Nowe inicjatywy rządowe wspierające magazyny energii oraz przydomowe elektrownie wiatrowe - Branża OZE w Polsce | Top-Oze
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje z rynku OZE oraz prezent!
Partnerzy
x

  Nowe inicjatywy rządowe wspierające magazyny energii oraz przydomowe elektrownie wiatrowe

  Paulina Molenda, 05.02.2024 r. godz. 19:25

  W obliczu wyzwań związanych ze zmianą klimatu oraz potrzeby zwiększenia udziału odnawialnych źródeł energii, polski rząd zapowiada wprowadzenie serii inicjatyw mających na celu wsparcie transformacji energetycznej kraju. Kluczowym elementem tych zmian jest zapowiedź przez minister klimatu i środowiska, Paulinę Hennig-Kloskę, zabezpieczenia środków na dotacje w ramach nowej edycji programu Mój Prąd oraz zintensyfikowania wsparcia dla gospodarstw domowych inwestujących w magazyny energii i przydomowe elektrownie wiatrowe.

  Dofinansowanie

  Program Mój Prąd, będący dotąd istotnym narzędziem w promowaniu energetyki prosumenckiej, przechodzi obecnie fazę rewizji. Ministerstwo klimatu i środowiska planuje nie tylko kontynuację tego programu, ale również jego ulepszenie, aby rozwiązać istniejące problemy związane z podłączeniami i wydajnością instalacji fotowoltaicznych. Nowa edycja programu, mająca zostać uruchomiona w ciągu najbliższych miesięcy, ma stanowić odpowiedź na te wyzwania.

  Dodatkowo, w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na magazynowanie energii, minister Hennig-Kloska zapowiada pozyskanie dodatkowych środków unijnych z Funduszu Modernizacyjnego. Środki te mają być przeznaczone na wsparcie instalacji magazynów energii oraz przydomowych elektrowni wiatrowych, co jest kluczowe dla zwiększenia stabilności i efektywności sieci energetycznej w Polsce.

  Kwestia zanieczyszczenia powietrza również nie umknęła uwadze ministerstwa, które zapewnia o zabezpieczeniu środków na program Czyste Powietrze. Ten program, skupiający się na walce ze smogiem, ma być kontynuowany z nową pulą finansową, co ma zapewnić sprawne rozpatrywanie wniosków i wypłaty dotacji.

  W kontekście zbliżającego się zakończenia okresu zamrożenia cen energii, ministerstwo rozważa różne strategie mające na celu ochronę gospodarstw domowych przed wzrostem cen. Minister zapowiada, że w ciągu najbliższych miesięcy zostaną przedstawione nowe propozycje, mające na celu wsparcie konsumentów i jednoczesne promowanie efektywności energetycznej.

  Na horyzoncie pojawia się również inicjatywa utworzenia funduszu transformacyjnego, który ma wspierać projekty związane z transformacją energetyczną Polski. Finansowanie tego funduszu ma pochodzić między innymi ze sprzedaży praw do emisji w ramach ETS, co ma przyspieszyć przejście na bardziej zrównoważone i efektywne energetycznie rozwiązania.

   

  Źródło: Gram w zielone

  #OZE #Energetyka #Magazynyenergii #Elektrowniewiatrowe #MójPrąd #Polska

  Udostępnij w mediach społecznościowych:

   Formularz zapytań - w czym możemy pomóc?

   Nasze usługi marketingoweUsługi najlepszych Wykonawców OZE

   ReklamaArtykułLinkowanieWsparcie sprzedażyObsługa KlientaInne usługi

   Jesteś zainteresowany instalacją OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, magazyn energii lub inna usługa)? Kliknij w ten baner.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Jesteś zainteresowany usługami marketingowymi? Kliknij w ten baner.

   Instalacja fotowoltaikiInstalacja pompy ciepłaMagazyn energiiWymiana piecaTermomodernizacjaInne usługi OZE

   Wybierając Wykonawcę, kieruję się w pierwszej kolejności:
   Wysoką jakościąGwarancjąCzasem realizacjiCenąInne

   Rodzaj użytkownika:
   Osoba indywidualnaFirmaRolnikSpółdzielnia

   Kiedy planujesz instalację?
   TerazDo 3 miesięcyDo 6 miesięcyDo 12 miesięcy

   W celu umówienia spotkania wypełnij poniższy formularz. Doradca wybranej dla Ciebie najlepszej firmy skontaktuje się z Tobą możliwie szybko.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Administratorem Twoich danych osobowych pozostawionych na portalu jest właściciel portalu TOP-OZE.pl Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

   Chcesz być częścią TOP-OZE? Dołącz do nas!

   TOP-OZE.pl - o Nas
   Portal z aktualnymi informacjami z rynku OZE, a w szczególności: fotowoltaika, wymiana pieców i instalacja pomp ciepła.
   Informacja o polecanych: Wykonawcach, Producentach OZE
    
   Informacje o programach, dofinansowaniach dla osób zainteresowanych systemem fotowoltaicznym i pompami ciepła
   Pomożemy znaleźć dobrych Pracowników i Pracodawców
   Kontakt

   Marketing Relacji Sp. z o.o.
   ul. Mangalia 4, lok. 206
   02-758 Warszawa
   NIP 9512275561

   Copyright © 2021 TOP-OZE.pl  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Polityka prywatności  •  Regulamin

   Realizacja: Bazinga