PV Profitability Index Business za wrzesień - fotowoltaika zwróci się firmie już w 2,5 roku! - Branża OZE w Polsce | Top-Oze
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje z rynku OZE oraz prezent!
Partnerzy
x

  PV Profitability Index Business za wrzesień – fotowoltaika zwróci się firmie już w 2,5 roku!

  Materiał źródłowy Da Vinci Green Energy, 23.09.2022. godz. 15:00, Artykuł Sponsorowany

  Czego dzisiaj potrzebuje polski przedsiębiorca, aby ratować swoją firmę przez horrendalnymi rachunkami za prąd? Ceny energii dla klienta biznesowego już teraz są bardzo wysokie, a zdecydowanie jeszcze pogalopują w górę! 

  W obecnej niestabilnej sytuacji geopolitycznej, gdy weźmiemy pod uwagę, że energia elektryczna jest wyjątkowo droga, ceny gazu wywindowane do granic możliwości oraz dostępność innych źródeł jest coraz bardziej ograniczona, a tym samym coraz droższa. Dlatego wiele firm może uratować instalacja fotowoltaiczna, która według ekspertów Da Vinci Green Energy, zwróci się już w niecałe 2,5 roku.

  Co uratuje wiele firm? 

  Właściciele firm przede wszystkim potrzebują korzystania z rozwiązań opartych na odnawialnych źródłach energii. Podstawowy produkt pozwalający korzystać z bezpiecznej, niedrogiej energii ze słońca to instalacja fotowoltaiczna. Sama produkuje one i dostarcza prąd, tym samym uniezależniając firmę od podwyżek cen energii, ale pozwala też obniżyć konieczne koszty, jak np. opłata mocowa. Dodatkowo pomaga sprostać wymogom legislacyjnym dotyczącym emisji dwutlenku węgla, które za chwilę zostaną dość mocno zaostrzone dla dużych firm.

  Dlatego wielu świadomych przedsiębiorców zwraca się w kierunku odnawialnych źródeł. W ostatnich tygodniach zdecydowanie obserwuje się wzrost zainteresowania takimi rozwiązaniami jak instalacja fotowoltaiczna, czy pompa ciepła.

  Moc pochodząca z fotowoltaiki stanowi obecnie całościowo ponad 50 proc. mocy wszystkich źródeł energii odnawialnej. Te dane na pewno wiele mówią o trendzie, w jakim zmierza energetyka, a wspomniane wyżej okoliczności tylko go przyspieszają. Co jednak powoduje wahania i wątpliwości inwestorów firmowych w fotowoltaikę?
  Cena, a co za nią idzie, czas zwrotu takiej inwestycji.

  Wyjątkowo szybki zwrot z fotowoltaiki!

  Na bazie ogólnodostępnych danych z sierpnia 2022 roku eksperci Da Vinci Green Energy opracowali indeks opłacalności instalacji fotowoltaicznej dla firm (PV Profitability Index Business). Obrazuje on,  jak zawraca się instalacja fotowoltaiczna o mocy 50 kWp, z której wyprodukowana energia rozliczana jest na zasadach prosumenckich z wykorzystaniem RCEm – Miesięcznej Rynkowej Ceny Energii. REM publikowana jest od trzech miesięcy, a sytuacja rynkowa sprawia że cena odkupu cały czas rośnie. Pierwszy raz została opublikowana 11.07.2022 roku na stronach PSE (Polskie Sieci Energetyczne) za czerwiec i wyniosła 659,29 zł/MWh, z kolei za lipiec – 799,99 zł/MWh, a za sierpień 1023,42 zł/MWh. Porównując ceny od czerwca do sierpnia, obserwujemy ich wzrost aż o 55 proc. Znaczący wzrost cen spowodował, że wskaźnik PVPI Business obliczony na podstawie cen sierpniowych, oznacza, że jeżeli ceny energii utrzymałyby się na niezmienionym poziomie, instalacja fotowoltaiczna dla firm zwróci się w zaledwie 2,5 roku.

