SolarEdge przejmuje Wevo Energy, startup zajmujący się oprogramowaniem do optymalizacji i zarządzania ładowaniem pojazdów elektrycznych - Branża OZE w Polsce | Top-Oze
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje z rynku OZE oraz prezent!
Partnerzy
x

  SolarEdge przejmuje Wevo Energy, startup zajmujący się oprogramowaniem do optymalizacji i zarządzania ładowaniem pojazdów elektrycznych

  Paulina Molenda na podstawie otrzymanej informacji prasowej, 11.04.2024 r. godz. 8:30

  SolarEdge Technologies sfinalizował przejęcie całego kapitału zakładowego Wevo Energy Ltd. Wevo to startup specjalizujący się w optymalizacji i zarządzaniu ładowaniem pojazdów elektrycznych w miejscach z dużą liczbą ładowarek, takich jak budynki mieszkalne, parkingi w miejscach pracy i publiczne miejsca ładowania.

  Elektryki

  Oprogramowanie Wevo zostało zaprojektowane tak, aby było niezależne od dostawców i obsługuje wiodące w branży otwarte protokoły, umożliwiające ustalanie cen i rozliczeń dla wielu użytkowników, wielopoziomowe ustalanie priorytetów harmonogramów ładowania, predykcyjne zarządzanie obciążeniem oraz szereg dodatkowych usług. Do tej pory Wevo zelektryfikowało wiele tysięcy miejsc parkingowych w Ameryce Północnej, Europie i na Bliskim Wschodzie. Wevo jest już zintegrowane z ładowarkami EV SolarEdge, falownikami solarnymi i licznikami, zapewniając całościowy wgląd w czasie rzeczywistym w produkcję energii słonecznej, zużycie sieci i ładowanie pojazdów elektrycznych.

  Rozwiązanie Wevo będzie również częścią systemu optymalizacji energii SolarEdge ONE dla segmentu komercyjnego i przemysłowego (C&I), zaprojektowanego w celu zaoferowania klientom SolarEdge pojedynczego rozwiązania do optymalizacji energii, które koordynuje i integruje wytwarzanie energii słonecznej na miejscu, magazynowanie baterii i ładowanie pojazdów elektrycznych na dużą skalę.

  Komentarz lokalny: Michał Marona, Country Manager, SolarEdge Technologies Poland mówi: “Dzięki oprogramowaniu Wevo, w niedalekiej przyszłości klienci SolarEdge w Polsce zyskają możliwość efektywniejszego zarządzania publicznym ładowaniem pojazdów elektrycznych, co przyniesie korzyści zarówno w postaci optymalizacji kosztów, jak i jeszcze lepszego wykorzystania energii odnawialnej. To ważny krok ku bardziej ekonomicznej elektromobilności”.

  Zvi Lando, CEO SolarEdge Technologies, powiedział: „To przejęcie stanowi kontynuację strategii SolarEdge mającej na celu wzbogacenie portfolio oprogramowania dla segmentu C&I. Cieszymy się, że Wevo dołączyło do zespołu SolarEdge po naszej początkowej inwestycji i imponujących postępach, jakie firma wykazała w ciągu ostatniego roku. Ponieważ rynek pojazdów elektrycznych nadal rośnie, rozproszona energia odnawialna będzie kluczem do uwolnienia pełnego potencjału elektryfikacji mobilności. Możliwości oprogramowania i know-how Wevo stanowią element składowy dla systemów solarnych podłączanych do pojazdów elektrycznych, a dziś stają się częścią ekosystemu energetycznego SolarEdge”.

  Teddy Flatau, dyrektor generalny Wevo Energy, powiedział: „Misją Wevo jest udostępnienie ładowania pojazdów elektrycznych poprzez elektryfikację każdego miejsca parkingowego. Jako spółka zależna SolarEdge, będziemy w stanie opracować połączone rozwiązanie, oferujące płynne doświadczenie dla kierowców pojazdów elektrycznych poprzez optymalizację ładowania za pomocą czystej, zasilanej energią słoneczną energii i maksymalizację oszczędności kosztów. Pozwoli to na znaczący krok naprzód w kierunku osiągnięcia niskoemisyjnej przyszłości”.

   

  #OZE #Elektromobilność #Elektryki

  Udostępnij w mediach społecznościowych:

   Formularz zapytań - w czym możemy pomóc?

   Nasze usługi marketingoweUsługi najlepszych Wykonawców OZE

   ReklamaArtykułLinkowanieWsparcie sprzedażyObsługa KlientaInne usługi

   Jesteś zainteresowany instalacją OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, magazyn energii lub inna usługa)? Kliknij w ten baner.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Jesteś zainteresowany usługami marketingowymi? Kliknij w ten baner.

   Instalacja fotowoltaikiInstalacja pompy ciepłaMagazyn energiiWymiana piecaTermomodernizacjaInne usługi OZE

   Wybierając Wykonawcę, kieruję się w pierwszej kolejności:
   Wysoką jakościąGwarancjąCzasem realizacjiCenąInne

   Rodzaj użytkownika:
   Osoba indywidualnaFirmaRolnikSpółdzielnia

   Kiedy planujesz instalację?
   TerazDo 3 miesięcyDo 6 miesięcyDo 12 miesięcy

   W celu umówienia spotkania wypełnij poniższy formularz. Doradca wybranej dla Ciebie najlepszej firmy skontaktuje się z Tobą możliwie szybko.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Administratorem Twoich danych osobowych pozostawionych na portalu jest właściciel portalu TOP-OZE.pl Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

   Chcesz być częścią TOP-OZE? Dołącz do nas!

   TOP-OZE.pl - o Nas
   Portal z aktualnymi informacjami z rynku OZE, a w szczególności: fotowoltaika, wymiana pieców i instalacja pomp ciepła.
   Informacja o polecanych: Wykonawcach, Producentach OZE
    
   Informacje o programach, dofinansowaniach dla osób zainteresowanych systemem fotowoltaicznym i pompami ciepła
   Pomożemy znaleźć dobrych Pracowników i Pracodawców
   Kontakt

   Marketing Relacji Sp. z o.o.
   ul. Mangalia 4, lok. 206
   02-758 Warszawa
   NIP 9512275561

   Copyright © 2021 TOP-OZE.pl  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Polityka prywatności  •  Regulamin

   Realizacja: Bazinga