europejskiej, a te nico uboższe.

  Minister Kurtyka  przypomniał, że Polska jest największym beneficjentem unijnego pakietu Fit for 55.

  Dobre w nim jest dla nas to, że stawia na rozwój infrastruktury elektromobilności, a my chcemy na to stawiać” – podkreślił. Zaznaczył jednak, że naszym problemem jest tempo przechodzenia na zielone technologie. Bogatsze kraje Unii radzą sobie z transformacją lepiej.

  Za przykład podał ceny samochodów, które w całej Wspólnocie są takie same, inne za to są zarobki mieszkańców poszczególnych państw.

  Niestety, w Polsce nie zarabia się jeszcze tyle co w Holandii, Niemczech czy Finlandii. Trzeba to wziąć to pod uwagę, przygotować odpowiednią strategię wdrażania tego pakietu i rozpisać ją na lata” – zauważył Minister.

  Szef resortu środowiska zdradził też, że polski rząd rozmawia z Komisją Europejską na ten temat.- „Tworzy się postcovidowa koalicja, która widzi inne ścieżki gwarantujące, że nie będzie rozwarstwienia społecznego, bo to jest bardzo niepożądane zjawisko. To jest też nasze doświadczenie z transformacji, dlatego stawiamy na politykę sprawiedliwej i zrównoważonej transformacji” – podkreślił.

  Wyzwania związane z przechodzeniem na elektromobilność z punktu widzenia samorządów przedstawiła Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, która zaznaczyła, że najciężej będzie zbudować infrastrukturę i zeroemisyjny transport publiczny. W związku z tym – jak zaznaczyła – samorządy apelują, aby połączyć siły we współpracy na poziomie krajowym.

   

  Fit for 55

  „Gotowi na 55 procent” to ogłoszony przez Komisję Europejską w lipcu br. pakiet przepisów, który ma ułatwić dostosowanie unijnej polityki klimatycznej, energetycznej, użytkowania gruntów, transportu i podatków do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych netto o co najmniej 55 proc. w perspektywie roku 2030 r. w odniesieniu do 1990 roku. Na dwie dekady później zaplanowana jest całkowita zeroemisyjność.

   

  Kongres Nowej Mobilności 2021 Łódź

  Wydarzenie jest największym w Polsce kongresem poświęconym branży elektromobilności. W ciągu dwóch dni wystąpi w sumie 200 ekspertów, zaplanowano 40 spotkań tematycznych w różnych formułach i sześć ścieżek tematycznych: zrównoważony rozwój, mobilność, infrastruktura ładowania, Polish Battery Day, CEE GTI oraz posiedzenia komitetów merytorycznych PSPA. Pojawiło się też 50 wystawców. W imprezie biorą udział przedstawiciele miast, samorządów i przedsiębiorcy. Minister wyraził zadowolenie, że tak licznie zebrali się interesariusze branży, a „w tym połączeniu będą wykluwać się nowe rozwiązania” dla elektromobilności w Polsce.

   

  #elektromobilność #fit_for_55 #kongres_nowej_mobilnosci_2021_lódź

  Źródło: TOP-OZE.pl, PAP, kongresnowejmobilnosci.pl

  Fot.: screen/YouTube/PAP

  Udostępnij w mediach społecznościowych:

   Formularz zapytań - w czym możemy pomóc?

   Nasze usługi marketingoweUsługi najlepszych Wykonawców OZE

   ReklamaArtykułLinkowanieWsparcie sprzedażyObsługa KlientaInne usługi

   Jesteś zainteresowany instalacją OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, magazyn energii lub inna usługa)? Kliknij w ten baner.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Jesteś zainteresowany usługami marketingowymi? Kliknij w ten baner.

   Instalacja fotowoltaikiInstalacja pompy ciepłaMagazyn energiiWymiana piecaTermomodernizacjaInne usługi OZE

   Wybierając Wykonawcę, kieruję się w pierwszej kolejności:
   Wysoką jakościąGwarancjąCzasem realizacjiCenąInne

   Rodzaj użytkownika:
   Osoba indywidualnaFirmaRolnikSpółdzielnia

   Kiedy planujesz instalację?
   TerazDo 3 miesięcyDo 6 miesięcyDo 12 miesięcy

   W celu umówienia spotkania wypełnij poniższy formularz. Doradca wybranej dla Ciebie najlepszej firmy skontaktuje się z Tobą możliwie szybko.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Administratorem Twoich danych osobowych pozostawionych na portalu jest właściciel portalu TOP-OZE.pl Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

   Chcesz być częścią TOP-OZE? Dołącz do nas!

   TOP-OZE.pl - o Nas
   Portal z aktualnymi informacjami z rynku OZE, a w szczególności: fotowoltaika, wymiana pieców i instalacja pomp ciepła.
   Informacja o polecanych: Wykonawcach, Producentach OZE
    
   Informacje o programach, dofinansowaniach dla osób zainteresowanych systemem fotowoltaicznym i pompami ciepła
   Pomożemy znaleźć dobrych Pracowników i Pracodawców
   Kontakt

   Marketing Relacji Sp. z o.o.
   ul. Mangalia 4, lok. 206
   02-758 Warszawa
   NIP 9512275561

   Copyright © 2021 TOP-OZE.pl  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Polityka prywatności  •  Regulamin

   Realizacja: Bazinga