PIRE i miasto Katowice za ustanowieniem Światowego Dnia Elektromobilności - Branża OZE w Polsce | Top-Oze
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje z rynku OZE oraz prezent!
Partnerzy
x

  PIRE i miasto Katowice za ustanowieniem Światowego Dnia Elektromobilności

  Artur Pokorski, 10.11.2021, godz. 22:40

  Polska Izba Rozwoju Elektromobilności (PIRE) zorganizowała rajd pod hasłem „The eMobi Road to COP”, a jego finałem było wręczenie petycji dotyczącej ustanowienia Światowego Dnia Elektromobilności przedstawicielom ONZ podczas tegorocznego szczytu COP26 w Glasgow. Inicjatywę poparli katowiccy samorządowcy, których miasto było gospodarzem szczytu przed trzema laty.

  W imieniu Katowic deklarację przygotowaną przez PIRE podpisał wiceprezydent miasta Mariusz Skiba, ale Światowy Dzień Elektromobilności może poprzeć każdy dzięki internetowej petycji –  https://pire.pl/emobiroadtocop.

  Rajd podzielony został na dwie ekipy. Jego uczestnicy mieli do pokonania w sumie kilkanaście tysięcy kilometrów pomiędzy miastami goszczącymi COP: Warszawą, Katowicami, Glasgow i Rzymem, który jest partnerem tegorocznej konferencji klimatycznej. Uczestnicy pojawili się też w kilku innych europejskich stolicach: Pradze, Wiedniu, Bratysławie, Budapeszcie, Lubljanie, Berlinie, Brukseli i Londynie. Samochody które brały udział w akcji, promowały hasła związane z osiągnięciami katowickiego szczytu z 2018 roku.

  – Przez realizację projektu chcemy zwrócić uwagę również na wkład Polski w transformację klimatyczną, która została wypracowana podczas konferencji klimatycznej COP24 w Katowicach – powiedział PAP prezes Polskiej Izby Rozwoju Elektromobilności Krzysztof Burda.

  Prezydent Katowic Marcin Krupa stwierdził, że inicjatywa PIRE służy promocji elektromobilnści na całym świecie. Przypomniał też, że przed trzema laty w stolicy Górnego Śląska podpisano deklarację partnerstwa dla elektromobilności „Driving Change Together, która była wspólną inicjatywą Polski i Wielkiej Brytanii.

  – Podtrzymując zawarte wtedy porozumienie, staramy się wspierać inicjatywy mające na celu promocję transportu zeroemisyjnego – wyjaśnił.

  Honorowym patronatem inicjatywy są minister klimatu i środowiska, minister infrastruktury oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jednym z przystanków rajdu była Bratysława, gdzie ambasador Krzysztof Strzałka wziął udział w spotkaniu uczestników z sekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska RS Michalem Kičy’m.

  „Celem spotkania była promocja elektromobilności i dekarbonizacji transportu jako środka do osiągnięcia celów polityki klimatycznej oraz uzyskanie poparcia strony słowackiej dla działań PIRE na rzecz ustanowienia Światowego Dnia Elektromobilności w dniu 25 września, tj. w rocznicę przyjęcia Celów Zrównoważonego Rozwoju Agendy 2030 przez Organizację Narodów Zjednoczonych” – czytamy na stronie ministerstwa.

  Finał rajdu to wspomniana wizyta na szczycie w Glasgow COP26 i wręczenie  petycji na ręce Podsekretarza ONZ ds. klimatu.

  #śwaitowy_dzień_elektromobilności #cop26 #rajd #pire #elektromobilność #szczyt_klimatyczny

  Źródło: pire.pl, PAP, gov.pl

  Fot.: Pixabay.com/Joenomias

  Udostępnij w mediach społecznościowych:

   Formularz zapytań - w czym możemy pomóc?

   Nasze usługi marketingoweUsługi najlepszych Wykonawców OZE

   ReklamaArtykułLinkowanieWsparcie sprzedażyObsługa KlientaInne usługi

   Jesteś zainteresowany instalacją OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, magazyn energii lub inna usługa)? Kliknij w ten baner.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Jesteś zainteresowany usługami marketingowymi? Kliknij w ten baner.

   Instalacja fotowoltaikiInstalacja pompy ciepłaMagazyn energiiWymiana piecaTermomodernizacjaInne usługi OZE

   Wybierając Wykonawcę, kieruję się w pierwszej kolejności:
   Wysoką jakościąGwarancjąCzasem realizacjiCenąInne

   Rodzaj użytkownika:
   Osoba indywidualnaFirmaRolnikSpółdzielnia

   Kiedy planujesz instalację?
   TerazDo 3 miesięcyDo 6 miesięcyDo 12 miesięcy

   W celu umówienia spotkania wypełnij poniższy formularz. Doradca wybranej dla Ciebie najlepszej firmy skontaktuje się z Tobą możliwie szybko.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Administratorem Twoich danych osobowych pozostawionych na portalu jest właściciel portalu TOP-OZE.pl Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

   Chcesz być częścią TOP-OZE? Dołącz do nas!

   TOP-OZE.pl - o Nas
   Portal z aktualnymi informacjami z rynku OZE, a w szczególności: fotowoltaika, wymiana pieców i instalacja pomp ciepła.
   Informacja o polecanych: Wykonawcach, Producentach OZE
    
   Informacje o programach, dofinansowaniach dla osób zainteresowanych systemem fotowoltaicznym i pompami ciepła
   Pomożemy znaleźć dobrych Pracowników i Pracodawców
   Kontakt

   Marketing Relacji Sp. z o.o.
   ul. Mangalia 4, lok. 206
   02-758 Warszawa
   NIP 9512275561

   Copyright © 2021 TOP-OZE.pl  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Polityka prywatności  •  Regulamin

   Realizacja: Bazinga