Scania Super z tytułem Green Truck 2022 - Branża OZE w Polsce | Top-Oze
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje z rynku OZE oraz prezent!
Partnerzy
x

  Scania Super z tytułem Green Truck 2022

  Opracował Jan Załęcki na podstawie informacji prasowej, 09.05.2022 r. godz. 16:15

  Po raz kolejny – szósty rok z rzędu – Scania otrzymała tytuł „Green Truck” za ponadprzeciętną efektywność transportu i niskie zużycie paliwa. Było to możliwe dzięki wprowadzeniu nowego układu napędowego Scania Super. Każdego roku do udziału w tym prestiżowym teście porównawczym są zapraszani wszyscy producenci samochodów ciężarowych w Europie. Test jest organizowany przez niemieckie magazyny branżowe w celu wyłonienia najbardziej efektywnego paliwowo pojazdu do transportu długodystansowego.

  – Bardzo się cieszę, że Scania po raz szósty z rzędu została uznana za najbardziej wydajny samochód ciężarowy. Nasz układ napędowy Scania Super wprowadził na rynek zupełnie nowy punkt odniesienia, jeśli chodzi o poziom osiągów, a nasi klienci czerpią teraz korzyści z 8% oszczędności paliwa” – komentuje Stefan Dorski, starszy wiceprezes i dyrektor Scania Trucks.

  Z czego wynikają oszczędności paliwa tj. oszczędności ekonomiczne i ochrona środowiska?
  Układ napędowy Scania Super Powertrain to całkowicie nowy silnik DC13 połączony z nowymi skrzyniami biegów G25CM lub G33CM oraz również nową osią napędową R756 plus zmodyfikowany układ oczyszczania spalin Scania Twin SCR – w efekcie spadek zużycia paliwa aż o 8%

  Nowy 13-litrowy sześciocylindrowy silnik rzędowy Scania Super, został wprowadzony na rynek w listopadzie 2021 r. i jest dostępny w czterech wersjach mocy.

  Paliwa alternatywne.
  Wszystkie silniki DC13 Scania Super mogą być zasilane paliwem alternatywnym 2 Generacji, jakim jest HVO (uwodorniony olej roślinny), co daje redukcję emisji CO2 na poziomie 83%. Niestety jego rozpowszechnienie jest w dalszym ciągu dość ograniczone, a w niektórych krajach UE – np. w Polsce – HVO nie znajduje się nawet na liście paliw dopuszczonych do obrotu.
  Oczywiście silniki dostosowano również do zasilania olejem napędowym zawierającym dodatek biokomponentów – typowo tankujemy go z 7-procentową zawartością biodiesla (B7).

  Test porównawczy Green Truck odbywa się w Niemczech na drogach publicznych. Co roku wykorzystywana jest ta sama trasa o długości 340 km, z różnymi warunkami na różnych odcinkach. W tym roku porównywano pojazdy o mocy 500 KM i łącznej masie 32 ton.

  Test Green Truck organizowany jest przez wiodące magazyny branżowe „Trucker” i „VerkehrsRundschau”. Jego celem jest wskazanie najbardziej wydajnego samochodu ciężarowego za pomocą wzoru, który uwzględnia zarówno zużycie paliwa, jak i średnią prędkość. Testy są rygorystycznie monitorowane. Czynniki wpływające na wyniki (jak temperatura zewnętrzna i wiatr czołowy) są kompensowane przez wykorzystanie pojazdu referencyjnego o dobrze udokumentowanych osiągach, który bierze udział w każdym przejeździe testowym równolegle z konkurencją.

  – Otrzymanie tytułu Green Truck to świadectwo naszych osiągnięć i znak rozpoznawczy wartości, jaką oferuje Scania. Te ciągniki mają tę samą specyfikację i możliwości oszczędzania paliwa, które dostarczamy naszym klientom, co czyni z nich prawdziwych zwycięzców tego testu – dodaje Stefan Dorski.
  …………………
  SCANIA W POLSCE

  Scania Polska S.A. jest generalnym dystrybutorem i przedstawicielem Scania CV AB, światowego lidera w obszarze kompleksowych rozwiązań transportowych. W Polsce sieć Scania tworzą: 11 dilerów i 40 autoryzowanych serwisów oraz własne centrum szkoleniowe. Scania Polska S.A oferuje szeroki wachlarz usług dodatkowych, m.in. zarządzanie flotą, szkolenia kierowców w Szkole Jazdy Scania, kontrakty obsługowo-naprawcze, 24h serwis drogowy Scania Assistance, wynajem krótkoterminowy i długoterminowy oraz usługi leasingowe Scania Finance Polska Sp. z o.o. Pozycja Scania na polskim rynku i rozwinięta sieć serwisów stanowią gwarancję dostępu do rozwiązań transportowych na najwyższym poziomie i profesjonalnej opieki blisko 850 pracowników serwisów. W ofercie Scania w Polsce dostępne są również pojazdy ciężarowe zasilane LNG, co przyczynia się do rozwoju zrównoważonych systemów transportowych.

  Wkrótce pojawi się nowy samochód w pełni elektryczny, 64 tonowa Scania ciężarowa.
  Więcej: https://top-oze.pl/nowy-pojazd-w-pelni-elektryczny-scania/

  Udostępnij w mediach społecznościowych:

   Formularz zapytań - w czym możemy pomóc?

   Nasze usługi marketingoweUsługi najlepszych Wykonawców OZE

   ReklamaArtykułLinkowanieWsparcie sprzedażyObsługa KlientaInne usługi

   Jesteś zainteresowany instalacją OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, magazyn energii lub inna usługa)? Kliknij w ten baner.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Jesteś zainteresowany usługami marketingowymi? Kliknij w ten baner.

   Instalacja fotowoltaikiInstalacja pompy ciepłaMagazyn energiiWymiana piecaTermomodernizacjaInne usługi OZE

   Wybierając Wykonawcę, kieruję się w pierwszej kolejności:
   Wysoką jakościąGwarancjąCzasem realizacjiCenąInne

   Rodzaj użytkownika:
   Osoba indywidualnaFirmaRolnikSpółdzielnia

   Kiedy planujesz instalację?
   TerazDo 3 miesięcyDo 6 miesięcyDo 12 miesięcy

   W celu umówienia spotkania wypełnij poniższy formularz. Doradca wybranej dla Ciebie najlepszej firmy skontaktuje się z Tobą możliwie szybko.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Administratorem Twoich danych osobowych pozostawionych na portalu jest właściciel portalu TOP-OZE.pl Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

   Chcesz być częścią TOP-OZE? Dołącz do nas!

   TOP-OZE.pl - o Nas
   Portal z aktualnymi informacjami z rynku OZE, a w szczególności: fotowoltaika, wymiana pieców i instalacja pomp ciepła.
   Informacja o polecanych: Wykonawcach, Producentach OZE
    
   Informacje o programach, dofinansowaniach dla osób zainteresowanych systemem fotowoltaicznym i pompami ciepła
   Pomożemy znaleźć dobrych Pracowników i Pracodawców
   Kontakt

   Marketing Relacji Sp. z o.o.
   ul. Mangalia 4, lok. 206
   02-758 Warszawa
   NIP 9512275561

   Copyright © 2021 TOP-OZE.pl  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Polityka prywatności  •  Regulamin

   Realizacja: Bazinga