Fabryka Volkswagen zasilana słońcem dzięki Quanta Energy - Branża OZE w Polsce | Top-Oze
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje z rynku OZE oraz prezent!
Partnerzy
x

  Fabryka Volkswagen zasilana słońcem dzięki Quanta Energy

  Paulina Molenda na podstawie otrzymanej informacji prasowej, 11.07.2024 r.

  Quanta Energy zakończyła budowę jednej z największych farm fotowoltaicznych on- site w Europie. Instalacja o mocy 13,2 MW powstała przy fabryce Volkswagena we Wrześni i zajmuje powierzchnię odpowiadającą 26 boiskom piłkarskim. Energia produkowana przez 22 800 modułów fotowoltaicznych w całości będzie przeznaczona na autokonsumpcję.

  Fotowoltaika

  „Jesteśmy dumni ze współpracy z koncernem Volkswagen przy tym ambitnym projekcie. Zbudowaliśmy jedną z największych instalacji przyzakładowych w Europie.  Inicjatywa ta wpisuje się w szerszy kontekst transformacji energetycznej w branży motoryzacyjnej. Nasza współpraca nie tylko przyczyni się do redukcji śladu węglowego, ale także znacznie obniży koszty energii dla naszego partnera” – mówi Piotr Grzybczak, prezes Quanta Energy S.A.

  Wyjątkowość przedsięwzięcia wynika zarówno ze skali prowadzonych prac, jak i czasu jego realizacji. Prace budowlane na terenie zakładu Volkswagen we Wrześni trwały zaledwie pół roku i obejmowały między innymi budowę ważącej 310 ton konstrukcji oraz połączeniu 102 km przewodów.

  Instalacja zbudowana przez Quanta Energy składa się z ponad 22  800  modułów PV o mocy 590W. W procesie realizacji zastosowane zostały moduły bazujące na ogniwach typu N, które mają gwarantować niższy spadek wydajności modułów i wyższą sprawność.

  „Od lat konsekwentnie dążymy do tego, by spółka Volkswagen Poznań stała się w pełni neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla. Farma fotowoltaiczna, którą oddajemy dzisiaj do użytku to tylko jeden z kluczowych elementów tego procesu. Fabryka we Wrześni ma szczególnie sprzyjające warunki techniczne, a znaczna powierzchnia zakładu pozwala nam na dalszą dywersyfikację źródeł pozyskania energii” –  podkreśla dr Thomas Kreuzinger – Janik, dyrektor zakładu Volkswagen Poznań we Wrześni.

  Najlepszym dowodem na doskonałą współpracę firmy Volkswagen z Quanta Energy jest fakt, że wspólny proces dekarbonizacji będzie kontynuowany. Niebawem ma ruszyć budowa drugiej instalacji fotowoltaicznej.  Kolejna farma będzie mieć moc 3,1 MW i zajmie powierzchnie 4,27 ha. Inwestorem i głównym wykonawcą będzie również Quanta Energy.

  Budowa obu farm została sfinansowana dzięki Solas Sustainable Energy Fund ICAV. „W związku z tym, że dekarbonizacja jest kluczowym obszarem zainteresowania firm, wysoko cenimy sobie umożliwienie realizacji jednego z największych projektów autokonsumpcji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej z tak renomowanym klientem. Cenimy sobie możliwość nawiązania owocnej relacji biznesowej z firmą Quanta, która wykazała się imponującym doświadczeniem i utrzymywała wysoki poziom profesjonalizmu przez cały czas trwania współpracy”- powiedział  Sławomir Huss, partner w Solas Capital AG.

  #OZE #Fotowoltaika #PV #FarmaPV #Volkswagen

  Udostępnij w mediach społecznościowych:

   Formularz zapytań - w czym możemy pomóc?

   Nasze usługi marketingoweUsługi najlepszych Wykonawców OZE

   ReklamaArtykułLinkowanieWsparcie sprzedażyObsługa KlientaInne usługi

   Jesteś zainteresowany instalacją OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, magazyn energii lub inna usługa)? Kliknij w ten baner.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Jesteś zainteresowany usługami marketingowymi? Kliknij w ten baner.

   Instalacja fotowoltaikiInstalacja pompy ciepłaMagazyn energiiWymiana piecaTermomodernizacjaInne usługi OZE

   Wybierając Wykonawcę, kieruję się w pierwszej kolejności:
   Wysoką jakościąGwarancjąCzasem realizacjiCenąInne

   Rodzaj użytkownika:
   Osoba indywidualnaFirmaRolnikSpółdzielnia

   Kiedy planujesz instalację?
   TerazDo 3 miesięcyDo 6 miesięcyDo 12 miesięcy

   W celu umówienia spotkania wypełnij poniższy formularz. Doradca wybranej dla Ciebie najlepszej firmy skontaktuje się z Tobą możliwie szybko.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Administratorem Twoich danych osobowych pozostawionych na portalu jest właściciel portalu TOP-OZE.pl Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

   Chcesz być częścią TOP-OZE? Dołącz do nas!

   TOP-OZE.pl - o Nas
   Portal z aktualnymi informacjami z rynku OZE, a w szczególności: fotowoltaika, wymiana pieców i instalacja pomp ciepła.
   Informacja o polecanych: Wykonawcach, Producentach OZE
    
   Informacje o programach, dofinansowaniach dla osób zainteresowanych systemem fotowoltaicznym i pompami ciepła
   Pomożemy znaleźć dobrych Pracowników i Pracodawców
   Kontakt

   Marketing Relacji Sp. z o.o.
   ul. Mangalia 4, lok. 206
   02-758 Warszawa
   NIP 9512275561

   Copyright © 2021 TOP-OZE.pl  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Polityka prywatności  •  Regulamin

   Realizacja: Bazinga