Stoen Operator kończy kolejny etap modernizacji sieci na terenie warszawskiej dzielnicy Ursus - Branża OZE w Polsce | Top-Oze
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje z rynku OZE oraz prezent!
Partnerzy
x

  Stoen Operator kończy kolejny etap modernizacji sieci na terenie warszawskiej dzielnicy Ursus

  Paulina Molenda na podstawie otrzymanej informacji prasowej, 14.04.2023 r. godz. 10:05

  Stoen Operator zakończył kolejny etap jednej z najważniejszych inwestycji realizowanych na poprzemysłowych terenach dawnej fabryki traktorów. W ramach prowadzonych prac dostawca energii elektrycznej w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Ursus sfinalizował likwidację drugiej Głównej Stacji Zasilającej.

  OZE  

  Znajdujące się na obszarze dawnej Energetyki Ursus, a nabyte przez Stoen Operator urządzenia energetyczne były przestarzałe, dostosowane do dominujących niegdyś standardów przemysłowych oraz nie odpowiadały współczesnym rozwiązaniom zapewniającym odpowiednie współczynniki ciągłości i jakości dostaw energii SAIDI i SAIFI. Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na energię elektryczną na terenie nowych inwestycji mieszkaniowych, Stoen Operator konsekwentnie modernizuje i rozwija sieć energetyczną na każdym poziomie napięcia. Dwa lata temu spółka zmodernizowała jedną ze stacji typu GSZ, a na początku tego roku wyłączyła z użytkowania kolejny tego typu obiekt.

  „Inwestycje realizowane na poprzemysłowych terenach dzielnicy Ursus są dla nas jednym z priorytetowych zadań projektowych”. – podkreśla rangę przedsięwzięcia Leszek Bitner –  Dyrektor Pionu Zarządzania Majątkiem Sieciowym w Stoen Operator.
  W 2016 roku nabyliśmy sieć elektroenergetyczną znajdującą się na terenie należącym dawniej do Energetyki Ursus (obecnie upadłej). Była to bardzo duża operacja logistyczna – wymagała od nas wielu działań eksploatacyjnych, ruchowych i inwestycyjnych. Polegały one na dostosowaniu istniejących urządzeń energetycznych do pracy w ramach naszego sieci, przy jednoczesnym zapewnieniu ciągłość i jakość dostaw energii elektrycznej. Prowadzimy także, z myślą o przyszłym rozwoju infrastruktury, prace planistyczne i modernizacyjne. Wyłączenie z użytkowania drugiej stacji GSZ jest ważnym kamieniem milowym realizowanego na tym terenie programu modernizacji sieci.” – dodaje.

  Stacja GSZ została odłączona w toku równoległych prac obejmujących przebudowę okolicznej sieci, których koszt sięga 3,5 mln zł. Obiekt zostanie zastąpiony nową, zdalnie sterowaną i monitorowaną stacją, która wraz z przebudowanymi liniami kablowymi zapewni poprawę bezpieczeństwa energetycznego i pewności zasilania tego obszaru.

   

  Tereny pofabryczne potencjałem stołecznego zaplecza mieszkaniowego

  Niespełna dziesięć lat temu władze Warszawy zdecydowały, że pofabryczny teren Ursusa zostanie objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie z jego założeniami, rola przemysłu miała być ograniczana, na rzecz rozwoju funkcji mieszkaniowych i biurowych. W 2016 roku przedsiębiorstwo upadłej Energetyki Ursus zostało sprzedane w toku postępowania upadłościowego. Stoen Operator nabył od podmiotu trzeciego (sukcesora Energetyki Ursus) sieć elektroenergetyczną na obszarze należącym wcześniej do upadłej spółki.

  Z całej infrastruktury sieciowej zakupionej przez Stoen Operator na terenie dzielnicy Ursus pozostanie jeszcze kilka stacji transformatorowych. W kolejnych latach będą one przebudowane w ramach inwestycji przyłączeniowych lub kolizyjnych z innymi inwestycjami.

   

  #OZE

  Udostępnij w mediach społecznościowych:
  Polecamy także

  © Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą lub podaniem nazwy wydawcy Marketing Relacji Sp. z o.o.

   Formularz zapytań - w czym możemy pomóc?

   Nasze usługi marketingoweUsługi najlepszych Wykonawców OZE

   ReklamaArtykułLinkowanieWsparcie sprzedażyObsługa KlientaInne usługi

   Jesteś zainteresowany instalacją OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, magazyn energii lub inna usługa)? Kliknij w ten baner.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Jesteś zainteresowany usługami marketingowymi? Kliknij w ten baner.

   Instalacja fotowoltaikiInstalacja pompy ciepłaMagazyn energiiWymiana piecaTermomodernizacjaInne usługi OZE

   Wybierając Wykonawcę, kieruję się w pierwszej kolejności:
   Wysoką jakościąGwarancjąCzasem realizacjiCenąInne

   Rodzaj użytkownika:
   Osoba indywidualnaFirmaRolnikSpółdzielnia

   Kiedy planujesz instalację?
   TerazDo 3 miesięcyDo 6 miesięcyDo 12 miesięcy

   W celu umówienia spotkania wypełnij poniższy formularz. Doradca wybranej dla Ciebie najlepszej firmy skontaktuje się z Tobą możliwie szybko.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Administratorem Twoich danych osobowych pozostawionych na portalu jest właściciel portalu TOP-OZE.pl Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

   Chcesz być częścią TOP-OZE? Dołącz do nas!

   TOP-OZE.pl - o Nas
   Portal z aktualnymi informacjami z rynku OZE, a w szczególności: fotowoltaika, wymiana pieców i instalacja pomp ciepła.
   Informacja o polecanych: Wykonawcach, Producentach OZE
    
   Informacje o programach, dofinansowaniach dla osób zainteresowanych systemem fotowoltaicznym i pompami ciepła
   Pomożemy znaleźć dobrych Pracowników i Pracodawców
   Kontakt

   Marketing Relacji Sp. z o.o.
   ul. Mangalia 4, lok. 206
   02-758 Warszawa
   NIP 9512275561

   Copyright © 2021 TOP-OZE.pl  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Polityka prywatności  •  Regulamin

   Realizacja: Bazinga