Jak informuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej stronami Porozumienia ze strony administracji państwowej są: Pełnomocnik Rządu ds. OZE, Sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Minister Funduszy i Polityki Regionalnej, Minister Finansów, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Minister Edukacji i Nauki, Minister Aktywów Państwowych, Minister Rozwoju i Technologii oraz Minister Spraw Zagranicznych.
Sygnatariuszami porozumienia spoza administracji państwowej są: Bank Ochrony Środowiska, Polski Fundusz Rozwoju, Związek Banków Polskich, Bank Gospodarstwa Krajowego, Polską Agencję Inwestycji i Handlu, Agencję Rozwoju Przemysłu, Polskie Towarzystwo Fotowoltaiki, Instytut Energetyki Odnawialnej, Polskie Stowarzyszenie Energetyki Słonecznej, Konfederację Lewiatan, Pracodawców RP, Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej, Polskie Stowarzyszenie Fotowoltaiki, Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej Polska PV, Polską Izbę Gospodarczą Energetyki Odnawialnej i Rozproszonej, Stowarzyszenie Energii Odnawialnej, Instytut Jagielloński, Bruk-Bet, Saule, ML System, Corab Columbus Energy, Polską Grupę Energetyczną, Energę, Eneę i Tauron.
Podpisane porozumienie dotyczy następujących zagadnień:
Zgodnie z porozumieniem administracja państwowa zobowiązała się między innymi do: tworzenia stabilnego otoczenia prawnego, analizy możliwości zmian w zakresie inwestycji w infrastrukturę sieciową, promocji przedsiębiorstw w zakresie local content, dalszego wspierania finansowego i ulg podatkowych, dalszego konsultowania z pozostałymi stronami zmian na poziomie krajowym i unijnym, utrzymania systemu aukcji OZE oraz podjęcia działań na rzecz wzbogacenia oferty edukacyjnej, aby zaspokoić potrzeby kadrowe w branży.
Przypominamy, że podmioty zainteresowane przystąpieniem do porozumienia nadal mogą do niego dołączyć przesyłając na adres Ministerstwa Klimatu i Środowiska, do Pełnomocnika Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii p. Ireneusza Zyska (ul. Wawelska 52/54, 00-922 Warszawa) :
„W związku z podpisaniem w dniu 11 września 2020 roku Listu intencyjnego o ustanowieniu partnerstwa na rzecz rozwoju przemysłu PV i zawarcia porozumienia sektorowego (dalej: List) przez jego Sygnatariuszy i zgodnie z jego § 1 ust. 4, wyrażam chęć przystąpienia przez spółkę …… do wypełniania postanowień Listu w charakterze Partnera współpracującego, akceptując jego postanowienia i deklarując wolę współpracy z Sygnatariuszami, w szczególności poprzez uczestnictwo w wypracowywaniu i realizacji „Porozumienia o współpracy na rzecz rozwoju polskiego przemysłu fotowoltaicznego”.
#fotowoltaika #OZE #NFOŚiGW
Źródła: NFOŚiGW/PAP
Foto: NFOŚiGW
© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą lub podaniem nazwy wydawcy Marketing Relacji Sp. z o.o.