Przyszłość energetyczna Australii. - Branża OZE w Polsce | Top-Oze
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje z rynku OZE oraz prezent!
Partnerzy
x

  Przyszłość energetyczna Australii.

  Justyna Madan, 18.08.2021 r. godz. 14:41

  Australijski Operator Rynku Energii (AEMO) w opublikowanym niedawno raporcie prognozuje pięć różnych wizji energetycznej przyszłości Australii. Wizja ta oparta jest na szeregu danych i założeń, które badają m.in. niezawodność przyszłych systemów.

  Raport IASR 2021 opisuje pięć scenariuszy, które zostały opracowane z uczestnikami przemysłu i przedstawicielami konsumentów. Te pięć scenariuszy to: powolna zmiana, stały postęp, zmiana skokowa, zero netto 2050 oraz supermoc wodorowa. Główny specjalista ds. projektowania systemów w AEMO, Alex Wonhas, powiedział, że te scenariusze obejmują szeroki zakres prawdopodobnych wizji przyszłości australijskiego krajowego rynku energii elektrycznej (NEM) w nadchodzących dziesięcioleciach.
  Powolna zmiana to wizja, w której Australia nie podejmuje żadnych skoordynowanych działań w celu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla, czy zużycia większej ilości energii elektrycznej w NEM. Stały postęp natomiast zakłada, że do 2040 roku podwoi się ilość paneli słonecznych na dachach, rozwój systemu zasilania będzie napędzany głównie siłami rynkowymi, a na drogach jeździć będą głównie samochody elektryczne.
  Zmiana skokowa to scenariusz, w którym to konsumenci przewodzą transformacji, instalują więcej własnych źródeł zasilania, kupują pojazdy elektryczne, głosują za zdecydowanymi działaniami na rzecz globalnej redukcji emisji dwutlenku węgla.
  Net Zero zakłada, że NEM odnotował 10 lat wzrostu w zakresie wdrażania technologii redukcji emisji, przemysł i procesy produkcyjne są zasilane energią elektryczną w ponad 30 proc., a w ogrzewaniu australijskich domów zimą, główną rolę odgrywają pompy ciepła.
  Supermoc wodorowa to wizja Australii, w której sektor energetyczny został przekształcony za sprawą polityki rządu, działaniom korporacji i przełomom technologicznym. Energia elektryczna jest wytwarzana z zerową lub prawie zerową emisją, a firmy i gospodarstwa domowe coraz częściej przechodzą z innych paliw na energię elektryczną.

  Nowy szef AEMO powiedział w lipcu, że chce, aby do 2025 r. krajowe sieci były w stanie obsłużyć w 100 proc. odnawialne źródła energii.

  AEMO dokłada wszelkich starań, aby publikacje dotyczące planowania i prognozowania były najwyższej jakości, z danymi dostosowanymi do celu i sprawdzonymi w branży oraz przejrzystymi procesami. AEMO dostarcza szereg publikacji dotyczących planowania i prognozowania, które mają służyć podejmowaniu decyzji, w tym Deklaracji możliwości w zakresie energii elektrycznej (ESOO), Deklaracji możliwości w zakresie gazu (GSOO) oraz Planu Zintegrowanego Systemu (ISP).

  Udostępnij w mediach społecznościowych:

   Formularz zapytań - w czym możemy pomóc?

   Nasze usługi marketingoweUsługi najlepszych Wykonawców OZE

   ReklamaArtykułLinkowanieWsparcie sprzedażyObsługa KlientaInne usługi

   Jesteś zainteresowany instalacją OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, magazyn energii lub inna usługa)? Kliknij w ten baner.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Jesteś zainteresowany usługami marketingowymi? Kliknij w ten baner.

   Instalacja fotowoltaikiInstalacja pompy ciepłaMagazyn energiiWymiana piecaTermomodernizacjaInne usługi OZE

   Wybierając Wykonawcę, kieruję się w pierwszej kolejności:
   Wysoką jakościąGwarancjąCzasem realizacjiCenąInne

   Rodzaj użytkownika:
   Osoba indywidualnaFirmaRolnikSpółdzielnia

   Kiedy planujesz instalację?
   TerazDo 3 miesięcyDo 6 miesięcyDo 12 miesięcy

   W celu umówienia spotkania wypełnij poniższy formularz. Doradca wybranej dla Ciebie najlepszej firmy skontaktuje się z Tobą możliwie szybko.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Administratorem Twoich danych osobowych pozostawionych na portalu jest właściciel portalu TOP-OZE.pl Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

   Chcesz być częścią TOP-OZE? Dołącz do nas!

   TOP-OZE.pl - o Nas
   Portal z aktualnymi informacjami z rynku OZE, a w szczególności: fotowoltaika, wymiana pieców i instalacja pomp ciepła.
   Informacja o polecanych: Wykonawcach, Producentach OZE
    
   Informacje o programach, dofinansowaniach dla osób zainteresowanych systemem fotowoltaicznym i pompami ciepła
   Pomożemy znaleźć dobrych Pracowników i Pracodawców
   Kontakt

   Marketing Relacji Sp. z o.o.
   ul. Mangalia 4, lok. 206
   02-758 Warszawa
   NIP 9512275561

   Copyright © 2021 TOP-OZE.pl  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Polityka prywatności  •  Regulamin

   Realizacja: Bazinga