SolarEdge przejmuje Hark Systems, europejską firmę zajmującą się analizą energii oraz internetem rzeczy - Branża OZE w Polsce | Top-Oze
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje z rynku OZE oraz prezent!
Partnerzy
x

  SolarEdge przejmuje Hark Systems, europejską firmę zajmującą się analizą energii oraz internetem rzeczy

  Paulina Molenda na podstawie otrzymanej informacji prasowej, 20.01.2023 r. godz. 15:00

  SolarEdge Technologies – globalny lider w dziedzinie inteligentnych technologii energetycznych zawarł ostateczną umowę nabycia całego kapitału zakładowego firmy Hark Systems Ltd.

  OZE  

  Założona w 2016 r. i mająca siedzibę w Leeds w Wielkiej Brytanii firma Hark oferuje wysoce elastyczną platformę Software as a Service (SaaS) Internet of Things (IoT), która umożliwia przedsiębiorstwom i operatorom aktywów podłączenie, analizę i optymalizację aktywów przemysłowych i energii w ich obiektach komercyjnych. Technologia firmy Hark pozwala na szybkie wdrożenie i uruchomienie w wielu obiektach.

  Przejęcie Hark umożliwi firmie SolarEdge zaoferowanie swoim klientom komercyjnym i przemysłowym (C&I) rozszerzonych możliwości w zakresie zarządzania energią i łączności, w tym identyfikacji potencjalnych oszczędności energii, wykrywania anomalii w zużyciu energii przez aktywa oraz optymalizacji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla poprzez orkiestrację obciążenia i kontrolę magazynowania.

  „Platforma SaaS firmy Hark pozwoli nam rozwinąć nasze szerokie portfolio zarządzania energią w sektorze komercyjnym i przemysłowym oraz zaoferować dodatkowe usługi dla naszych klientów C&I” – powiedział Zvi Lando, CEO, SolarEdge Technologies.
  W połączeniu z naszymi inteligentnymi rozwiązaniami energetycznymi, zaawansowane możliwości technologiczne Hark mogą zapewnić przedsiębiorstwom większą przejrzystość i kontrolę nad zużyciem energii i emisją dwutlenku węgla”. – dodał.

  „Cieszymy się, że w przyszłości SolarEdge będzie mógł zaoferować polskim firmom jeszcze inteligentniejsze rozwiązania energetyczne, które pomogą nie tylko oszczędzać energię, ale także przyczynią się do realizacji środowiskowych standardów ESG” – dodał Michał Marona, Country Manager, SolarEdge Technologies Poland.

  „SolarEdge zrewolucjonizował sposób zbierania i zarządzania energią słoneczną i wdrożył miliony inteligentnych systemów zarządzania energią na całym świecie. Jesteśmy podekscytowani możliwością bycia częścią oferty SolarEdge i dołączenia do ich globalnej infrastruktury, aby pomóc przedsiębiorstwom na rynku C&I w zarządzaniu energią w bardziej wydajny i zrównoważony sposób” – powiedział Jordan Appleson, CEO i współzałożyciel, Hark Systems.

  Przejęcie podlega pewnym zwyczajowym warunkom zamknięcia oraz zatwierdzeniom regulacyjnym i oczekuje się, że zostanie zamknięte w drugim kwartale 2023 roku.

  Udostępnij w mediach społecznościowych:

   Formularz zapytań - w czym możemy pomóc?

   Nasze usługi marketingoweUsługi najlepszych Wykonawców OZE

   ReklamaArtykułLinkowanieWsparcie sprzedażyObsługa KlientaInne usługi

   Jesteś zainteresowany instalacją OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, magazyn energii lub inna usługa)? Kliknij w ten baner.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Jesteś zainteresowany usługami marketingowymi? Kliknij w ten baner.

   Instalacja fotowoltaikiInstalacja pompy ciepłaMagazyn energiiWymiana piecaTermomodernizacjaInne usługi OZE

   Wybierając Wykonawcę, kieruję się w pierwszej kolejności:
   Wysoką jakościąGwarancjąCzasem realizacjiCenąInne

   Rodzaj użytkownika:
   Osoba indywidualnaFirmaRolnikSpółdzielnia

   Kiedy planujesz instalację?
   TerazDo 3 miesięcyDo 6 miesięcyDo 12 miesięcy

   W celu umówienia spotkania wypełnij poniższy formularz. Doradca wybranej dla Ciebie najlepszej firmy skontaktuje się z Tobą możliwie szybko.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Administratorem Twoich danych osobowych pozostawionych na portalu jest właściciel portalu TOP-OZE.pl Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

   Chcesz być częścią TOP-OZE? Dołącz do nas!

   TOP-OZE.pl - o Nas
   Portal z aktualnymi informacjami z rynku OZE, a w szczególności: fotowoltaika, wymiana pieców i instalacja pomp ciepła.
   Informacja o polecanych: Wykonawcach, Producentach OZE
    
   Informacje o programach, dofinansowaniach dla osób zainteresowanych systemem fotowoltaicznym i pompami ciepła
   Pomożemy znaleźć dobrych Pracowników i Pracodawców
   Kontakt

   Marketing Relacji Sp. z o.o.
   ul. Mangalia 4, lok. 206
   02-758 Warszawa
   NIP 9512275561

   Copyright © 2021 TOP-OZE.pl  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Polityka prywatności  •  Regulamin

   Realizacja: Bazinga