   

  „Ceny energii elektrycznej dla klienta biznesowego jeszcze kilkanaście miesięcy temu były po kilkaset zł za MWh. Natomiast obecne kontrakty, proponowane klientom, są na poziomie 1500 – 2500 zł i więcej za MWh” – zaznacza Bartłomiej Tuleja, Członek Zarządu Da Vinci Green Energy.
  „To zdecydowanie „wymusza” na przedsiębiorcach szukanie alternatywnych rozwiązań na zaspokojenie zapotrzebowania energetycznego w swoich firmach. Problem dotyka absolutnie każdą branżę, niezależnie od wielkości czy specyfiki przedsiębiorstwa. Korzystanie z zielonej energii, w kontekście obecnego poziomu cen prądu, daje zupełnie nową, bardzo korzystną optykę na opłacalność inwestycji w instalację fotowoltaiczną i czas jej zwrotu. Dlatego zwrot  z takiej inwestycji na poziomie 2,5 roku naprawdę nie powinien nikogo dzisiaj dziwić.” – podsumowuje B. Tuleja.

   

  Świadomy i zrównoważony rozwój

  Nie można w dzisiejszych czasach pomijać argumentu, że inwestycja w fotowoltaikę czy inne rozwiązania oparte na zielonej energii to także budowanie konkurencyjności jako przedsiębiorstwa godnego zaufania, myślącego perspektywicznie, świadomie budującego strategię zgodnie z wartościami zrównoważonego rozwoju w pełnym tego słowa znaczeniu. I nie chodzi tylko o kwestie wizerunkowe, ale także o budowanie świadomości oraz spełnianie coraz większej liczby kryteriów do ekspansji na rynki europejskie.

   

  Kalkulacje stopy zwrotu 

  Wskaźnik zwrotu inwestycji energii rozliczany na zasadach net-billingu tj. ceny energii obejmują koszty zakupu i dystrybucji obowiązujące w roku 2022 (ceny taryfowe Tauron), oraz auto konsumpcję na poziomie 50%.

   

   

  Instalacje fotowoltaiczne Spółki Da Vinci Green Energy to usługi idealnie dopasowane do potrzeb praktycznie każdej firmy. Przewagami konkurencyjnymi Spółki jest m.in. korzystanie ze sprzętu renomowanych producentów, 25 lat gwarancji na panele oraz ich wydajność, a także możliwość zainstalowania aplikacji mobilnej celem monitoringu własnej instalacji PV. Wyróżnikiem firmy jest również wykraczanie poza utarte rozwiązania w zakresie odnawialnych źródeł energii. Dlatego konsument ma 100 proc. gwarancji na wykonanie kompleksowej usługi z wykorzystaniem najbardziej innowacyjnych rozwiązań.

  Udostępnij w mediach społecznościowych:
  Polecamy także

  © Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą lub podaniem nazwy wydawcy Marketing Relacji Sp. z o.o.

   Formularz zapytań - w czym możemy pomóc?

   Nasze usługi marketingoweUsługi najlepszych Wykonawców OZE

   ReklamaArtykułLinkowanieWsparcie sprzedażyObsługa KlientaInne usługi

   Jesteś zainteresowany instalacją OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, magazyn energii lub inna usługa)? Kliknij w ten baner.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Jesteś zainteresowany usługami marketingowymi? Kliknij w ten baner.

   Instalacja fotowoltaikiInstalacja pompy ciepłaMagazyn energiiWymiana piecaTermomodernizacjaInne usługi OZE

   Wybierając Wykonawcę, kieruję się w pierwszej kolejności:
   Wysoką jakościąGwarancjąCzasem realizacjiCenąInne

   Rodzaj użytkownika:
   Osoba indywidualnaFirmaRolnikSpółdzielnia

   Kiedy planujesz instalację?
   TerazDo 3 miesięcyDo 6 miesięcyDo 12 miesięcy

   W celu umówienia spotkania wypełnij poniższy formularz. Doradca wybranej dla Ciebie najlepszej firmy skontaktuje się z Tobą możliwie szybko.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Administratorem Twoich danych osobowych pozostawionych na portalu jest właściciel portalu TOP-OZE.pl Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

   Chcesz być częścią TOP-OZE? Dołącz do nas!

   TOP-OZE.pl - o Nas
   Portal z aktualnymi informacjami z rynku OZE, a w szczególności: fotowoltaika, wymiana pieców i instalacja pomp ciepła.
   Informacja o polecanych: Wykonawcach, Producentach OZE
    
   Informacje o programach, dofinansowaniach dla osób zainteresowanych systemem fotowoltaicznym i pompami ciepła
   Pomożemy znaleźć dobrych Pracowników i Pracodawców
   Kontakt

   Marketing Relacji Sp. z o.o.
   ul. Mangalia 4, lok. 206
   02-758 Warszawa
   NIP 9512275561

   Copyright © 2021 TOP-OZE.pl  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Polityka prywatności  •  Regulamin

   Realizacja: Bazinga