Kryptowaluty i OZE. - Branża OZE w Polsce | Top-Oze
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje z rynku OZE oraz prezent!
Partnerzy
x

  Kryptowaluty i OZE.

  Michał Budzyński, 20.08.2021 r. godz. 15:26

  Brzmi trochę jak żart, nie mniej połączenie takie z każdym miesiącem nabiera większego znaczenia. Wielu ekologów sceptycznie nastawionych jest do wirtualnych walut, ponieważ ich generowanie pochłania wiele energii elektrycznej. Rynek kryptowalut rozwija się jednak w takim tempie, że raczej nic nie jest w stanie go zatrzymać. Nawet największe przedsiębiorstwo e-commerce na świecie Amazon zamierza rozszerzyć działalność w tym obszarze. Czy koparki kryptowalut mogą stanowić znaczący udział w rynku energii?

  OZE  

  Biznes zyskowny, ale energochłonny
  Wbrew pozorom kopanie kryptowalut nie wydaje się jakimś bardzo skomplikowanym procesem. To w skrócie udostępnianie mocy obliczeniowej naszego urządzenia w sieci w celu dokonywania zadań kryptograficznych, a dokładniej wydobywania cyfrowych coinów. Koparka kryptowalut to praktycznie komputer z jedną lub częściej wieloma kartami graficznymi działającymi w systemie ciągłej pracy 24h na dobę. Jak się łatwo domyślić o naszych wynikach będzie decydowała wydajność sprzętowa naszego urządzenia. Za wzrostem mocy zwiększy się również pobór jego energii. Inwestycje sprzętowe potrafią już dziś zwrócić się w niespełna rok, a więc biznes ten wydaje się rozwojowy w perspektywie najbliższych lat. Optymistyczne wyniki na przestrzeni ostatnich miesięcy nie dają jednak gwarancji na stały wzrost kursów w przyszłości. W pesymistycznym scenariuszu możemy nasze zyski bilansować kosztami energii, które śmiało możemy obstawiać, że z każdym rokiem będą rosły o minimum 10%.
  Jest ryzyko, ale jest również OZE
  Inwestując w koparki do kryptowalut idealnie byłoby mieć, więc darmową energię. Przy takim biznesie nasza instalacja fotowoltaiczna może zacząć szybciej się zwracać, z korzyścią dla sieci dystrybucyjnej. Należy jednak się liczyć z tym, iż panele fotowoltaiczne mogą pokryć nam dzienne zapotrzebowanie na prąd w słoneczne miesiące. Nie należy się spodziewać całkowitego braku kosztów zasilania koparek.
  Poza darmowym prądem istotne korzyści z paneli wynikają również z pewnego uniezależnienia się od wzrostów cen energii elektrycznej. Mało kto bowiem w swoim biznesplanie zakłada prognozowany wzrost cen prądu. Każda zatem wartość wyprodukowanej przez naszą instalację energii pomniejsza koszty utrzymania naszej inwestycji, a co za tym idzie skraca okres zwrotu wniesionego kapitału.
  Byłbym jednak ostrożny z wkalkulowaniem koparek do kryptowalut w ewentualnym projekcie nowej instalacji PV w domu. Rynek ten może być nieobliczalny i podejmowane decyzje mogą mieć poważne konsekwencje w przyszłości. W przypadku ryzyka braku zysku na rynku wirtualnych walut, możemy zostać z dużą nadprodukcją energii, którą będzie ciężko odebrać lub sprzedać do przedsiębiorstwa energetycznego. Ponadto nadmierna nadprodukcja powoduje również dodatkowe obciążenie sieci elektroenergetycznej i ryzyko awarii. Warto więc śledzić portale branżowe pod względem wprowadzanych zmian w rozliczeniach prosumentów, aby dobrze oszacować swoje realne oszczędności.
  Tagi:, fotowoltaika, kryptowaluty, koparki kryptowalut i oze.
  Foto: canva.com

   

  Udostępnij w mediach społecznościowych:

   Formularz zapytań - w czym możemy pomóc?

   Nasze usługi marketingoweUsługi najlepszych Wykonawców OZE

   ReklamaArtykułLinkowanieWsparcie sprzedażyObsługa KlientaInne usługi

   Jesteś zainteresowany instalacją OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, magazyn energii lub inna usługa)? Kliknij w ten baner.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Jesteś zainteresowany usługami marketingowymi? Kliknij w ten baner.

   Instalacja fotowoltaikiInstalacja pompy ciepłaMagazyn energiiWymiana piecaTermomodernizacjaInne usługi OZE

   Wybierając Wykonawcę, kieruję się w pierwszej kolejności:
   Wysoką jakościąGwarancjąCzasem realizacjiCenąInne

   Rodzaj użytkownika:
   Osoba indywidualnaFirmaRolnikSpółdzielnia

   Kiedy planujesz instalację?
   TerazDo 3 miesięcyDo 6 miesięcyDo 12 miesięcy

   W celu umówienia spotkania wypełnij poniższy formularz. Doradca wybranej dla Ciebie najlepszej firmy skontaktuje się z Tobą możliwie szybko.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Administratorem Twoich danych osobowych pozostawionych na portalu jest właściciel portalu TOP-OZE.pl Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

   Chcesz być częścią TOP-OZE? Dołącz do nas!

   TOP-OZE.pl - o Nas
   Portal z aktualnymi informacjami z rynku OZE, a w szczególności: fotowoltaika, wymiana pieców i instalacja pomp ciepła.
   Informacja o polecanych: Wykonawcach, Producentach OZE
    
   Informacje o programach, dofinansowaniach dla osób zainteresowanych systemem fotowoltaicznym i pompami ciepła
   Pomożemy znaleźć dobrych Pracowników i Pracodawców
   Kontakt

   Marketing Relacji Sp. z o.o.
   ul. Mangalia 4, lok. 206
   02-758 Warszawa
   NIP 9512275561

   Copyright © 2021 TOP-OZE.pl  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Polityka prywatności  •  Regulamin

   Realizacja: Bazinga