Tauron uruchomił instalację fotowoltaiczną z magazynem energii. „Rozwój magazynowania szansą na powstanie nowego sektora” - Branża OZE w Polsce | Top-Oze
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje z rynku OZE oraz prezent!
Partnerzy
x

  Tauron uruchomił instalację fotowoltaiczną z magazynem energii. „Rozwój magazynowania szansą na powstanie nowego sektora”

  Opr.: Artur Pokorski, 30.03.2022, godz. 15:22

  W połowie marca w Zakopanem została oddana do użytku farma fotowoltaiczna z magazynem energii. Obiekt został przyłączony przez Tauron Polska Energia, a generowany przez niego prąd posłuży Centrum Szkoleniowemu Księżówka. W wydarzeniu uczestniczył Ireneusz Zyska, wiceminister klimatu i środowiska, pełnomocnik rządu ds. OZE.

   

  Tauron Polska Energia ma w planach dysponować do 2025 roku 1600 MW mocy z instalacji OZE. Farma, która została uruchomiona w Zakopanem jest krokiem w kierunku osiągnięcia tego celu.

  Odnawialne źródła energii (OZE red.) to niezależność energetyczna i czyste powietrze dla nas i przyszłych pokoleń. Dzięki takim inwestycjom jak uruchamiana przez Tauron Polska Energia, ta droga będzie coraz krótsza, a inwestycje dadzą impuls dla rozwoju całej gospodarki – podkreślił Zyska podczas uroczystości, która odbyła się 17 marca.

  Wiceminister dodał, że celem reprezentowanego przez niego resortu środowiska jest stworzenie warunków do „dalszego, dynamicznego rozwoju OZE w Polsce”. – Chcemy, by jak najwięcej Polaków otrzymało dostęp do taniej, odnawialnej energii – powiedział.

  Ministerstwo przekazało, że dane agencji Rynku Energii pokazują, iż tempo rozwoju OZE w Polsce jest bardzo duże”. Na koniec stycznia br. moc z instalacji OZE osiągnął 17,4 GW, z czego nieco ponad 8 GW pochodzi właśnie z instalacji fotowoltaicznych.

  Zyska zauważył, że rozwój w obszarze odnawialnych źródeł musi odbywać się w sposób zrównoważony, żeby zapewnić bezpieczną pracę sieci elektroenergetycznej.

  Kluczowe znaczenie będą miały technologie magazynowania energii, które pozwolą na przechowywanie nadwyżek energii wyprodukowanych w instalacjach OZE i ich oddanie do systemu w sytuacji konieczności jego zbilansowania – powiedział.

  Zdaniem polityka rozwój magazynowania energii jest szansą dla powstania nowego sektora gospodarki. – Mając tego świadomość kończymy prace nad kolejną odsłona Programu Mój Prąd (4.0), która zostanie uruchomiona w kwietniu 2022 r. Będzie ona przewidywała możliwość dofinansowania zakupu m.in. magazynów energii elektrycznej – powiedział.

  Program „Mój Prąd” jest projektem bardzo popularnym, a jego odsłona 4.0 od miesięcy jest wyczekiwana. Przed kilkoma dniami minister klimatu i środowiska Anna Moskwa poinformowała, kiedy ruszy nowa odsłona. Więcej na ten temat TUTAJ.

   

  #oze #farma_fotowoltaiczna #ministerstwo_środowiska_klimatu #tauron #fotowoltaika #magazyny_energii

  Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

  Fot.: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

  Udostępnij w mediach społecznościowych:

   Formularz zapytań - w czym możemy pomóc?

   Nasze usługi marketingoweUsługi najlepszych Wykonawców OZE

   ReklamaArtykułLinkowanieWsparcie sprzedażyObsługa KlientaInne usługi

   Jesteś zainteresowany instalacją OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, magazyn energii lub inna usługa)? Kliknij w ten baner.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Jesteś zainteresowany usługami marketingowymi? Kliknij w ten baner.

   Instalacja fotowoltaikiInstalacja pompy ciepłaMagazyn energiiWymiana piecaTermomodernizacjaInne usługi OZE

   Wybierając Wykonawcę, kieruję się w pierwszej kolejności:
   Wysoką jakościąGwarancjąCzasem realizacjiCenąInne

   Rodzaj użytkownika:
   Osoba indywidualnaFirmaRolnikSpółdzielnia

   Kiedy planujesz instalację?
   TerazDo 3 miesięcyDo 6 miesięcyDo 12 miesięcy

   W celu umówienia spotkania wypełnij poniższy formularz. Doradca wybranej dla Ciebie najlepszej firmy skontaktuje się z Tobą możliwie szybko.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Administratorem Twoich danych osobowych pozostawionych na portalu jest właściciel portalu TOP-OZE.pl Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

   Chcesz być częścią TOP-OZE? Dołącz do nas!

   TOP-OZE.pl - o Nas
   Portal z aktualnymi informacjami z rynku OZE, a w szczególności: fotowoltaika, wymiana pieców i instalacja pomp ciepła.
   Informacja o polecanych: Wykonawcach, Producentach OZE
    
   Informacje o programach, dofinansowaniach dla osób zainteresowanych systemem fotowoltaicznym i pompami ciepła
   Pomożemy znaleźć dobrych Pracowników i Pracodawców
   Kontakt

   Marketing Relacji Sp. z o.o.
   ul. Mangalia 4, lok. 206
   02-758 Warszawa
   NIP 9512275561

   Copyright © 2021 TOP-OZE.pl  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Polityka prywatności  •  Regulamin

   Realizacja: Bazinga