Rosnąca w diametralnym tempie inflacja skłania społeczeństwo do bardziej zachowawczego zarządzania swoim majątkiem. Ceny na rynku nieruchomości szybują ku górze, zmniejszając tym samym popyt i grono kupujących. Coraz więcej ludzi poszukuje sposobów na pewny i stabilny dochód, który zagwarantuje im bezpieczeństwo na kolejne lata życia.
Nie od dziś wiadomo, że inwestycja w nieruchomości to zabezpieczenie na przyszłość, jednak taki zakup wiąże się z zamrożeniem dużego kapitału na długi, bliżej nieokreślony okres czasu. Nieużytkowany grunt może jednak „zarabiać sam na siebie” i generować dla właściciela regularny, dodatkowy dochód. Posiadając własny kawałek ziemi warto pomyśleć o przeznaczeniu go pod farmę fotowoltaiczną. Oddanie gruntu w dzierżawę pod instalację PV nie wymaga od właściciela dodatkowych wydatków, ani podejmowania żadnych działań podczas funkcjonowania elektrowni. W przypadku podjęcia się dzierżawy, wszelkie obowiązki leżą po stronie inwestora, a właściciel może cieszyć się pasywnym źródłem dochodu.
Na portalach branżowych można znaleźć wiele ogłoszeń zarówno ze strony inwestorów, jak i osób oferujących własny grunt w dzierżawę pod farmę PV. Działka przeznaczona pod budowę elektrowni słonecznej musi jednak spełniać szereg wymagań. W zależności od firmy warunki te mogą się nieznacznie różnić, jednak w większości są one dyktowane przez obowiązujące prawo.
Co musi spełniać twój grunt?
Jakie korzyści przyniesie dzierżawa pod farmę PV?
Farma fotowoltaiczna to inwestycja na długie lata. Zazwyczaj eksploatacja jej urządzeń trwa 25-30 lat. Zawarcie umowy dzierżawy obejmuje dalekosiężną przyszłość, warto więc dokładnie przemyśleć decyzję o przeznaczeniu posiadanych terenów pod realizację tego typu przedsięwzięcia.
© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą lub podaniem nazwy wydawcy Marketing Relacji Sp. z o.o.