Farma fotowoltaiczna zajmie miejsce odpadów. Już wkrótce czysta energia popłynie z brudnego miejsca! - Branża OZE w Polsce | Top-Oze
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje z rynku OZE oraz prezent!
Partnerzy
x

  Farma fotowoltaiczna zajmie miejsce odpadów. Już wkrótce czysta energia popłynie z brudnego miejsca!

  Patrycja Suder, 30.08.2022 r. godz. 9:00

  Nie tak dawno pisaliśmy o ogłoszonym przez katowickie MPGK przetargu na budowę farmy fotowoltaicznej. Projekt przewidywał zlokalizowanie inwestycji na terenie byłego składowiska odpadów. Organizatorzy właśnie rozstrzygnęli konkurs  i wyłonili jego zwycięzcę. Budową elektrowni słonecznej na miejscu zrekultywowanej, nieczynnej części wysypiska zajmie się firma Eko-Solar z Namysłowa. 

  Tereny przeznaczone pod składowanie odpadów rządzą się specyficznymi zasadami. Po zamknięciu składowiska zgodnie z przepisami nie może powstać żaden obiekt budowlany przez kolejne 50 lat. Zakazu można uniknąć wyłącznie poprzez uzyskanie odpowiednich decyzji i dokumentów zwalniających z jego przestrzegania. Katowickie Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zdecydowało się na uzyskanie odstępstwa od tego wymogu, dzięki czemu z dotychczas „brudnego” miejsca wkrótce popłynie czysta energia.

  „Dzięki inwestycji w panele fotowoltaiczne będziemy mogli korzystać z energii elektrycznej pozyskiwanej ze słońca. Będzie to kolejny ekologiczny projekt w naszej firmie, ale zyski idą dużo dalej. Przede wszystkim korzystanie z nowoczesnego źródła energii zmniejsza nasze przywiązanie do paliw kopalnych, co przyczynia się do mniejszego zanieczyszczania powietrza. Poza tym racjonalnie wykorzystujemy nieużytki, a to także ważny aspekt.” – komentuje Prezes MPGK Katowice, Andrzej Malara.

  Zgodnie z projektem wykonawca wybuduje elektrownię słoneczną o mocy 1 MW. Inwestycja złożona będzie z 2 160 modułów fotowoltaicznych, zintegrowanych z falownikami o mocy 90 kW każdy. Ponadto przy farmie PV znajdzie się stacja transformatorowa nN/Sn. Całe przedsięwzięcie wraz z towarzyszącą instalacji infrastrukturą zajmie obszar 17,5 tys. m2 i wycenione zostało na kwotę nieco ponad 5,7 mln zł. Harmonogram prac przewiduje powstanie farmy fotowoltaicznej w ciągu 6 miesięcy.

  Instalacja fotowoltaiczna swoją czystą energią zasilać będzie pobliski zakład odzysku i unieszkodliwiania odpadów. Jak twierdzi prokurent firmy Eko-Solar, Bartłomiej Jarosz – „Ta inwestycja to najlepszy przykład ekologicznej transformacji energetycznej, dążenia do niezależności i zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego”.

  Tereny wyłączone z użytku to idealne obszary do zagospodarowania pod farmy fotowoltaiczne. Nieużywane grunty, a szczególnie nieczynne wysypiska posiadają duże predyspozycje do rozwoju odnawialnych źródeł, które są ważnym elementem w procesie zazieleniania kraju.

   

  #fotowoltaika #farmaPV #OZE #energetyka #energia #odpady

  Udostępnij w mediach społecznościowych:

   Formularz zapytań - w czym możemy pomóc?

   Nasze usługi marketingoweUsługi najlepszych Wykonawców OZE

   ReklamaArtykułLinkowanieWsparcie sprzedażyObsługa KlientaInne usługi

   Jesteś zainteresowany instalacją OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, magazyn energii lub inna usługa)? Kliknij w ten baner.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Jesteś zainteresowany usługami marketingowymi? Kliknij w ten baner.

   Instalacja fotowoltaikiInstalacja pompy ciepłaMagazyn energiiWymiana piecaTermomodernizacjaInne usługi OZE

   Wybierając Wykonawcę, kieruję się w pierwszej kolejności:
   Wysoką jakościąGwarancjąCzasem realizacjiCenąInne

   Rodzaj użytkownika:
   Osoba indywidualnaFirmaRolnikSpółdzielnia

   Kiedy planujesz instalację?
   TerazDo 3 miesięcyDo 6 miesięcyDo 12 miesięcy

   W celu umówienia spotkania wypełnij poniższy formularz. Doradca wybranej dla Ciebie najlepszej firmy skontaktuje się z Tobą możliwie szybko.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Administratorem Twoich danych osobowych pozostawionych na portalu jest właściciel portalu TOP-OZE.pl Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

   Chcesz być częścią TOP-OZE? Dołącz do nas!

   TOP-OZE.pl - o Nas
   Portal z aktualnymi informacjami z rynku OZE, a w szczególności: fotowoltaika, wymiana pieców i instalacja pomp ciepła.
   Informacja o polecanych: Wykonawcach, Producentach OZE
    
   Informacje o programach, dofinansowaniach dla osób zainteresowanych systemem fotowoltaicznym i pompami ciepła
   Pomożemy znaleźć dobrych Pracowników i Pracodawców
   Kontakt

   Marketing Relacji Sp. z o.o.
   ul. Mangalia 4, lok. 206
   02-758 Warszawa
   NIP 9512275561

   Copyright © 2021 TOP-OZE.pl  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Polityka prywatności  •  Regulamin

   Realizacja: Bazinga