„Kopciuszek musi zniknąć” czyli Poznań dopłaca do wymiany „kopciuchów”. Jaką dotację można otrzymać? - Branża OZE w Polsce | Top-Oze
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje z rynku OZE oraz prezent!
Partnerzy
x

  „Kopciuszek musi zniknąć” czyli Poznań dopłaca do wymiany „kopciuchów”. Jaką dotację można otrzymać?

  Opr.: Artur Pokorski, 17.02.2022, godz. 19:00

  W Poznaniu pod hasłem „Kopciuszek musi zniknąć” ruszył miejski program Kawka Bis, którego celem jest promocja likwidacji tzw. kopciuchów. W tym roku ratusz przeznaczył na dopłaty do wymiany źródeł ciepła 15 mln zł. W ten sposób władze chcą zachęcić poznaniaków do wymiany przestarzałych instalacji, a tym samym do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń.

   

  Program oferuje mieszkańcom pozyskanie dofinansowania do likwidacji „kopciuchów” zasilanych węglem czy drewnem. Beneficjenci będą mogli zainwestować m.in. w systemy ogrzewania elektrycznego, gazowego czy przyłączenia do miejskich sieci ciepłowniczych. Jest też możliwość zainwestowania w pompy ciepła połączone z fotowoltaiką.

  Władze miasta zapowiedziały, że tegoroczna edycja została zmieniona na potrzeby mieszkańców. Uproszczono bowiem procedurę oraz zwiększono budżet programu, co ma poszerzyć grono poznaniaków, którzy z niego skorzystają.

  Mieszkańcy będą zachęcani do inwestycji w wymianę przestarzałych źródeł ciepła poprzez spot w konwencji kryminału „Kopciuszek musi zniknąć”. Poza tym zaplanowano też „Wieczorki autorskie z Kawką”, które mają odbywać się w osiedlowych filiach Biblioteki Raczyńskich. Uczestniczy będą mogli zapoznać się z nowymi zasadami programu.

  Budżet programu Kawka Bis w 2022 roku to 15 mln zł. Poznaniacy mogą starać się o dopłatę do 12 tys. zł na wymianę kopciuchów na ogrzewanie z sieci ciepłowniczej, elektryczne albo gazowe. Do 15 tys. zł mogą ubiegać się osoby, które chcą wymienić piec na pompę ciepła oraz do 20 tys. zł na pompę ciepła połączoną z fotowoltaiką, albo ogrzewanie elektryczne połączone z fotowoltaiką.

  Magistrat poinformował, że żeby wziąć udział w programie należy złożyć wniosek w formie papierowej, albo elektronicznej za pośrednictwem  Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP). Nabór trwa do 31. lipca br. „Osoby, które nie mają funduszy na wymianę pieca, mogą zastosować odroczoną płatność faktury i rozliczyć się z wykonawcą później, już po otrzymaniu dofinansowania z urzędu miasta” – czytamy.

  Mieszkańcy Poznania muszą się spieszyć z wymianą „kopciuchów”. Od 2024 roku osoby, które będą ogrzewały budynek piecami pozaklasowymi, będą karane grzywną do 5 tys. zł. „Ograniczenia i zakazy w zakresie eksploatacji na terenie Poznania instalacji, w których następuje spalanie paliw, wprowadziła uchwała Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z grudnia 2017 r. Osoby, które posiadają stary piec centralnego ogrzewania, mają czas na jego likwidację do końca 2023 r., a korzystający z pieców kaflowych – do końca 2025 r” – przypomina Polska Agencja Prasowa.

   

   

  #poznań #kopciuchy #5_tys_zł #grzywna #kopciuszek #kawka_bis

  Źródło: PAP

  Fot.: Przemysław Turlej/Flickr.com

  Udostępnij w mediach społecznościowych:

   Formularz zapytań - w czym możemy pomóc?

   Nasze usługi marketingoweUsługi najlepszych Wykonawców OZE

   ReklamaArtykułLinkowanieWsparcie sprzedażyObsługa KlientaInne usługi

   Jesteś zainteresowany instalacją OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, magazyn energii lub inna usługa)? Kliknij w ten baner.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Jesteś zainteresowany usługami marketingowymi? Kliknij w ten baner.

   Instalacja fotowoltaikiInstalacja pompy ciepłaMagazyn energiiWymiana piecaTermomodernizacjaInne usługi OZE

   Wybierając Wykonawcę, kieruję się w pierwszej kolejności:
   Wysoką jakościąGwarancjąCzasem realizacjiCenąInne

   Rodzaj użytkownika:
   Osoba indywidualnaFirmaRolnikSpółdzielnia

   Kiedy planujesz instalację?
   TerazDo 3 miesięcyDo 6 miesięcyDo 12 miesięcy

   W celu umówienia spotkania wypełnij poniższy formularz. Doradca wybranej dla Ciebie najlepszej firmy skontaktuje się z Tobą możliwie szybko.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Administratorem Twoich danych osobowych pozostawionych na portalu jest właściciel portalu TOP-OZE.pl Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

   Chcesz być częścią TOP-OZE? Dołącz do nas!

   TOP-OZE.pl - o Nas
   Portal z aktualnymi informacjami z rynku OZE, a w szczególności: fotowoltaika, wymiana pieców i instalacja pomp ciepła.
   Informacja o polecanych: Wykonawcach, Producentach OZE
    
   Informacje o programach, dofinansowaniach dla osób zainteresowanych systemem fotowoltaicznym i pompami ciepła
   Pomożemy znaleźć dobrych Pracowników i Pracodawców
   Kontakt

   Marketing Relacji Sp. z o.o.
   ul. Mangalia 4, lok. 206
   02-758 Warszawa
   NIP 9512275561

   Copyright © 2021 TOP-OZE.pl  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Polityka prywatności  •  Regulamin

   Realizacja: Bazinga