Pilotażowy program wsparcia wymiany nieefektywnych źródeł ciepła na Dolnym Śląsku - Branża OZE w Polsce | Top-Oze
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje z rynku OZE oraz prezent!
Partnerzy
x

  Pilotażowy program wsparcia wymiany nieefektywnych źródeł ciepła na Dolnym Śląsku

  Artur Pokorski, 24.09.2021 r. godz. 12:57

  W październiku na Dolnym Śląsku ruszy pilotażowy program, który przewiduje wymianę 720 szt. nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe oraz termomodernizację w 60 wielorodzinnych budynkach mieszkalnych i 300 lokalach mieszkalnych – poinformował NFOŚiGW.

  Z informacji jakie podał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wnika, że program dotyczy 720 sztuk nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe oraz termomodernizacji. Ma się to przełożyć na poprawę efektywności energetycznej w 60 wielorodzinnych budynkach i 300 lokalach mieszkalnych. Całość pilotażu ma kosztować 20 mln zł.

  Jego start przewidziany jest od początku października. Uruchomiony zostanie przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska wraz z NFOŚiGW oraz jego oddziałem wojewódzkim we Wrocławiu. Jego celem jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych wielorodzinnych. Program prowadzony przez WFOŚiGW zaplanowany jest na lata 2021-2024.

  „Zwiększyliśmy planowany budżet działania z 15 do 20 mln zł, ponieważ wprowadziliśmy dodatkowe preferencje dla budynków zlokalizowanych na terenach gmin graniczących z Republiką Czeską. Mieszkańcy tych właśnie gmin będą mieli szansę na wyższe dotacje, czyli większą o dziesięć punktów procentowych intensywność dofinansowania” – powiedział Michał Kurtyka, minister klimatu i środowiska, cytowany w komunikacie Funduszu.

  To nie pierwszy tego typu program wprowadzony przez NFOŚiGW. Zebrane w nich doświadczenie ma pozwolić na przygotowanie i ogłoszenie na początku przyszłego roku programu wsparcia wymiany nieefektywnych źródeł ciepła w budynkach wielorodzinnych na terenie całego kraju.

  Dotacje, które wejdą na Dolnym Śląsku przeznaczone będą na wymianę starych kotłów i pieców na paliwo stałe, które zastąpią efektywne źródła ciepła. Fundusze będą mogły być też wykorzystane na modernizację instalacji CO i CWU, wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, ocieplenie przegród budowlanych, mikroinstalację fotowoltaiczną, dokumentację projektową, audyt energetyczny i ekspertyzy.

  Z programu będą mogły skorzystać osoby fizyczne o rocznych dochodzie, który nie przekracza 100 tys. zł oraz będące właścicielami lub współwłaścicielami lokali mieszkalnych w budynku wielorodzinnym od 3 do 20 lokali mieszkalnych. Wysokość dofinansowania kosztów kwalifikowanych oscylować będzie między 30 a 45 proc.

  Dofinansowanie będzie wynosić do 20 tys. zł jeśli wymiana będzie dotyczyć pomp ciepła  powietrze/woda oraz inwestycji wymiany stolarki okiennej i drzwiowej lub montażu wentylacji. Do 15 tys. zł będą mogły dostać osoby, które będą chciały zastosować inne źródła ciepła albo podłączenie do efektywnego źródła ciepła w budynku. Z kolei do 5 tys. zł dostaną ci, którzy będą chcieli wymienić same okna i drzwi.

  Źródła: NFOŚiGW
  Fot.: pixabay.com

   

  Udostępnij w mediach społecznościowych:

   Formularz zapytań - w czym możemy pomóc?

   Nasze usługi marketingoweUsługi najlepszych Wykonawców OZE

   ReklamaArtykułLinkowanieWsparcie sprzedażyObsługa KlientaInne usługi

   Jesteś zainteresowany instalacją OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, magazyn energii lub inna usługa)? Kliknij w ten baner.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Jesteś zainteresowany usługami marketingowymi? Kliknij w ten baner.

   Instalacja fotowoltaikiInstalacja pompy ciepłaMagazyn energiiWymiana piecaTermomodernizacjaInne usługi OZE

   Wybierając Wykonawcę, kieruję się w pierwszej kolejności:
   Wysoką jakościąGwarancjąCzasem realizacjiCenąInne

   Rodzaj użytkownika:
   Osoba indywidualnaFirmaRolnikSpółdzielnia

   Kiedy planujesz instalację?
   TerazDo 3 miesięcyDo 6 miesięcyDo 12 miesięcy

   W celu umówienia spotkania wypełnij poniższy formularz. Doradca wybranej dla Ciebie najlepszej firmy skontaktuje się z Tobą możliwie szybko.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Administratorem Twoich danych osobowych pozostawionych na portalu jest właściciel portalu TOP-OZE.pl Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

   Chcesz być częścią TOP-OZE? Dołącz do nas!

   TOP-OZE.pl - o Nas
   Portal z aktualnymi informacjami z rynku OZE, a w szczególności: fotowoltaika, wymiana pieców i instalacja pomp ciepła.
   Informacja o polecanych: Wykonawcach, Producentach OZE
    
   Informacje o programach, dofinansowaniach dla osób zainteresowanych systemem fotowoltaicznym i pompami ciepła
   Pomożemy znaleźć dobrych Pracowników i Pracodawców
   Kontakt

   Marketing Relacji Sp. z o.o.
   ul. Mangalia 4, lok. 206
   02-758 Warszawa
   NIP 9512275561

   Copyright © 2021 TOP-OZE.pl  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Polityka prywatności  •  Regulamin

   Realizacja: Bazinga