Enea uruchomiła portal dla wytwórców energii elektrycznej - Branża OZE w Polsce | Top-Oze
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje z rynku OZE oraz prezent!
Partnerzy
x

  Enea uruchomiła portal dla wytwórców energii elektrycznej

  Artur Pokorski, 08.09.2021 r. godz. 17:32

  Enea Operator stworzyła witrynę dla wytwórców energii elektrycznej. Nowe medium zostało nazwane Portal Wytwórcy. „Dzięki platformie, dane planistyczne, które wytwórcy, zgodnie z tzw. wytycznymi SOGL, są zobowiązani przekazywać operatorom systemu dystrybucyjnego, będą importowane bezpośrednio do portalu za pomocą intuicyjnego narzędzia” – czytamy w komunikacie.

  OZE  

  Enea uruchomiła Portal Wytwórców

  Wytyczne SOGL od początku tego roku zobowiązują wytwórców energii elektrycznej do przesyłania operatorom systemu dystrybucyjnego danych planistycznych, które dotyczą prognoz mocy wprowadzonej do sieci.

  Poza przekazywaniem danych zgodnie z uprawnieniami, narzędzie opracowane przez Eneę Operator będzie udostępniać też wszystkie informacje pomiarowe dotyczące źródeł wytwórczych w celu weryfikacji.

  – Przez cały okres prac nad portalem przyświecał nam jeden cel: skuteczna i przede wszystkim dwukierunkowa komunikacja pomiędzy wytwórcą a naszą spółką. Zdajemy sobie sprawę, że nowe obowiązki wynikające z przepisów prawa i rozporządzenia Unii Europejskiej przysporzyły dodatkowej, analitycznej pracy przedsiębiorcom posiadającym wytwórcze źródła energii – mówił Marek Szymankiewicz, wiceprezes Enei Operator ds. infrastruktury sieciowej.
  Tworząc portal chcieliśmy ich wesprzeć, zachęcając do dalszego rozwoju OZE. Wytwórcy są znaczącymi użytkownikami sieci energetycznej, a ich działalność ma bezpośredni wpływ nie tylko na pracę Operatora Systemu Przesyłowego, ale także na działanie firm z reprezentowanego przez naszą spółkę sektora dystrybucji – dodał.

  Portal Wytwórcy został uruchomiony 15 sierpnia br.. Z komunikatu dowiadujemy się, że „trwają prace nad weryfikacją wniosków i przesłaniem danych pierwszego logowania”.  Nowe narzędzie stworzone przez Eneę ma usprawnić współpracę między wytwórcą a spółką dystrybucyjną.

  Nowi użytkownicy portalu mogą liczyć też na wsparcie instruktażowe w formie webinarium, gdzie krok po kroku wyjaśniany jest sposób poruszania się po witrynie. Materiał jest dostępny na stronie internetowej: operator.enea.pl, w zakładce „Dla wytwórców”.

  Czym jest SOLG (System Operation Guidelines)?

  SOLG to wytyczne stanowiące część rozporządzenia Komisji Europejskiej, które odnosi się do pracy systemu przesyłowego energii elektrycznej. Określają wymagania, mające zapewnić bezpieczeństwo pracy i utrzymanie poziomów częstotliwości systemu elektroenergetycznego. Stanowią także definicję wykorzystania go przez operatorów systemów przesyłowych, a także dystrybucyjnych oraz wytwórców, których wartość mocy zainstalowanej źródła wytwórczego energii elektrycznej jest większa lub równa 0,2 MW.

   

  Źródło: media.enea.pl

  Fot.: Enea/materiały prasowe

   

  Udostępnij w mediach społecznościowych:

   Formularz zapytań - w czym możemy pomóc?

   Nasze usługi marketingoweUsługi najlepszych Wykonawców OZE

   ReklamaArtykułLinkowanieWsparcie sprzedażyObsługa KlientaInne usługi

   Jesteś zainteresowany instalacją OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, magazyn energii lub inna usługa)? Kliknij w ten baner.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Jesteś zainteresowany usługami marketingowymi? Kliknij w ten baner.

   Instalacja fotowoltaikiInstalacja pompy ciepłaMagazyn energiiWymiana piecaTermomodernizacjaInne usługi OZE

   Wybierając Wykonawcę, kieruję się w pierwszej kolejności:
   Wysoką jakościąGwarancjąCzasem realizacjiCenąInne

   Rodzaj użytkownika:
   Osoba indywidualnaFirmaRolnikSpółdzielnia

   Kiedy planujesz instalację?
   TerazDo 3 miesięcyDo 6 miesięcyDo 12 miesięcy

   W celu umówienia spotkania wypełnij poniższy formularz. Doradca wybranej dla Ciebie najlepszej firmy skontaktuje się z Tobą możliwie szybko.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Administratorem Twoich danych osobowych pozostawionych na portalu jest właściciel portalu TOP-OZE.pl Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

   Chcesz być częścią TOP-OZE? Dołącz do nas!

   TOP-OZE.pl - o Nas
   Portal z aktualnymi informacjami z rynku OZE, a w szczególności: fotowoltaika, wymiana pieców i instalacja pomp ciepła.
   Informacja o polecanych: Wykonawcach, Producentach OZE
    
   Informacje o programach, dofinansowaniach dla osób zainteresowanych systemem fotowoltaicznym i pompami ciepła
   Pomożemy znaleźć dobrych Pracowników i Pracodawców
   Kontakt

   Marketing Relacji Sp. z o.o.
   ul. Mangalia 4, lok. 206
   02-758 Warszawa
   NIP 9512275561

   Copyright © 2021 TOP-OZE.pl  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Polityka prywatności  •  Regulamin

   Realizacja: Bazinga