Program „Energia dla wsi” przedłużony o ponad 2 miesiące. Do puli trafią też dodatkowe środki - Branża OZE w Polsce | Top-Oze
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje z rynku OZE oraz prezent!
Partnerzy
x

  Program „Energia dla wsi” przedłużony o ponad 2 miesiące. Do puli trafią też dodatkowe środki

  Paulina Molenda, 17.12.2023 r. godz. 10:20

  Najbardziej ceniony program dofinansowań „Energia dla wsi” został właśnie przedłużony, otwierając drzwi do zrównoważonej energii dla rolników i spółdzielni energetycznych. Pierwotnie planowano zakończyć przyjmowanie wniosków 15 grudnia 2023 roku, ale teraz termin został przesunięty na 29 lutego 2024 roku. To dobra wiadomość dla tych, którzy chcieliby skorzystać z tego wsparcia finansowego.

  Dofinansowanie

  Program jest ukierunkowany na rolników oraz na istniejące i nowo powstające spółdzielnie energetyczne, a jego celem jest umożliwienie inwestycji w odnawialne źródła energii. Dotacje są dostępne dla różnych projektów, takich jak budowa elektrowni wodnych, instalacje wytwarzania energii z biogazu rolniczego w warunkach wysokosprawnej kogeneracji oraz magazyny energii.

  W ramach programu można ubiegać się o pożyczki na budowę elektrowni wodnych, instalacji wytwarzania energii z biogazu rolniczego, instalacji wiatrowych i instalacji fotowoltaicznych. Dofinansowanie dla instalacji fotowoltaicznych i wiatrowych może wynieść nawet 100% kosztów kwalifikowanych. Elektrownie wodne i biogazownie mogą liczyć na dotacje do 65% kosztów kwalifikowanych i/lub pożyczki do 100% kosztów kwalifikowanych. Magazyny energii są wspierane dotacjami do 20% kosztów kwalifikowanych.

  Szczególnie cieszy fakt, że program zyskał na popularności, co zaowocowało zwiększeniem budżetu z początkowych 100 milionów złotych do obecnych 1 miliarda złotych. To znaczne zwiększenie środków finansowych daje szansę większej liczbie beneficjentów na realizację swoich projektów związanych z odnawialnymi źródłami energii.

  Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które nadzoruje program, określa pewne warunki dotyczące mocy instalacji. Dofinansowanie dostępne jest dla instalacji fotowoltaicznych i wiatrowych o mocy powyżej 50 kW, ale nie większej niż 1 MW. Elektrownie wodne i biogazownie o mocy powyżej 10 kW, nie większej niż 1 MW, również kwalifikują się do wsparcia. Magazyny energii mogą otrzymać dofinansowanie pod warunkiem zintegrowania ze źródłem realizowanym w ramach inwestycji.

  Program „Energia dla wsi” to nie tylko przedłużony termin, ale także zwiększony budżet, co stanowi pozytywny sygnał dla sektora odnawialnych źródeł energii na obszarach wiejskich. Dotychczasowe dofinansowania skupiły się głównie na biogazie, co świadczy o sukcesie inwestycji w tej dziedzinie. Teraz, dzięki zwiększonym środkom, program może stać się kluczowym wsparciem dla jeszcze szerszego zakresu projektów związanych z energią odnawialną na terenach wiejskich.

   

  Źródło: Globenergia

  #OZE #Energiadlawsi #Dofinansowanie

  Udostępnij w mediach społecznościowych:

   Formularz zapytań - w czym możemy pomóc?

   Nasze usługi marketingoweUsługi najlepszych Wykonawców OZE

   ReklamaArtykułLinkowanieWsparcie sprzedażyObsługa KlientaInne usługi

   Jesteś zainteresowany instalacją OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, magazyn energii lub inna usługa)? Kliknij w ten baner.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Jesteś zainteresowany usługami marketingowymi? Kliknij w ten baner.

   Instalacja fotowoltaikiInstalacja pompy ciepłaMagazyn energiiWymiana piecaTermomodernizacjaInne usługi OZE

   Wybierając Wykonawcę, kieruję się w pierwszej kolejności:
   Wysoką jakościąGwarancjąCzasem realizacjiCenąInne

   Rodzaj użytkownika:
   Osoba indywidualnaFirmaRolnikSpółdzielnia

   Kiedy planujesz instalację?
   TerazDo 3 miesięcyDo 6 miesięcyDo 12 miesięcy

   W celu umówienia spotkania wypełnij poniższy formularz. Doradca wybranej dla Ciebie najlepszej firmy skontaktuje się z Tobą możliwie szybko.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Administratorem Twoich danych osobowych pozostawionych na portalu jest właściciel portalu TOP-OZE.pl Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

   Chcesz być częścią TOP-OZE? Dołącz do nas!

   TOP-OZE.pl - o Nas
   Portal z aktualnymi informacjami z rynku OZE, a w szczególności: fotowoltaika, wymiana pieców i instalacja pomp ciepła.
   Informacja o polecanych: Wykonawcach, Producentach OZE
    
   Informacje o programach, dofinansowaniach dla osób zainteresowanych systemem fotowoltaicznym i pompami ciepła
   Pomożemy znaleźć dobrych Pracowników i Pracodawców
   Kontakt

   Marketing Relacji Sp. z o.o.
   ul. Mangalia 4, lok. 206
   02-758 Warszawa
   NIP 9512275561

   Copyright © 2021 TOP-OZE.pl  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Polityka prywatności  •  Regulamin

   Realizacja: Bazinga