PKN Orlen postawi panele fotowoltaiczne na stacjach paliw - Branża OZE w Polsce | Top-Oze
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje z rynku OZE oraz prezent!
Partnerzy
x

  PKN Orlen postawi panele fotowoltaiczne na stacjach paliw

  Artur Pokorski, 20.09.2021 r. godz. 16:05

  PKN Orlen ogłosił przetarg na instalację mikroinstalacji fotowoltaicznych na wiatach i dachach 30 swoich stacji paliw. Mowa o punktach rozlokowanych w różnych regionach Polski. Oferty można składać do 27 Września br.

  PKN Orlen ogłosił przetarg na instalację mikroinstalacji fotowoltaicznych na wiatach i dachach 30 swoich stacji paliw. Mowa o punktach rozlokowanych w różnych regionach Polski. Oferty można składać do 27 Września br.

  Z dokumentacji Orlenu wynika, że instalacja mikroinstalacji ma być realizowana w formule EPC, począwszy od zaprojektowania i przygotowania dokumentacji wykonawczej, poprzez dostawę i montaż, aż po uruchomienie oraz odbiór, dozór i serwis techniczny.

  Czym jest formuła EPC? To umowa w ramach, której wykonawca jest zobligowany do dostarczenia gotowego produktu. Jest to tzw. inwestycja pod klucz. Wszystko odbywa się – rzecz jasna – zgodnie z prawem i określonymi wymogami technicznymi.

  Panele PV pojawią się na obiektach Orlenu w kilku częściach kraju. „Stacje paliw, na których będą budowane mikroinstalacje fotowoltaiczne zlokalizowane są w trzech regionach: Polsce Zachodniej – 4 stacje, Polsce Południowej – 10 stacji oraz Polsce Centralnej – 16 stacji” – czytamy.

  Oferenci mogą ubiegać się o wykonanie zlecenia na wszystkich wyznaczonych stacjach z danego regionu, dwóch, albo wszystkich trzech. Orlen wymaga przeprowadzenia wizji lokalnej przez wybrane w procesie rekrutacji firmy, które pozytywnie przejdą ocenę formalną i techniczną. Celem takiego spotkania ma być ustalenie przez potencjalnego wykonawcę określenie rzeczywistego zakresu robót oraz wykonanie potrzebnych ekspertyz.

  „Projektowane mikroinstalacje powinny wykorzystywać dostępną powierzchnię na dachach budynków i wiat w możliwie najbardziej optymalny sposób, aby uzyskać jak największą moc mikroinstalacji fotowoltaicznej PV” – wyjaśnił PKN Orlen.

  Już w 2016 roku Orlen w ramach projektu pilotażowego zainstalował panele PV na 11 stacjach m.in. w Płocku, Gdańsku, Gdyni, Wrocławiu, Sandomierzu, Radomiu i Bielsku-Białej. Z kolei w ubiegłym roku podległa spółka Orlen Projekt zamontowała na budynku w Płocku, sąsiadującym z główną swą siedzibą. Kolejne dwie instalacje mają pojawić się na budynkach innej spółki zależnej Orlen Aviation, mającą siedzibę w Warszawie. Celem inwestycji jest zmniejszenie opłat za kupno energii elektrycznej i ograniczenie emisji CO2 do atmosfery. Działania wpisują się w strategię Orlen2030, wedle której koncern ma rozwijać się w oparciu o źródła zero i niskoemisyjne. Do 2050 roku Orlen deklaruje osiągnięcie neutralności emisyjnej. Koncern zapowiada, że przez kolejnych dziewięć lat zainwestuje w sumie 25 mld zł w redukcję oddziaływania na środowisko.

  Źródło: Orlen, TOP-OZE.pl, PAP
  Fot.: Orlen

  Udostępnij w mediach społecznościowych:

   Formularz zapytań - w czym możemy pomóc?

   Nasze usługi marketingoweUsługi najlepszych Wykonawców OZE

   ReklamaArtykułLinkowanieWsparcie sprzedażyObsługa KlientaInne usługi

   Jesteś zainteresowany instalacją OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, magazyn energii lub inna usługa)? Kliknij w ten baner.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Jesteś zainteresowany usługami marketingowymi? Kliknij w ten baner.

   Instalacja fotowoltaikiInstalacja pompy ciepłaMagazyn energiiWymiana piecaTermomodernizacjaInne usługi OZE

   Wybierając Wykonawcę, kieruję się w pierwszej kolejności:
   Wysoką jakościąGwarancjąCzasem realizacjiCenąInne

   Rodzaj użytkownika:
   Osoba indywidualnaFirmaRolnikSpółdzielnia

   Kiedy planujesz instalację?
   TerazDo 3 miesięcyDo 6 miesięcyDo 12 miesięcy

   W celu umówienia spotkania wypełnij poniższy formularz. Doradca wybranej dla Ciebie najlepszej firmy skontaktuje się z Tobą możliwie szybko.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Administratorem Twoich danych osobowych pozostawionych na portalu jest właściciel portalu TOP-OZE.pl Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

   Chcesz być częścią TOP-OZE? Dołącz do nas!

   TOP-OZE.pl - o Nas
   Portal z aktualnymi informacjami z rynku OZE, a w szczególności: fotowoltaika, wymiana pieców i instalacja pomp ciepła.
   Informacja o polecanych: Wykonawcach, Producentach OZE
    
   Informacje o programach, dofinansowaniach dla osób zainteresowanych systemem fotowoltaicznym i pompami ciepła
   Pomożemy znaleźć dobrych Pracowników i Pracodawców
   Kontakt

   Marketing Relacji Sp. z o.o.
   ul. Mangalia 4, lok. 206
   02-758 Warszawa
   NIP 9512275561

   Copyright © 2021 TOP-OZE.pl  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Polityka prywatności  •  Regulamin

   Realizacja: Bazinga