Pekao S.A. i PKO BP S.A. w programie „Czyste Powietrze”? NFOŚiGW odpowiada - Branża OZE w Polsce | Top-Oze
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje z rynku OZE oraz prezent!
Partnerzy
x

  Pekao S.A. i PKO BP S.A. w programie „Czyste Powietrze”? NFOŚiGW odpowiada

  Opr.: Artur Pokorski, 16.02.2022, godz. 9:38

  Banki Pekao S.A. i PKO BP S.A. nie zdecydowały się w 2021 roku na przystąpienie do naboru wniosków, w celu zawarcia umów o współpracy z NFOŚiGW i wfośigw, na zasadach określonych w programie „Czyste Powietrze” – mówi portalowi TOP-OZE.pl Sławomir Kmiecik z wydziału promocji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zaznacza jednak, że prowadzone są rozmowy w kontekście innej formuły współpracy we wdrażaniu programu „Czyste Powietrze”.

   

  Kmiecik informuje również, że „nie znamy terminu uruchomienia możliwości składania wniosków o dofinansowanie w ww. bankach, a decyzja o przystąpieniu do programu ‘Czyste Powietrze” i uruchomienie Kredytu Czyste Powietrze leży po stronie banków”.

  Natomiast wspomniane negocjacje dotyczą oferowanego przez NFOŚIGW interfejsu programistycznego API-GWD. – Rozwiązanie umożliwia udostępnianie elektronicznej wersji wniosku od dofinansowanie przez partnerów programu na ich stronach internetowych – tłumaczy Kmiecik.

  Z Pekao S.A. rozmowy te nie zostały jeszcze sfinalizowane, bank nie przekazał ostatecznych decyzji dotyczących formy przystąpienia do wdrażania programu – zaznacza doradca NFOŚiGW.

  Bank PKO BP S.A planuje współpracę przy wdrażaniu Programu na zasadzie API GWD. Aktualnie trwają po stronie banku przygotowania techniczne w celu umożliwienia składania wniosków przez stronę banku – zapewnia.

  Bank Pekao S.A. i Bank PKO BP S.A. są największymi polskimi bankami. Oznacza to, że swoje konta ma w nich wielu klientów indywidualnych, a do właśnie dla tej grupy powstało „Czyste Powietrze”. – Przystąpienie tych banków do współpracy przy wdrażaniu programu będzie miało wpływ na znaczne zwiększenie jego dostępności – mówi pracownik Funduszu.

   

  Banki w programie „Czyste Powietrze”

  Co oferują banki w ramach współpracy z „Czystym powietrzem”? – Te które przystąpiły do wdrażania programu w ramach naboru przeprowadzonego w 2021 r. w swojej ofercie wprowadziły kredyt, który jest przeznaczony na finansowanie kosztów przedsięwzięcia realizowanego w ramach programu – tłumaczy Kmiecik i dodaje że „ten rodzaj kredytu ma jedną wspólną nazwę ‘Kredyt Czyste Powietrze”.

  Poza tym banki w ramach współpracy przyjmują też wnioski o dotację w ramach „Czystego Powietrza”.  Dotacja jest powiązana z kredytem i po części jest przeznaczona na spłatę zaciągniętej pożyczki.

  Oferty dotyczące Kredytu Czyste Powietrze są indywidualnie prezentowane przez banki, które wdrażają Program – wyjaśnia Kmiecik i dodaje, że „dodatkowo kredyty udzielane w ramach programu mogą zostać objęte gwarancjami BGK”. – Do tej pory sześć banków podpisało umowy umożliwiające zabezpieczanie kredytów gwarancją.

  W programie „Czyste Powietrze” jest aktualnie siedem banków. W sześciu z nich można składać wnioski o dofinansowanie tj. Alior Bank S.A., BOŚ S.A., BNP Paribas Bank Polska S.A., Credit Agricole Bank S.A. oraz banki spółdzielcze – BPS S.A.  z 36 bankami oraz SGB-Bank S.A. z 17 bankami zrzeszonymi.

  Większość banków rozpoczęła przyjmowanie wniosków pod koniec 2021 roku. Alior Bank S.A. i BOŚ S.A. funkcjonuje w programie od lipca ubiegłego roku – przypomina Kmiecik.  Jak podaje, wedle stanu na 4 lutego banki przekazały do wfośigw 888 wniosków o dofinansowanie na łączną kwotę: dotacji 19 758 773 zł i kredytu 37 633 876 zł. – Liczba tych wniosków systematycznie rośnie.

   

  #banki #czyste_powietrze #nfośigw #pekao_sa #pko_bp_sa #wnioski #kredyty

  Źródło: TOP-OZE.pl

  Fot.: Wikipedia.Commons/Bank Pekao S.A. Białystok

  Udostępnij w mediach społecznościowych:

   Formularz zapytań - w czym możemy pomóc?

   Nasze usługi marketingoweUsługi najlepszych Wykonawców OZE

   ReklamaArtykułLinkowanieWsparcie sprzedażyObsługa KlientaInne usługi

   Jesteś zainteresowany instalacją OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, magazyn energii lub inna usługa)? Kliknij w ten baner.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Jesteś zainteresowany usługami marketingowymi? Kliknij w ten baner.

   Instalacja fotowoltaikiInstalacja pompy ciepłaMagazyn energiiWymiana piecaTermomodernizacjaInne usługi OZE

   Wybierając Wykonawcę, kieruję się w pierwszej kolejności:
   Wysoką jakościąGwarancjąCzasem realizacjiCenąInne

   Rodzaj użytkownika:
   Osoba indywidualnaFirmaRolnikSpółdzielnia

   Kiedy planujesz instalację?
   TerazDo 3 miesięcyDo 6 miesięcyDo 12 miesięcy

   W celu umówienia spotkania wypełnij poniższy formularz. Doradca wybranej dla Ciebie najlepszej firmy skontaktuje się z Tobą możliwie szybko.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Administratorem Twoich danych osobowych pozostawionych na portalu jest właściciel portalu TOP-OZE.pl Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

   Chcesz być częścią TOP-OZE? Dołącz do nas!

   TOP-OZE.pl - o Nas
   Portal z aktualnymi informacjami z rynku OZE, a w szczególności: fotowoltaika, wymiana pieców i instalacja pomp ciepła.
   Informacja o polecanych: Wykonawcach, Producentach OZE
    
   Informacje o programach, dofinansowaniach dla osób zainteresowanych systemem fotowoltaicznym i pompami ciepła
   Pomożemy znaleźć dobrych Pracowników i Pracodawców
   Kontakt

   Marketing Relacji Sp. z o.o.
   ul. Mangalia 4, lok. 206
   02-758 Warszawa
   NIP 9512275561

   Copyright © 2021 TOP-OZE.pl  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Polityka prywatności  •  Regulamin

   Realizacja: Bazinga