OZE alternatywą dla lokat bankowych - Branża OZE w Polsce | Top-Oze
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje z rynku OZE oraz prezent!
Partnerzy
x

  OZE alternatywą dla lokat bankowych

  Michał Budzyński, 24.08.2021 r. godz. 16:34

  Załóżmy, że mamy zgromadzone jakieś oszczędności i nie mamy pomysłu, co z nimi zrobić. Inwestycje na giełdzie wymagają wiedzy, doświadczenia i  trochę szczęścia. Inwestowanie w nieruchomości wymaga sporego kapitału, a często atrakcyjne oferty posiadają bariery formalno- prawne i generują nieprzewidziane koszty. Oszczędzanie pieniędzy w banku może być aktualnie równie zyskowne, jak trzymanie gotówki w słoiku, a nawet mniej. Najlepiej więc zainwestować w coś, co nieustannie się rozwija…

  Inflacja, lokaty i śmiesznie niskie stopy procentowe

  Banki wydają się kopalnią pieniędzy. Średnieoprocentowanie lokat bankowych w systemie 6-12 miesięcy w tym roku nie przekracza 0,1%. Oznacza to, że przy takich wskaźnikach na lokatach praktycznie nie da się zarabiać. No chyba, że ktoś otworzy własny bank. Jeśli do powyższych czynników dodamy koszty obsługi i podatek, to na takim oszczędzaniu możemy nawet dokładać! Sytuacji takiej nie widzieliśmy od blisko 15 lat, a to za sprawą rekordowo wysokiej inflacji, która na koniec lipca oscylowała na poziomie 5%. Raczej nie ma co liczyć na szybkie odwrócenie tej sytuacji. Wisi nad światem ryzyko IV fali i kolejnych lockdownów, a wciąż niemalże wszystkie branże odczuwają skutki pandemii i zaciskają pasa. Większość, oprócz branży odnawialnych źródeł energii.

  OZE odporne na pandemie covid-19

  Pod względem gospodarczym rok 2020 zdecydowanie należał do OZE. Branża nie tylko nie odczuła specjalnie ograniczeń spowodowanych pandemią, ale  odnotowała ok. 200 proc. wzrost poziomu sprzedaży. Nastąpił  też w całej branży znaczny wzrost zatrudnienia.  Trend rozwoju branży OZE i zdefiniowanie celów klimatycznych miało miejsce jeszcze przed pandemią. Sama pandemia nie odsunęła również planów konsumentów na zmniejszenie rachunków za energię tym bardziej, że inwestycje takie są nieustannie dotowane. Jedynym realnym zagrożeniem dla OZE jest więc polityka, nie mniej biorąc pod uwagę cele i reguły obowiązujące w UE, możemy być spokojni. Od wielu lat UE i rządy innych krajów, tym Polski intensywnie pracują nad redukowaniem emisji dwutlenku węgla. dotyczące OZE. Oznacza to, że przez wiele  najbliższych lat, rządy będą wspierały proekologiczne programy. Oznacza to, że nie powinny nastąpić istotne zmiany w prawie,  które mogłyby znacząco powstrzymać zielone inwestycje w kolejnych dekadach. Ponadto wraz z dynamiką rozwoju firm specjalizujących się w odnawialnych źródłach energii, rośnie również rynek pracy w tym sektorze.

  Pewny zwrot kapitału i pewny zysk

  W czasie większości kryzysów gospodarczych dobrą inwestycją było złoto. Kryzysy jednak nie trwają wiecznie i okazji do powiększania kapitału może nie być wiele. Natomiast ludzie od zawsze potrzebowali energii i raczej nic w kolejnych latach tego nie zmieni. Dlaczego więc nie inwestować w odnawialne jej źródła? Farma fotowoltaiczna potrafi się zwrócić w ciągu ok. 10 lat, a później będzie generowała niemalże czystą gotówkę. Natomiast mikroinstalacja fotowoltaiczna w domu nie tylko zwróci się w ciągu 6-8 lat, ale zredukuje nam ok. 10 razy koszty energii w przyszłości i podwyższy wartość naszej nieruchomości ok. 10%. Z pompą ciepła będzie podobnie.
  Warto też pamiętać o realnym, korzystnym wpływie na klimat i środowisko.
  Im więcej osób zaangażuje się w OZE, tym szybciej będziemy oddychali czystym powietrzem.

  Tagi:, inwestowanie w OZE,OZE, fotowoltaika, pompy ciepła, farmy fotowoltaiczne, lokaty bankowe, czyste powietrze.

  Foto: canva.com

  Udostępnij w mediach społecznościowych:

   Formularz zapytań - w czym możemy pomóc?

   Nasze usługi marketingoweUsługi najlepszych Wykonawców OZE

   ReklamaArtykułLinkowanieWsparcie sprzedażyObsługa KlientaInne usługi

   Jesteś zainteresowany instalacją OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, magazyn energii lub inna usługa)? Kliknij w ten baner.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Jesteś zainteresowany usługami marketingowymi? Kliknij w ten baner.

   Instalacja fotowoltaikiInstalacja pompy ciepłaMagazyn energiiWymiana piecaTermomodernizacjaInne usługi OZE

   Wybierając Wykonawcę, kieruję się w pierwszej kolejności:
   Wysoką jakościąGwarancjąCzasem realizacjiCenąInne

   Rodzaj użytkownika:
   Osoba indywidualnaFirmaRolnikSpółdzielnia

   Kiedy planujesz instalację?
   TerazDo 3 miesięcyDo 6 miesięcyDo 12 miesięcy

   W celu umówienia spotkania wypełnij poniższy formularz. Doradca wybranej dla Ciebie najlepszej firmy skontaktuje się z Tobą możliwie szybko.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Administratorem Twoich danych osobowych pozostawionych na portalu jest właściciel portalu TOP-OZE.pl Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

   Chcesz być częścią TOP-OZE? Dołącz do nas!

   TOP-OZE.pl - o Nas
   Portal z aktualnymi informacjami z rynku OZE, a w szczególności: fotowoltaika, wymiana pieców i instalacja pomp ciepła.
   Informacja o polecanych: Wykonawcach, Producentach OZE
    
   Informacje o programach, dofinansowaniach dla osób zainteresowanych systemem fotowoltaicznym i pompami ciepła
   Pomożemy znaleźć dobrych Pracowników i Pracodawców
   Kontakt

   Marketing Relacji Sp. z o.o.
   ul. Mangalia 4, lok. 206
   02-758 Warszawa
   NIP 9512275561

   Copyright © 2021 TOP-OZE.pl  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Polityka prywatności  •  Regulamin

   Realizacja: Bazinga