Ograniczenia w łańcuchach dostaw i kryzys nie dotyczy elektryków? W skali globalnej branża notuje kolejne wzrosty - Branża OZE w Polsce | Top-Oze
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje z rynku OZE oraz prezent!
Partnerzy
x

  Ograniczenia w łańcuchach dostaw i kryzys nie dotyczy elektryków? W skali globalnej branża notuje kolejne wzrosty

  Opr.: Artur Pokorski, 24.02.2022, godz. 8:12

  W całym 2012 roku na całym świecie sprzedano około 130 000 samochodów elektrycznych. Dziś tyle sprzedaje się w ciągu jednego tygodnia – wylicza Międzynarodowa Agencja Energetyczna. Z opublikowanych danych wynika, że branża mimo pandemii rozwija się bardzo dynamicznie rok po roku bijąc kolejne rekordy.

   

  Twórcy raportu wskazują, że to właśnie ostatnie trzy lata były wyjątkowo udane dla rozwoju elektromobilności na całym świecie, a pandemia i spowodowane nią problemy w płynności dostaw nie powstrzymały dynamicznego wzrostu sprzedaży.

  W 2019 r. 2,2 mln samochodów elektrycznych sprzedano, co stanowi zaledwie 2,5 proc. światowej sprzedaży samochodów. W 2020 r. cały rynek samochodów skurczył się, ale sprzedaż elektryków przełamała trend, wzrastając do 3 milionów i stanowiąc 4,1 proc. całkowitej sprzedaży. W 2021 r. sprzedaż samochodów elektrycznych wzrosła ponad dwukrotnie, do 6,6 mln, co stanowi blisko 9 proc. światowego rynku motoryzacyjnego i ponad trzykrotnie zwiększył swój udział w rynku sprzed dwóch lat. Cały wzrost netto globalnej sprzedaży samochodów w 2021 r. pochodził z aut elektrycznych” – czytamy.

  Sprzedaż elektryków jest zwykle wyższa w drugiej połowie roku. Jak wskazują autorzy raportu, w grudniu 2021 roku z salonów wyjechało ponad dwa i pół razy więcej aut niż w styczniu – biorąc pod uwagę trzy największe rynki.

   

  Lider sprzedaży samochodów elektrycznych

  Światowym liderem sprzedaży samochodów elektrycznych w 2021 roku były Chiny ze wskaźnikiem 3,4 mln, osiągnęły pod tym względem trzy razy lepszy wynik niż rok wcześniej. Co więcej w ubiegłym roku w Państwie Środka tylko, sprzedano więcej elektryków niż rok wcześniej na całym globie. Celem rządu w Pekinie jest osiągnięcie 20-procentowego udziału elektryków w ogólnej sprzedaży samochodów do 2025 roku.

  Branża kwietnie także w Europie, gdzie w 2021 roku odnotowała 70-procentowy wzrost do roku wcześniejszego. Na Starym kontynencie sprzedano w zeszłym roku 2,3 mln elektryków. „Chociaż roczny wzrost był wolniejszy niż w 2020 r., kiedy sprzedaż wzrosła ponad dwukrotnie, miało to miejsce w kontekście całego europejskiego rynku motoryzacyjnego, który nie otrząsnął się z pandemii” – czytamy. Podobnie jak w przypadku Chin, sprzedaż najwyższe wskaźniki osiągnęła pod koniec roku, zagotowując szczyt w grudniu. Samochody elektryczne na naszym kontynencie stanowiły wzeszłym roku 17 proc. sprzedaży.

  Wskaźniki poprawiły się w Stanach Zjednoczonych, gdzie sprzedaż w zeszłym roku wzrosła dwukrotnie w porównaniu do 2020 r., przekraczając pół miliona.

  Szacuje się, że obecnie na całym świecie jeździ ok. 16 mln samochodów elektrycznych.

   

  #samochody_elektryczne #sprzedaż #łańcuchy_dostaw

  Źródło: IEA

  Fot.: Pixabay.com

  Udostępnij w mediach społecznościowych:

   Formularz zapytań - w czym możemy pomóc?

   Nasze usługi marketingoweUsługi najlepszych Wykonawców OZE

   ReklamaArtykułLinkowanieWsparcie sprzedażyObsługa KlientaInne usługi

   Jesteś zainteresowany instalacją OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, magazyn energii lub inna usługa)? Kliknij w ten baner.






   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Jesteś zainteresowany usługami marketingowymi? Kliknij w ten baner.

   Instalacja fotowoltaikiInstalacja pompy ciepłaMagazyn energiiWymiana piecaTermomodernizacjaInne usługi OZE

   Wybierając Wykonawcę, kieruję się w pierwszej kolejności:
   Wysoką jakościąGwarancjąCzasem realizacjiCenąInne

   Rodzaj użytkownika:
   Osoba indywidualnaFirmaRolnikSpółdzielnia

   Kiedy planujesz instalację?
   TerazDo 3 miesięcyDo 6 miesięcyDo 12 miesięcy

   W celu umówienia spotkania wypełnij poniższy formularz. Doradca wybranej dla Ciebie najlepszej firmy skontaktuje się z Tobą możliwie szybko.






   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Administratorem Twoich danych osobowych pozostawionych na portalu jest właściciel portalu TOP-OZE.pl Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

   Chcesz być częścią TOP-OZE? Dołącz do nas!

   TOP-OZE.pl - o Nas
   Portal z aktualnymi informacjami z rynku OZE, a w szczególności: fotowoltaika, wymiana pieców i instalacja pomp ciepła.
   Informacja o polecanych: Wykonawcach, Producentach OZE
    
   Informacje o programach, dofinansowaniach dla osób zainteresowanych systemem fotowoltaicznym i pompami ciepła
   Pomożemy znaleźć dobrych Pracowników i Pracodawców
   Kontakt

   Marketing Relacji Sp. z o.o.
   ul. Mangalia 4, lok. 206
   02-758 Warszawa
   NIP 9512275561

   Copyright © 2021 TOP-OZE.pl  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Polityka prywatności  •  Regulamin

   Realizacja: Bazinga