Kilka słów o chińskich panelach fotowoltaicznych. - Branża OZE w Polsce | Top-Oze
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje z rynku OZE oraz prezent!
Partnerzy
x

  Kilka słów o chińskich panelach fotowoltaicznych.

  Michał Budzyński, 21.08.2021 r. godz. 22:17

  Ile to już razy słyszałem o tym, żeby przy instalacji fotowoltaicznych unikać zakupu paneli z Chin. Tego typu plotki są powtarzane z reguły przez osoby, które z fotowoltaiką mają niewiele wspólnego, lub które nie do końca orientują się w tym temacie. Faktem jest, że jesteśmy świadkami prawdziwej fotowoltaicznej rewolucji zarówno w Europie, jak i na całym świecie. Technologia ta różni się jednak od produkcji t-shirtów, nie mniej jak w każdej branży mogą się trafić produkty bardziej lub mniej rekomendowane.
  Czy zatem należy się bać chińskich paneli?

  75% światowej produkcji paneli fotowoltaicznych pochodzi z Chin
  Chiny są aktualnie niekwestionowanym liderem w produkcji paneli i wyprzedziły nawet Stany Zjednoczone. Strategia państwa środka nie jest bynajmniej nastawiona na niekontrolowane masowe „klepanie” produktów fotowoltaicznych, albowiem to właśnie Chiny stale dostarczają również nowinek technicznych w tym sektorze. Kraj ten swój sukces zawdzięcza temu, iż jest głównym producentem polikrzemu na świecie. Chińscy producenci korzystając z niskich kosztów pracy i dostępu do surowców mogą pozwolić sobie na dobrej jakości produkty w konkurencyjnej cenie. W związku z tym wielu dużych inwestorów chociażby w farmy fotowoltaiczne decyduje się właśnie na produkty chińskie. Na rynku funkcjonują jednak panele o zróżnicowanej jakości, więc warto posiłkować się opiniami i rankingami.
  Panele z listy Tier-1
  Energetyczny sektor finansowy Bloomberg stworzył listę firm godnych zaufania w zakresie fotowoltaiki określoną roboczo Tier- 1. Znalezienie się danego przedsiębiorstwa na tej liście potwierdza jego wiarygodność i stabilność finansową, określaną również skalą i historią sprzedaży. Zaledwie kilka procent producentów paneli na świecie ląduje w rankingu Bloomberga, więc można wnioskować, iż może być ona obiektywna. Wystarczy natomiast sprawdzić wspomnianą listę aby dojść do wniosku, że wiele firm pochodzi z Chin.
  Warto zaufać liderom w branży instalacyjnej
  Jeśli mamy wątpliwości co do wyboru konkretnego producenta warto zaufać komuś, kto dużo instaluje i ma dobre opinie. Przy dużych wolumenach sprzedaży instalacji fotowoltaicznych żaden poważny przedsiębiorca nie może sobie pozwolić na oferowanie produktów wątpliwej jakości. Ponadto, wiele wątpliwości mogą rozwiać internetowe komentarze klientów, a także warunki gwarancji na produkt.
  Walka ze stereotypami
  Od lat Chiny potwierdzają, że mogą być liderem w danym sektorze. Produkcja chociażby chińskich dronów DJI nie ma sobie równych, zaś firma Xiaomi wychodzi na pozycję lidera w segmencie smartfonów Europie. Można więc śmiało inwestować również w chińskie panele fotowoltaiczne, nie mniej jednak, wybór warto podeprzeć zarówno opiniami samych klientów, jak i  rankingami producentów i instalatorów.
  Należy również pamiętać o tym, że polskie produkty fotowoltaiczne są również wysokiej jakości. Wybierając rodzime produkty, wspieramy polską gospodarkę. Tak zachowuje się wiele krajów, m.in. Niemcy, korzystając w pierwszej kolejności z rodzimych produktów.
  Dlatego każdy sam powinien podjąć właściwą decyzję według swoich preferencji.
  Polecamy w szczególności śledzić ranking polskich TOP Firm specjalizujących się w OZE https://top-oze.pl/firmy/top-oze-pl-sp-z-o-o-dluga-nazwa-firmy-2/.
  Tagi:, OZE, chińskie panele fotowoltaiczne, fotowoltaika, wybór paneli fotowoltaicznych.
  Foto: canva.com

   

  Udostępnij w mediach społecznościowych:

   Formularz zapytań - w czym możemy pomóc?

   Nasze usługi marketingoweUsługi najlepszych Wykonawców OZE

   ReklamaArtykułLinkowanieWsparcie sprzedażyObsługa KlientaInne usługi

   Jesteś zainteresowany instalacją OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, magazyn energii lub inna usługa)? Kliknij w ten baner.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Jesteś zainteresowany usługami marketingowymi? Kliknij w ten baner.

   Instalacja fotowoltaikiInstalacja pompy ciepłaMagazyn energiiWymiana piecaTermomodernizacjaInne usługi OZE

   Wybierając Wykonawcę, kieruję się w pierwszej kolejności:
   Wysoką jakościąGwarancjąCzasem realizacjiCenąInne

   Rodzaj użytkownika:
   Osoba indywidualnaFirmaRolnikSpółdzielnia

   Kiedy planujesz instalację?
   TerazDo 3 miesięcyDo 6 miesięcyDo 12 miesięcy

   W celu umówienia spotkania wypełnij poniższy formularz. Doradca wybranej dla Ciebie najlepszej firmy skontaktuje się z Tobą możliwie szybko.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Administratorem Twoich danych osobowych pozostawionych na portalu jest właściciel portalu TOP-OZE.pl Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

   Chcesz być częścią TOP-OZE? Dołącz do nas!

   TOP-OZE.pl - o Nas
   Portal z aktualnymi informacjami z rynku OZE, a w szczególności: fotowoltaika, wymiana pieców i instalacja pomp ciepła.
   Informacja o polecanych: Wykonawcach, Producentach OZE
    
   Informacje o programach, dofinansowaniach dla osób zainteresowanych systemem fotowoltaicznym i pompami ciepła
   Pomożemy znaleźć dobrych Pracowników i Pracodawców
   Kontakt

   Marketing Relacji Sp. z o.o.
   ul. Mangalia 4, lok. 206
   02-758 Warszawa
   NIP 9512275561

   Copyright © 2021 TOP-OZE.pl  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Polityka prywatności  •  Regulamin

   Realizacja: Bazinga